Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Minden lében két kanál"...

"Minden lében két kanál" kollégával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy 48 éves nőről van szó, akivel egy irodában ülök. Az égvilágon mindent észrevesz, megjegyez. Ha olyan ruha van rajtam, amit még nem látott vagy nem emlékszik, akkor azon nyomban megdicséri, hogy "jaj de jó ez a felsőd, hol vetted? Nagyon jól néz ki". Ha ebédelek és ő is ott van, akkor rögtön kérdezi, hogy 'na mit hoztál?"- majd fürkészi a tányérom tartalmát. Ha kimegyek ebédelni, akkor amint visszajövök az az első kérdése, hogy na mi volt az ebéd?

A múlt hét vége felé megbetegedtem, ma még be se értem, de már kérdezgetett, hogy mi volt pontosan a bajom, hogyhogy ilyen hamar meggyógyultam, stb.stb. Többször visszatért erre a betegség témára, hogy jól érzem-e magam, milyen gyógyszert kaptam, szedem-e még, majd kioktatott meddig szedjem és hasonlók.

Ha esetleg kések pár percet, akkor rögtön kérdezi, hogy mi történt? Ha a főnökkel meg van beszélve, hogy bemegyek korábban/elmegyek előbb, akkor kíváncsiskodik, hogy miért (persze nem mondom el neki, semmi köze hozzá, próbálok kitérni).

Ma egy másik kollégával pár méterrel arrébb munkaügyben beszéltünk, ez a nőszemély épp az asztalom felé meredt, amikor is hívott valaki telefonon,ő meg rögtön jelezte, hogy villog a telefonod, valaki hív. Szemmel láthatóan odahajolt és nézte, hogy ki hív, mire én csak annyit mondtam, hogy "és? nem érek rá", majd elkezdett mentegetőzni, hogy csak meghallotta hogy rezeg azért nézett oda és gondolta szól.

Emellett pár hete elkezdett minden nap ugyanazt reggelizni, mint én, pedig korábban még csak nem is tudta, hogy létezik olyan kaja.

Az agyamra megy. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?


2018. márc. 12. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A "Minden lében két kanál" egy filmsorozat címe, amire te godnolsz, az a "Minden lében kanál"!


2. A kérdésre meg: egyszerüen nem reagálsz, ha idegesít, idövel leáll. De egyébként annyira nem problémás a nö, mert legalább nem rosszindulatú

2018. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Részleted neki egyszer, amikor kíváncsiskodik, hogy éppen menstruálsz, a színét, az állagát, a tampon méretét, hogy hányszor cseréled. :'D
2018. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egyszerűen csak beszélgetni akar és témákat hoz fel? Tudod, hogy ne üljetek kukán egész nap egy szobában. Neked ilyenkor vissza kell kérdezned :)
2018. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 először én is azt hittem, hogy csak barátkozni akar. de mire a leírás végére értem, inkább olyan érzésem volt, hogy ez a nő inkább hasonlít egy falusi vénasszonyra aki mindenre kíváncsi, mindenre kell hogy legyen valami megjegyzése, tudakolózik, hogy legyen pletykatéma stb
2018. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsóval értek egyet én is. Eleinte én is barátkozásnak hittem, de ha valaki barátkozni akar, az nem ennyire rámenősen nyomul. Konkrétan úgy érzem minden lépésemet figyeli.

Múlkor a főnökkel megbeszéltem, hogy 8 helyett 7-re mennék, hogy elmehessek előbb délután, mert dolgom van. Persze a kollega kíváncsiskodott hova megyek, egy nap többször is rákérdezett, de mindig kitértem a válasz alól, hisz úgy gondolom semmi köze hozzá. Mikor mentem volna el a főnöknek azért jeleztem, hogy ma 7re jöttem, akkor én elmennék (hátha elfelejtette), erre ő mondta, hogy ok persze nem felejtette el :) Mire a kollega közbevágott: sőőt már 7 előtt 8 perccel itt voltál, nem 7-re jöttél!

Számomra ez kicsit ijesztő.

2018. márc. 12. 20:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem okvetlen rosszindulatú az a nő. Hanem pl. olyan miliőből jött, ahol az emberek nagyon sokat foglalkoznak egymással. Mint egy kis faluban.


Én hasonló korú férfi vagyok. Ha velem ülnél egy irodában, a munkanap végén azt se tudnám megmondani, milyen ruha volt rajtad aznap (kivéve, ha 20 év körüli bombázó vagy és testhez simuló ill. mélyen kivágott ruhákat hordanál :DDD). Ha más színűre festetnéd a hajad, akkor az utcán talán rád se köszönnék, mert nem ismernélek meg.

Szívesen elmesélném, hogy én mit fogok ebédelni otthon (mivel én munka után otthon eszem meleget), és abszolút nem érdekelne, hogy te eszel-e egyáltalán valamit.


Lehet, hogy akkor azt vennéd rossz néven, hogy együtt ülünk napi 8 órát, és a kollégád semennyire sem törődik veled.


Egyébként férfiakkal dolgozom egy légtérben. Van, hogy órákig nem is szólunk egymáshoz, mert mindegyikünk a maga dolgával (kis világával) van elfoglalva.

Pedig egyébként mindkét kollégámat szakmailag is, és emberileg is tisztelem és kedvelem. Sose kívánnék más kollégát helyettük.

2018. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nap eljátszanám azt, amit ő.

Mindenre rákérdeznék. Ő is kapjon agyvérzést... Helyretenném azt az asszonyt :D

2018. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6. NEM a kérdésre válaszoltál. Korábban én is 3 férfi társaságábn voltam egy irodában, maga volt az álom, persze a többi kolleganő ájuldozott, hogy úristen, hogy bírom ennyi férfi között, hogy nem halok bele stb. Tudom, hogy te milyen környezetben dolgozol és elhiheted, hogy irigyellek, mert nem vagyok egy tipikus nő, legalább is a természetem. Itt ha már köhintek egyet odatolja az Aspirin komplexet, a férfiak közé betegen is szívesen mentem be dolgozni, mert békén hagytak, mikor már tényleg nagyon rosszul nézhettem ki, akkor esetleg megkérdezték, hogy minden ok-e. Úgyhogy sajnos tudom, hogy férfiak és nők között ég és föld a különbség, de ez nem segít a kedves kollega viselkedésén.
2018. márc. 12. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez nőnek lenni, csak unatkozó munkakerülőnek. Nálunk az egyetlen férfikolléga a legnagyobb intimpistáskodó, bár velem nemigen tudja eljátszani. Én egyszerűen nem válaszolok olyan kérdésre, amire nem akarok. És ennyi. Hidd el, nem is igen szoktak kérdezősködni tőlem.
2018. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem tudsz vele mit kezdeni, neki ilyen a természete és kész. Nekem is volt olyan munkatársnőm, aki mindig mindenhez hozzászólt, meg imádott hangosan gondolkodni. Egész nap mondogatta maga elé, hogy mit csinál, például "Jó, akkor ezeket a dokumentumokat elrakom ebbe a mappába. Aztán a másik mappát átviszem az Ildinek. Ezt meg felrakom a felső polcra, ott jó helye lesz. Ó, de közben elfelejtettem kinyomtatni az utolsó e-mailt. Na, akkor azt még kinyomtatom, azt is átviszem az Ildinek, azt is neki kell intéznie." és így tovább... És ezt nem valakinek mondta, hanem csak bele a levegőbe, mert soha senki nem figyelt, nem reagált rá semmit. :D


Értem én amúgy, hogy idegesít a nő, de örülj neki, hogy legalább nem rossz szándékból kérdezget meg kötekszik. Na és akkor mi van, ha minden nap megkérdezi, mi volt az ebéd? Akkor minden nap elmondod neki és ennyi. Nincs abban semmi. Egészen addig, amíg bele nem köt, hogy mit eszel, hányszor eszel valamit egy héten, miért nem eszel mást stb.


Azt meg végképp nem értem, hogy miért baj neked, hogy szólt, hogy csörög a telefonod? Akár fontos ügyben is hívhattak volna. Ha látja, hogy hívnak és nem szól, akkor meg biztos azért sértődtél volna meg, hogy vártad a hívást és ő nem szólt neked, miközben látta, hogy villog a telefon! Szerintem kifejezetten kedves tőle, hogy figyelmeztetett, amikor észrevette! Jobb mint azok a kollégák, akik észrevesznek valamit, például hogy egy elintézendő dolgot nem intéztél el vagy rosszul csináltad, de nem szólnak, inkább örülnek neki magukban, hogy elszúrtál valamit és te leszel a következő, akinek leüvölti a fejét a főnök.

2018. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!