Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fizetés vagy álommunka ?

Fizetés vagy álommunka ?

Figyelt kérdés

Van egy új munkahelyem ami fizetés szempontjából hosszú távon jobban megéri


2 műszak van


Délutános pótlék 40% ami 2 hét hétre 20 ezer Ft plusz


Nettó 180 (próbaidő után 200)

Szombat 150%

Cafeteria

Bónuszok kb (15 ezer Ft )

Benzin 15ft/km


Van a másik a "karrier" álom munka,amit mindig is akartam és már erre vártam mióta


1 műszak

Kiesik a pótlék mivel nincs délután.

Nettó 160

Cafeteria

13 havi fizetés

Benzin 15ft/km

Nincs hétvége


Az eszem azt mondja maradjak,mert hosszú távon jobban járok.

a szívem azt,hogy erre vártál ne hátrálj meg, ezt szeretnéd csinálni menj.


Melyik legyen

Mindenki a másodikat mondja,de én valamiért az elsőnél maradnék


Annyit kell tudni,hogy a második álommelót,pár év múlva már nem fogom tudni megcsinálni.

Nem szeretném leírni micsoda,de ha most elszalasztom késő bánat lesz a vége.



2021. júl. 15. 07:43
A kérdező szavazást indított:
Maradj az elsőnél,hosszú távon jobban jársz
Kockáztass és hajrá,legyen az álommeló
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az álommunka hozhat annyi tapasztalatot, hogy aztán az hozzon álomfizetést. Vállald be, nem akkora a különbség, viszont szabadidőben sztem jobban jársz.
2021. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki mer az nyer. Meg erre vártál!!!! 😎😎😎
2021. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ha nem vagyok eleresztve, akkor maradok a jobban fizető mellett, de ha kisakkozható a megélhetés a kevésből, akkor hajrá.
2021. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az utazás is 30 ezer mindegyiknél.

Elsőnél 220 simán elérem nettóba -30 a benzin ami 190


Másik 160 nettó-30 =130 marad


Nem éri meg ebből a szempontból


Hónapról hónapra élek

190 ezer Ft se egy nagy eresztés

2021. júl. 15. 12:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gondold át az álmaidat, mert olyan álommelónál, amit az ember pár év múlva már nem tud csinálni nem gondolkozik 1 percnél többet.
2021. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

"Mindenki a másodikat mondja, de én valamiért az elsőnél maradnék"

- akkor nem is biztos, hogy ez akkora álommunka lenne neked, mint tűnik. Lehet fancy meg minden, meg lehet irigykednének, de ha közben belül te nem ezt választanád, akkor az csak ego kérdés szerintem.


Én pl gondolkozás nélkül ugrottam egy jó (!) helyről, amikor álommunkának és fizetésnek gondoltam a lehetőséget, amit kaptam- a valóságban meg irdatlan szívás volt, cdak ezt nem reklámozták nyilván... :D De az élet ilyen. :)

2021. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6: így én is jártam :) akkorát koppantam, hogy beleremegett az életem,de jó lecke volt
2021. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

:) Akkor pacsi, üdv a klubban. Ez van, kockázat nélkül nincs nyereség. A leckét pedig most már én is egy életre megjegyzem, hosszútávon még jól is jöhet ez a tapasztalat, hogy nem később estem ilyen csapdába. (Most még ez belefér)


De mindig vallom, hogy minden okkal történik. Még ha perpill szívás van is.:)

2021. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem szívtam volna, akkor most nem tartanék előbbre az életemben, csak egy életutáló barom lennék. :)
2021. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól hogy mekkora előrelépési lehetőség van a másodiknál.Nettó 160 marha kevés,még ha szülőknél laksz minimális kiadással akkor is csak vegetálni tudsz.Az meg egyenesen undorító hogy még a hétvégéd se szabad alamizsnáért.220 se rengeteg de az a havi pár tízezres nagyon sokat számít ilyen kevés bevételnél.

Én akkor választanám az álommelót hogyha ki lehet törni a minimálbér körüli nyomorból.Persze ez attól is függ hogy az elsőt mennyire szereted mert ha ki nem állhatod és szenvedés minden óra akkor nem éri meg.Ha kibírható lenne és ott is tudnál előrelépni akkor szerintem jobban jársz az elsővel.

2021. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!