Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy ilyen női...

Mit lehet tenni egy ilyen női kollégával?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődik, hogy tavaly novemberben kezdett a kollégam dolgozni, gyesről jött vissza, előtte másik telephelyen dolgozott alacsonyabb munkakörben. Novemberben az én főnököm home officeba került, mert babát várt, szóval januartól én kerültem s helyére (hivatalosan, gyakorlatilag novembertől), a kollégam meg novemberben jött az én helyemre, de ő is home officeba volt.


A lényeg, hogy én vagyok egy laborban a vezető, ő meg a helyettesem, 8 minőségellenőr munkáját kell menedzselni.


Mielőtt jött volna, jöttek vélemények akik dolgoztak vele, hogy milyen lusta, adtunk egy esélyt, kiderült, hogy valóban az. Egész nap a telefonját nyomkodta, hébe hóba megcsinálta a munkát,de a minimumom.


Mikor én az ő helyén voltam 3x ennyi dolgom volt, mert a főnököm mindent lepasszolt, meg több minden tartozott hozzám, amit tőle már elvettek, szóval nekem a 3x munka belefért az időmbe, neki pedig nem.


A munkaidőt úgy beszéltük, hogy úgy jár, ahogy én, fél 8-tól 4ig, pénteken fél 2ig. Sokszor mondta h bezzeg a mi főnökünk meg xy elmegy negyed 1kor stb, mondom azért mert ők negyed 8 ra járnak.

3 hónap alatt 12 óra minusza van úgymond, mert vérvételre ment, fogorvoshoz stb helyekre, mind munkaidőbe. Ha rendesen dolgozik, akkor ez el is menne, de most kibukott, mert egyszer bent kellett maradni egy oktatason hétvégén és nem engedtem h a 6 órát kivegye ugye 12 órának, mert h a szombat dupla, hanem a nexonba beírhatta, szóval pénzbe megkapja.


Ezen kiakadt, hogy ő mondta h negyedre jár, én nem hallottam, most vagy mondta tényleg csak nem hallottam, vagy pedig akkor mmonsta mikor nem figyeltem, ez már sosem derül ki, de amúgy a legtöbbször együtt érkeztünk, -néha tényleg voot h hamarabb bent volt, de gondootam csak az 1 óras ebédszünetét akarja így korrigalni, mivel mindenkinek fél óra jár. Na mind1.


Ezen "összevesztünk", mert szerinte zsarnokoskodok stb. stb és átment egy személyeskedős stílusba.


Azóta én nem sokat kommunikáltam vele, bár ez sem tetszik neki. Mondom akkor ha el akar menni hamarabb, akkor beszéljük meg, mert úgy indult az egész, h nem mondta előre mit akar, én meg nem vagyoo gondolatolvasó.


Akkor egyből elkezdte, hogy mert én csak magamra gondolok, akkor ezentúl fel 8ra jár, legalább több időt van a gyerekeivel, bár h engem ez úgy sem érdekel, mert h nekem nincs és nem érzem át, meg ilyen b.romaágokat kezdett el pampogni, amire mondtam, hogy szerintem ez egy meddő vita, mert nyilvan nem így van, ezt mindenki tudja rólam, de nem akarom meggyőzni, mert nem érdekel ez a cidaharc.


A lényeg, hogy mit lehet csinálni egy ilyen kollégával? Ha már 2-t pislogok, akkor az a baja, fejébe vette, hogy csak nagamra gondolom etc, pedig nyilván 8 másik nő munkáját menedzselni nem egyszerű, vélük is boldoguloo, teljesen jól kijövünk és működik, de én ilyen játszmázós nőkkel nem szoktam foglalkozni, simulékony természetű vagyok, nem tud felidegesíteni. A személyeskedesere sem reagálok, oedig tudnék, elég sok mindent elfecsegett, pl. h hány emberrel van rosszba, anyósával anyázhnak egymásra meg ilyenek, szerintem ez jelent valamit, hogy én meg senkivel sem vagyok rosszba.


Mit lehet az ilyennel tenni?


2021. júl. 16. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmeztem az írásodat (ami őszintén szólva nem egyszerű feladat), akkor te vagy a felettese ennek a nőnek. Ezt egyáltalán nem kell eltűrnöd, hogy ilyen stílusban beszéljen veled. Vagy szólj a feletteseidnek, vagy erélyesen mondd meg neki, hogy "Ez így nem járja, kispofám!". Az ilyen emberek nem fognak érteni a szép szóból, az ő nyelvükön kell kommunikálni velük.
2021. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, az a baj, ha leirom részletesen nagyon hosszú lenne.


De igen, a felettese vagyok és megmondtam neki, miután felhozta szóba, hogy bezzeg én ekkor meg ekkor elmentem hamarabb, hogy azért álljunk meg egy szóra, nekem is van fonokom, aki felé elszámolok az időmmel és vele beszélem meg ezeket, nem vele (mármint a helyettesemmel). Ő viszont velem kell, hogy megbeszélje.


Jóba nem is gondoltam, hogy leszünk ezután, mert nem szeretem az ilyet, hogy mondok valami magánéleti dolgot neki és ilyenkor visszamondja stb. Gondoltam ami szükséges azt megbeszéljük, de úgy látszik neki ez sem tetszik.


Igazából nem látom értelmet beszélni vele, mert fújja ezt a személyeskedős dolgait, én meg nem vagyok rá kívancsi, mert ez egy munkahely.


Jah és az én főnököm hozta őt jde, mert régről ismeri. Jeleztem már neki a problémát, az a véleménye, hogy oldjuk meg

2021. júl. 16. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kirúgni nem tudod.

A főnököd pedig leszarja az egész helyzetet. (Ha jól értem,mert nekem sem volt egyszerű.:D)


Nincsen a főnököd felett senki sem?

Mert ha van,akkor neki is jelezhetnéd.

2021. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, a fonökömet nem érdekli,de mivel én nem vagyok ilyen nyalizós, bájolgós típus, én amióta itt dolgozok vele sem beszélgettem magán dolgokról, nem is ápolok vele ugymmond szoros kapcsolatot, míg az említett kollégam már jobban.


Akinek említhetnem az vezérigazgató szint, bár ez a cicaharc szerinrem őt sem hatná meg, mert ő meg férfi. De ha elfajul, akkor nyilván az lesz.


Csak érdekelne, hogy ilyen típusú emberekkel mi jó megoldás? Jól kijövök 28 éves létemre az 50 éves és a 22 éves min. ellenőrökkel, pedig nem egyszerű ennyi nővel, de az ilyennel, mint s helyettesem, még nem találkoztam

2021. júl. 16. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát,akkor a vezérigazgató lesz a végső megoldás.

Addig is csak azt tudom mondani,hogy mondd meg neki,hogy állítsa le magát már,mert ez egy munkahely,nem óvoda.


Tényleg szépen legyél vele szemben erélyes és határozott.

2021. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom, köszönöm!
2021. júl. 16. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:

B*szd le a fejét úgy hogy többet ne merjen ilyet csinálni!Álljon már meg a menet,te vagy a felettese,nem engedhet meg ilyet magának úgy hogy a munkája semmit nem ér és sz*rik az egészre!

Ha nem használ,áraszd el annyi munkával amennyivel lehet,ha azt se csinálja meg majd feltűnik a felettetek lévőknek.Fordítva ül a lovon,le kell állítanod mert azt hiszi hogy ő a tuti,nem fogja megérteni szép szóból

2021. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kihívod egy kick-box meccsre.
2021. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Egyébként próbáltam több munkát adni beki, de folyamatosan húzta a száját. De a közös főnökünk is volt, hogy adott beki, egész nap pampogott, hogy ezt miért neki kell megcsinálni.


Az egészben a legidegesítőbb, hogy azt mondogatja, hogy én gondolok csak saját magamra és hogy ő az, aki olyan típus, hogy a munkáját jól akarja csinálni és látja, hogy én nem ilyen vagyok.


Nem kéne felb.szni rajta magam, mert nyilvanvaló, hogy ennek az ellenkezője igaz, saját pénzen képeztem magam, belső auditor tanfolyamot csináltam és önként jelentkeztem, hogy csinalhassam, pedig pénzt ezért nem kapok. Magam megyek ki a raktárba mintázni minden egyes alkalommal, mert szeretek a saját szememmel megbizonyosodni a dolgokról stb, ő meg felhívja a raktárost h ez kell neki szedjék meg, mert h szerinte ők nem csinálnak semmit. Ezt is mondtam, hogy ez nem így meg, h ugráltatunk mindenkit, egy cég vagyunk, összedolgozunk

2021. júl. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!