Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások! Mennyi szakmai...

Diplomások! Mennyi szakmai anyagot, könyvet, cikket, tanulmányt stb. olvastok mióta lediplomáztatok és elhelyezkedtetek?

Figyelt kérdés

A nyelvvizsgákkal kapcsolatban ugye sokszor feljön az, hogy aki nem beszél nyelveket az nem fér hozzá külföldi, idegen nyelvű (főként angol) forrásokhoz és ezáltal nem értesül a szakmabeli aktualitásokról, nem tud fejlődni, tanulni stb., hiszen kizárólag csak a magyar nyelvű írásokhoz fér hozzá. Márpedig egy diplomás embernek folyamatosan képeznie kell magát, folyamatosan tájékozódnia kell mindenről és ez az általános, a normális.

Na most nekem ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy rátok ez mennyire jellemző és szeretném, ha nem mennék el a kell nyelvvizsga vs. nem kell nyelvvizsga, kell nyelvtudás vs. nem kell nyelvtudás irányba.

Én még csak az egyetemen tanulok, úgyhogy saját tapasztalatom nincsen. Ugyanakkor megmondom őszintén, hogy magamból és a szaktársaimból, egyetemista ismerőseimből kiindulva, nem tartom túl reálisnak azt, hogy majd mi mindenféle szakmai anyagokat fogunk keresgélni, olvasni stb. a munkánk mellett pusztán önszorgalomból, mert sokan még az egyetemen sem teszik ezt meg, mikor kötelező lenne. A diplomás dolgozó ismerőseim, családtagjaim körében sem látom, hogy ez annyira jellemző lenne (és van köztük egészségügyi dolgozó, pedagógus, közgazdász). Szerintem ez inkább azoknál van jelen, akik továbbtanulnak, tudományos munkát végeznek, kutatnak stb., de nem hiszem, hogy például egy átlag óvónő vagy egy ápoló, tényleg olyan sokat olvasgatná a tudományos szaklapokat például. Ha valakit érdekli a terület vagy rátalál valami érdekességre, akkor el tudom képzelni, viszont én túlzásnak érzem, hogy tényleg mindenki folyamatosan szomjazza az új ismereteket, a tudást és ez az élete része. Pláne gyakorlatiasabb szakmákban.


2021. jún. 30. 11:47
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Nálam ez kötelező is. Meg szeretek olvasgatni, ilyesmit, a regények meg untatnak. tehát maradnak a szaklapok, akár angol nyelven.

(Eü)

2021. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Milyen szakra jársz?
2021. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a témámat, így folyamatosan benne vagyok. Most is épp egy rövid 2 féléves posztgraduális képzést csinálok (szakirányú továbbképzés), hogy mégtöbbet tudjak.


Elhelyezkedéshez viszont ez nem elég sajnos. Biztos a covid miatt is, de most semmi visszajelzésem nincs 2 éve 😕

Mivel szezonális dologról van szó, ezért télen mindenképp aktívabb tudok lenni az ismeretszerzésben, és ez a tervezés időszaka is, míg a nyár a gyakorlatszerzésé és a megvalósításé. Igazándiból lehetetlen nem képben maradni, mert az ember muszájból is megy rendezvényekre, és a gyakorlat is muszájból jön rá, mert csinálni kell... ha nem akarnék, akkor is folyamatosan képben lennék mindennel, mert ez ilyen közeg. Én viszont akarol is képben lenni.

2021. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem minden területre vonatkozik és emiatt nem írnám le, hogy milyen szakon tanulok, mert nem szeretném, hogy elterelődjön a téma bármilyen más irányba. Max. később megírom, ha érkezik még több válasz.
2021. jún. 30. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikus vagyok, diplomaszerzés óta az elején még olvastam szakmai témájú könyveket is angolul, mostanában nem, de csináltam, csinálok online kurzusokat, olvasok tutorialokat, dokumentációkat, és persze stack overflow és társait.Ja, és 10 éve dolgozok, votlam multinál és kis cégnél is, de magyarul specifikált feladattal még nem találkoztam, és minden eddigi munkahelyemen voltak külföldiek is, akikkel néha kommunikálni kellett.


Egyébként feleségem gyógyszerész, neki néha rá kell néznie szakmai cikkekre is, de nem ez a leggyakoribb eset, hogy angolul kell tudnia, hanem a guideline-ok mind angolul vannak, és a legtöbb engedélyeztetési kérelmet is angolul kell beadniuk, emellett egy rakás külföldi partnerrel tartják a kapcsolatot.

2021. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig köszi!

Annyit hozzátennék, hogy azt ne számoljuk bele, ha a munkahely, munkakör követeli meg és pl. vannak külföldi kollégák, partnerek, angol nyelvű programokat kell használni stb. Kizárólag arra vagyok kíváncsi, hogy önként mennyire szánjátok rá magatokat. Valamint nem csak idegen nyelvű, hanem akár magyar nyelvű tartalmakra is értem.

2021. jún. 30. 12:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Mennyiséget nem tudok, változó. Nálunk nem annyira konkrét szakkönyvek vannak, inkább a szakmai rendezvények, workshopok, konferenciák, előadások, webináriumok. Több továbbképzésre is mentem már, jelenleg is folyamatban van egy. Az írott szakmai anyag nálunk leginkább guideline-ok, jogi keretrendszerek, dokumentációk, cikkek, jogszabályok. A felsoroltak legalább egyike előfordul minden munkanapom során.

A fent említettek mind mennek magyar és külföldi nyelven is, nagyságrendileg fele-fele arányban. Nem lehetne fejlődni biztos nyelvtudás nélkül.

(Bölcsész-informatika terület)

2021. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
0.
2021. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat ha szégyen, de egyet sem. Nem a szakmámban helyezkedtem el. Úgyhogy ahol most dolgozok, azzal kapcsolatban szoktam szakmai anyagokat olvasni.

26N

2021. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Már egyetem alatt se nagyon olvastam szakmai anyagokat, azóta pedig egyáltalán nem foglalkoztam vele. Nem érdekelt a szak, nem is abban helyezkedtem el, csak kellett a papír.
2021. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!