Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg nem illik így megszólí...

Tényleg nem illik így megszólítani egy tanárt ált. Iskolában?

Figyelt kérdés

Felsős vagyok, és a mi sulinkban az a szokás, hogy a tanárokat nénizzük/bácsizzuk (pl.: Anna néni, Feri bácsi), vagy csak simán tanár néninek/bácsinak hívjuk őket.

De múltkor én a földrajztanárt nem a nevén szólítottam, hanem azt mondtam neki, hogy tanárnő. És ma találkozott az anyukámmal és azt mondta neki, hogy ez milyen bunkóság volt. Szerintem nem, mert nem csak böszmén odavágtam, hogy "tanárnő!", hanem normálisan, kedvesen szóltam hozzá. Apukám szerint és szerintem is abszolút helyén való így hívni egy tanárt, pláne úgy, hogy egy már egy másik tanárt is szólítottam tanárnőnek (mondjuk ő középiskolásoknak is tart órákat és lehet, hogy már megszokta), és neki semmi baja nem volt vele.

Szerintetek tényleg nem illik felsőben így szólítani egy tanárt?



2016. márc. 16. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt olyan tanár, aki azt nem szerette, hogy néni/bácsi.

A Tanárnő/Tanár Úr teljesen elfogadható.

2016. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában szinte mindenhol a tanárnő/tanár úr az elterjedt megszólítás, szóval nem értem, miért baj, ha valaki már általános felsőben így szólít valakit...

Bunkóságnak egyáltalán nem gondolom, talán az esett rosszul a tanárnőnek, hogy a "néni, bácsi" megszólítás mégiscsak kedvesebb, közelibb, és lehet úgy gondolta hogy bajod van vele, ezért nem "érdemli" meg a tanár néni/Anna néni/akármilyen néni megszólítást... De csak próbálok gondolkozni, mitől sértődhetett meg, mert szerintem abszolút rendben van a tanárnő megszólítás. :)

2016. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen valószínűleg ez lesz az oka. Ma mondjuk engem is direkt a teljes nevemen szólított (pedig szinte senki nem hív így), de úgy gondolom, hogy azért azt nem kell egyből személyes sértésnek venni, ha tanárnőnek szólítom.
2016. márc. 16. 21:57
 4/10 anonim válasza:
20%

középsuliba mi tancsinéni és tancsibácsiztuk a tanárainkat.

általánosba:1-4-be néni, bcsi, tegezés. ( gyere ide, segíts lécci)

5-8-ba: néni bácsi és már magáztuk.

2016. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Tanárnő kicsit benne ragadt az oktató szerepben. Teljesen normális ez a megszólítás felsőben. Nekem az a furcsa, amikor nyolcadikosok néniznek. Végül is nő vagyok, nem néni..
2016. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, én olyat is hallottam, hogy "tancsi néni" A tanároknak feláll a szőr a hátukon is, amikor ezt meghallják az osztálytársaimtól. XD 15f
2016. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, szerintem ez a nénizés, bácsizás olyan dedós. Örülök, hogy olyan általánosba jártam, ahol tanárnőnek és tanár úrnak szólítottuk a tanárainkat, szerintem sokkal jobban hangzik + ez a nénizés, bácsizás nekem túl közvetlen is. Nem vagyunk mi puszipajtások, legyen meg a pár lépés távolság.
2016. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
65%
Én gimnazista vagyok, de tanár szeretnék leni. Szerintem teljesen normális az, ha néni/ bácsizol vagy tanárnő/úr-azol. Sőt... Ahova én járok suliba ott általános iskola és gimnázium is van, így a tanároknak teljesen megszokott a különböző megszólítás. Viszont jobban örülnek a néni/ bácsizásnak. Közvetlenebb. Feloldottabb így a beszélgetés. Igen, gyerekes ez így, de ők is jót derülnek, mint a kötött tanárnőn, tanárúron. A testvér iskolánkba vezetéknév+tanárnő/úr van. Na az mennyire rideg?! Eszméletlenül. Számunkra. Szóval ne vedd magadra a mit a tanárod mondott. Csak szokatlan volt neki. Ridegebb talán
2016. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A férfiaktanárok helyzete egyszerűbb, mert a Laci bá vagy a Pista bá jó megszólítás, a tanárurazás helyett, és nem bácsiznak, de a nők esetén csak a néni van a tanárnő alternatívájaként.

Minden tanár maga dönt, hogy melyik formulát szereti.

2016. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk általánosban végig "X.Y bácsi/néni" volt, három általános iskolába is jártam, mindháromban így volt. Középiskolában tanárnő/tanár úr.
2017. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!