Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha első állásinterjún azt...

Ha első állásinterjún azt mondja nekem a főnök, hogy tegeződjünk, hogyan illik a következő alkalomkor köszönnöm, megszólítanom?

Figyelt kérdés

Lesz még egy beszélgetés, miután a próbamunkákat visszaküldtem neki.

Hogy illik köszönnöm, megszólítanom? Köszönhetek egy egyszerű sziával?

E-mailben írhatom úgy hogy Kedves...XY..?

Ha felvesznek, a kolégáimnak, hogy illik köszönni, bemutatkozni stb?


Nagyon szépen köszönöm, ha ezeket a kérdéseket megválaszoljátok!



2021. júl. 7. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki egyszer azt mondja, hogy tegeződjetek, akkor onnantól mindig tegeződj vele, szóval igen, köszönhetsz sziával és írhatsz e-mailben "Kedves XY-t", de akár emailben is írhatsz sziát.

A kollégákkal meg valszeg lehet tegeződni, de ha már fel leszel véve, akkor megkérdezheted a HR-est, vagy valakit, hogy mi a szokás a cégnél. Nálunk a nyugdíjas néniknek/bácsiknak is sziával kell köszönni.

2021. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A szervusz jó lesz. Nálunk az a szabály, hogy az azonos neműeket kötelező tegezni. A néniknek, vezetőknek szervusz az általános, a fiatalabb korosztálynál szia, vagy ha ismered jobban bármi mehet. A nénik közül van aki szervusz kérlek-kel köszön, ez nekem fura.
2021. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Szia uram!
2021. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én "szia"-val köszönök neki azóta. Üzenetben is, élőben is.
2021. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
és az ilyeneket visszahívják , engem meg nem. vicc.
2021. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Szervusz köszönést semmiképpen se használd, azt mond helyette, hogy Szia!
2021. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Mellesleg a leginformálisabb helyzetekben is elfogadható köszönés (főleg reggel) a “Jó <napszak>ot!”
2021. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Én az ilyen helyzetben próbálom kikerülni a tegezést/magázást, a magyar nyelv kiválóan alkalmas rá. Tehát nem szia, hanem jó reggelt. Nem "meg tudnád-e mondani, hogy...", hanem "azt megkérdezhetem, hogy..."

Persze van, amikor nem lehetséges, pl. a "jó napot kívánok" az nekem egyértelműen magázás, a simán "jó napot" az bunkó, szóval marad a tegezés.

2021. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan cégnél dolgozok, ahol tegeződünk, sziával köszöntem, de lb a bemutatkozásnál az első mondata volt a főnöknek az interjún.
2021. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 Ez kivételesen jó volt xDD
2021. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!