Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A két munkalehetőség közül...

A két munkalehetőség közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

1. Lehetőség: Budapesten, irodai munka, a végzettségemnek megfelelő. Tárgyalóképes angol nyelvtudás szükséges hozzá, egyetemi diploma. A munkavégzés kezdete reggel 9:00 óra, és este 18:00-18:30-ig kell bent lenni. A kezdő fizetés nettó 210 ezer forint, de négy év alatt felmegy nettó 330-ra, de később már csak nagyon lassan növekszik. Vidéki vagyok, így egy lakást is bérelnem kellene. Nem hinném, hogy kezdetben félre tudnék tenni. Később pedig hitelre kellene venni egy lakást, az is sokba kerülne.


2. Lehetőség: Németországban egy szállodai étteremben pincér. A fizetés nettó 1300-1600 euró kezdőként, a borravalót megtarthatom és van 13-14 havi fizetés is. Szállást biztosít az szálloda, kulturált helyen, egyágyas szoba, fürdőszobával és egy kis konyhával. Ennek az ára 300 euró havonta, illetve az étterem reggelit, ebédet és vacsorát is biztosít kedvezményes áron. A napi étkezés kijönne max. 7-8 euróból. Az havonta kb. 250 euró. Így ha a minimális 1300 eurót keresném, abból a megélhetésre elmenne 600 euró, és maradna 700, ha pedig 1600 eurót keresek, akkor meg kb. 1000 maradna meg. Két műszak van. Reggel 6:00-14:00, a másik pedig 14:00-22:00. Heti 5 napot kell dolgozni, napi nyolc órát. Lehet vállalni túlórát is, de nem elvárás.


Vidéki vagyok, ha Pestre mennék előbb bérelni, később meg hitelre kellene venni lakást. Ha Németországba mennék, akkor idős koromra hazaköltöznék, vidéken van egy jó házam. Vidéken a szakmámban nem tudok elhelyezkedni.


Te melyik lehetőséget választanád?


2021. júl. 1. 14:07
A kérdező szavazást indított:
1. Lehetőség
2. Lehetőség
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Mi a szakmád?
2021. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jogász
2021. júl. 1. 14:16
 3/14 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Itt az előző kérdésed, már megválaszolták.

Miért raktad fel megint ugyanazt a kérdést?

2021. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Másik szemszögből is kíváncsi vagyok a válaszokra.
2021. júl. 1. 14:18
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Pincérként bármikor elkezdhetsz dolgozni.


De amíg pályakezdő vagy akkor van egy kapu, ami az idő előrehaladtával szépen becsukódik. 10 év múlva is ugyanúgy jelentkezhetsz felszolgálónak, de 10 éves diplomával - ráadásul jogi ág, vagyis a jogszabályok kb 2 naponta változnak -, háááááát. Nem valószínű, hogy vissza tudsz ugrani a végettségedbe. Úgyhogy inkább szerezz tapasztalatot, dolgozz benne, ha pedig megunod, vagy mégsem tetszik, akkor lépj le pincérnek.

2021. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
De ha Németországot választod, akkor meg nem kell ott maradnom öregkorodig. Akár pár hónap, esetleg év után is kereshetsz másik melót, vagy hazajöhetsz. Ott legalább félretehetnél valamennyit.
2021. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen a 2., közben pedig keresnék (akár kint, akár idehaza) jobb állást.
2021. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Az első lehetőséget választanám. Nem tudom hány éves vagy, de én fiatal pályakezdőként úgy gondolkozom, hogy most még a tanulás és fejlődés lehetősége ezerszer fontosabb mint az anyagiak. Albérletben lakom én is, pontosabban egy szobát bérlek és még így sem tudok érdemben félretenni, hogy mit tudjam én később pl. lakást vegyek vagy ilyesmi. Viszont én jelenleg egyáltalán nem is vágyom ilyesmire, nem tervezek még lakást vásárolni, autót vásárolni, gyereket szülni stb., és úgy vagyok vele inkább azzal töltöm a fiatalságom, ami jelenleg számomra örömet okoz. Nem tudnék úgy élni, hogy azon gondolkozzak, arra spórolja, arra tervezzek stb., hogy majd mi lesz öreg koromban vagy akár csak 20, 10 év múlva. Nem azért tanultam évekig, nem azért tanulok most is, hogy mindezt eldobjam és elmenjek pl. pincérnek külföldre csak azért, mert ott több pénzt kereshetek. Nekem az igenis számít, hogy a végzettségemnek megfelelő munkám van, tanulhatok és fejlődhetek, elkezdhetem építeni a kis karrierem, normális munkaidőben dolgozom, jó a munkakörnyezet stb., még akkor is, ha mondjuk keveset keresek. Valamint abban is igaza van az egyik hozzászólónak, hogy most még választhatod a végzettségednek megfelelő munkát, de később már nem... ellenben pincérnek és hasonló munkakörökbe akármikor felvesznek.
2021. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
210.000Ft, ennyit keres egy jogász?! Borzalom... Nem tudtam, szomorú ami ebben az országban folyik....
2021. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom ügyvédi iroda.
2021. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!