Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem mondom le...

Mi történik, ha nem mondom le a munkanélküli segélyt, miután elhelyezkedtem?

Figyelt kérdés

Augusztus közepe óta munkanélkülin vagyok, de pár hete végre találtam állást, és hétfőn kezdek. Viszont a segély ilyenkor automatikusan nem szűnik meg, hanem nekem kell lemondani.

Van annak valami következménye, ha ezt én mégsem teszem meg? Eléggé megviselt anyagilag ez az elmúlt 2,5 hónap. Még 2 hét volna kb vissza a segélyből, ami nagyjából 60.000 forint, de az még azért jól jönne a fizetés mellett is, hogy kicsit talpra tudjak állni végre.



2020. okt. 31. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak a 80%-át eleve megkapod akkor is, ha elhelyzekedtél közben.

a maradék 12.000 ft-ért meg szerintem nem érdemes ebből visszatérítési procedúrát csinálni.

2020. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:) közben én is próbáltm a jogi maszlagból kihámozni a lényeget, és valami hasonlóra jöttem rá. Ment a zöld ujj:)
2020. okt. 31. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

"Van annak valami következménye"


Van. Kiderül (mert kiderül) és a jogosulatlanul felvett összeget vissza kell fizetned. Ha nem teszed, az adóhatóság, mint az állam általános végrehajtó szerve fogja behajtani, ami némi plusz végrehajtási költséggel is jár.


Ha egyébként is járna a ki nem használt rész 80 %-a, akkor miért akarsz "gerinctelenül" eljárni? Ahhoz, hogy megkapd a 80 %-ot, Neked kell kérvényezned. A feltételekről érdeklődj a járadékot folyósító szervnél.

2020. nov. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vártam már egy ilyen hazafias választ. Kedves utolsó, imádom hogy az anyagi helyzetem totális ismerete nélkül simán legerinctelezel.:)

Világ életembe bejeletett munkahelyeken dolgoztam, soha nem feketéztem egy forintot sem. Azért is tudom megkapni a mostani minimálbért 3 hónapig, mert az elmúlt 3 évben végig dolgoztam. A vírus miatti leépítésben veszítettem el a munkám, nem azért mert gondoltam jó muri lenne az állam csecsén lógni 3 hónapot, annyi pénzért amiből az albérletemet épphogy ki tudom fizetni...

Nem könnyű ma Magyarországon tartalékokat felhalmozni átlagos fizuból, azt a keveset ami volt, meg kénytelen voltam felélni. Most a héten megkapom az októberi munkanélkülit, amit egy az egybe tehetek is félre a lakbérre, és december elején kapok majd fizetést... Szóval rohadtul nem volna mindegy nekem az a 20% sem.

De amúgy nyugodj meg, nem veszek ki a királyunk zsebéből többet, mint amire jogosult vagyok. Tegnap bejelentettem online, hogy holnaptól dolgozom. Majd valahogy csóróba kigazdálkodom a maradék egy hónapot amíg a karton Castronk aranyporral hintett belugakaviárt zabál a haverjaival a várban. De persze én vagyok a gerinctelen mert gondolni mertem rá, hogy 12000 forinttal többet kapjak mint ami hivatalosan járna. Köszi:)

2020. nov. 1. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A gerinctelen szót idézőjelbe tettem, nem véletlenül. Nem kell rögtön megsértődnöd csak azért, mert úgy gondolod jogod van ilyet tenni, mert anyagi gondban vagy, és a befizetett forintjaidat nem arra költi az állam, amire egyébként Te szánnád.


Nekem is hasonló a véleményem, időnként még a bicska is kinyílna a zsebemben, ha lenne, de ettől függetlenül fel sem merülne bennem az, ami benned igen.

Egy kis magánjellegű dolog, mielőtt sajnáltatnád magad: Én 3 hónapig kaptam a járadékot, aztán még hónapokig semmi ellátásom nem volt, és még csak esélyem sem arra, hogy 1 éven belül lesz. Az már csak hab a tortán, hogy előtte hónapokig nem fizetett rendesen a munkáltatóm, azért voltam kénytelen "lelépni". Még ezekben az időkben sem a "királyunk és éhes siserehada" jutott eszembe, no meg egy "nemes bosszú", pedig 27 évig fizettem rendesen a közterhet. Biztosan háborognom kellett volna, hogy ennyi év után én is csak 90 napig kaptam ellátást, amit Te 3 év után is megkaptál.


" Köszi:)" Szívesen... Láthatóan én más értékrendet hoztam a szüleimtől.

2020. nov. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nem értékrend kérdése. Az állam az emberekért van (kellene, hogy legyen), és azt aki normálisan dolgozik, és önhibáján kívül veszíti el a munkáját kötelessége lenne támogatni. Nem 3 hónapig annyi pénzzel, amiből épp hogy éhenhalni lehet.

Én igenis úgy gondolom, hogy maximálisan rászolgáltam erre a 3 hónapra. És úgy gondolom, hogy te jóval többre szolgáltál rá. És mivel azt tapasztalom, hogy az általam befizetett adó nagyon nem arra megy, amire kellene, ezért igenis igyekszem kimaxolni az ilyen helyzeteket, hogy annyit szedjek vissza belőle amennyit csak lehet.

Ha azt tapasztalnám, hogy az ország fejlődik, javul az egészségügy, az oktatás, az infrastruktúra körülöttem, akkor másképp állnék hozzá. De rohadtul unom azt "támogatni", hogy tömik a zsebüket a közpénzből. Ennek okán, gondolhatsz sz@r embernek, lustának, gerinctelennek, vagy hogy hibás értékrendet kaptam, nem fog megváltozni a véleményem.

2020. nov. 2. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

" nem fog megváltozni a véleményem."


Semmi gond, az enyém sem. :)

Addig nincsen baj, amíg ezért nem öljük egymást. :D

2020. nov. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!