Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez hiteles hirdeté...

Szerintetek ez hiteles hirdetés? Lesokkoltam...DIÁKMUNKA!

Figyelt kérdés

Nem vagyok már diák, de szemen szúrt hirtelen egy hirdetés.

Valahogy, furcsálom hogy diákokra még ha 18 fölöttiek is rásóznának 12 órás folyamatos úgy, választhat hogy 5 nap munkanap - 2 nap pihenő 8 órás, vagy 12 órás munkarend azaz 2 nap munka és 2 nap pihenés.Na most a diák vajon melyiket választaná?.. Sőt erős fizikum, magas munkabírás a feltétel mikor ez még diák munka lenne.Úgy, hogy ez sima takarító munka üzemben. Ilyet szoktam látni felnőtt munkáknál nem hogy diáknál. Szerintetek ez nem sok diákoknak úgy, hogy a diák még konkrétan tanul közben és e mellett dolgozna 12 órákat? Ennél azért láttam emberibb diák munka hirdetéseket is, de ez most lesokkolt és elején azt hittem, hogy talán elírás lehet, szoktam ilyet is látni de nem mert többször említik, hogy diákot keresnek, nappali tagozatos tanulmányok...Én vagyok ennyire lemaradva, hogy nem látom helyesnek ezt a fajta munkafolyamatos diákoknak vagy ezzel nincs semmi probléma? 12 órás munkafolyamatos mindig felnőtt embereknél szoktam elképzelni felnőtt létemre is, nem hogy egy fiatal diák csinálja ezt úgy, hogy még sulizik közben. Ez eleve megterhelő felnőtt munkavállalók számára is így hogy néz ki, hogy egy fiatal diák aki még tanul ilyesmit csinálna? Vagy csak túlreagálom? Értem én, hogy a munkák közül nem lehet válogatni ha szükséges, de itt azért nem kérdés szerintem, hogy ki vállalná ezt mikor lehet több más állásajánlat lenne. A hirdetést direkt nem szeretném ide megosztani, nem akarom, hogy baj legyen ebből és engem vegyenek itt elő ha megértitek. Diákok ti vállalnátok ilyen munkát vagy inkább keresnétek normálisat?



2021. júl. 14. 03:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez heti 40 órára jön ki, nekem is gyanús egy kicsit. Bár manapság már az a divat, hogy a diákoktól is simán kérnek heti 30-35 órát minimum. Beteg világ. Az én időmben sok helyen elég volt heti 16 órát vállalni.
2021. júl. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

A diákok rá vannak kényszerítve, hogy vagy tanulnak vagy dolgoznak (tanulás helyett). Sokan ezért is hagyják ott az adott szakot, mert nem bírják.

Na de ilyen az élet, ha a szülők támogatása nélkül a vidéki kisember fel akar költözni Pestre és megszivatja magát.

2021. júl. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Ugyanez a helyzet nálunk is. Állítólag diákmunkásokat keresnek, de 18 év felett. A fönök napi 6 órára jelenti be, de valójában előfordul amikor 14 óráztatja őket.
2021. júl. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De így hogy várják el a gyerektől, hogy közben sulizzon mivel írták hogy 2 nap munkanap és 2 nap suli így 2 napot mindig hiányozni fog vagy hogy gondolták hogy még van tanulási nappalis jogviszonya de 2 napokat le kell dolgozni? Tényleg le vagyok ebben maradva. így bocs ha hülyeséget kérdezek.
2021. júl. 14. 06:11
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárják. Azt akarják, hogy ne tanuljon, hanem dolgozzon.
2021. júl. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5.na ez igaz mármint nem elvárják hanem gondolom csak tudják de akkor ha nem tanul és dolgozik úgy meg nem lesz jogviszonya
2021. júl. 14. 06:25
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Feltűnt, hogy nyári szünet van?
2021. júl. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7.na jó hogy mondod de ha nem lenne nyári szünet akkor is vannak ilyen munkák szerintem. Már régnem sulizok ahogy írtam így bocs hogy eszembe se jutott..
2021. júl. 14. 06:29
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező elvállalni. Ha valakinek nem összeegyeztethető a napi dolgaival, akkor nem megy oda. Amúgy most nyáron jó, megszedheti magát a diák, legalább a sulikezdés könnyebb lesz
2021. júl. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha már mások nevében panaszkodsz, kérdésem: ki bízott meg vele?

.

#8

"szerintem"

Szerinted, de ez csak találgatásod.

Talán te is diák vagy és szüleid rá akarnak venni, hogy egy kicsit besegíts nekik?

.

Legközelebb kérdésed legyen: "milyen szülő az, aki nem tolja gyereke feneke alá a fotelt, ha le akar ülni a gyerek?"

2021. júl. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!