Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány munkahelyetek volt...

Hány munkahelyetek volt életetek során? Az elsőt nehezen hagytátok ott?

Figyelt kérdés
Én lassan itt vagyok 30, de csak egy, valamiért félek otthagyni az elsőt, pedig annyira már nem is érzem jól magam ott. Ti voltatok már így?
2021. júl. 18. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
3 volt, az első megszűnt, a másodikról én jöttem el, azóta a 3-ik munkahelyemen vagyok lassan 10 éve, ha nem szűnik meg, akkor innen megyek majd nyugdíjba is 😄
2021. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
4 volt, de már régen volt. Az elsőt könnyen hagytam el, mert ott a szocializmusban nem tudtak megfelelő munkát adni nekem és a főnökömmel sem jöttem ki jól.
2021. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem számítva a diákmunkát 2 db az elsőt nem volt nehéz otthagyni, kb. 1 hetet dolgoztam ott. A mostanit már nehezebb lenne
2021. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 5.helyen dolgozom. Az első igazi munkahelyemet azt tekintem,ahol másodjára dolgoztam,mert az első pár hónap volt csak. A másodikat nehéz volt otthagyni,de nem bírtam a vezetőket meg a kollegákat. A negyedik volt a legjobb, azt költözés miatt kellett otthagynom (250 km). Nagyon fájt a szívem, szerettem ott lenni, 4 évig tartott. Nővér vagyok.
2021. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Hát... nekem nagyon elgondolkoztató ez a kérdés! Az első munkahelyemre 34 éve ( jézusom! ) tettem be a lábam. Aztán a harmadik gyerek születése után nem mentem vissza, hanem az otthoni vállalkozásban dolgoztam és gyereket neveltem. Aztán két évig volt egy másik munkahelyem, azt is a gyerekek miatt vállaltam el, mert egyműszakos volt, de alig vártam, hogy eljöhessek. Három csodás éve újra az első munkahelyemen lehetek, amiért mindennap hálát adok. 🙏❤️ Képzeljétek, van ilyen!
2021. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most vagyok a 6-nál.

Az első csak pár hónap volt, amíg nem jött az "igazi". A másodiknál úgy 5 évet töltöttem. Eleinte nagyon jó volt. Aztán stresszes lett, így váltottam. A harmadiknál 2 évet voltam, de ez 100 km-rel odébb volt. Miután tönkre ment a kapcsolatom, nem volt miért maradnom, így visszamentem a másodikhoz. 2 év után elvitte a bank. Pedig már nem stresszeltem. Más volt a részleg és a vezetők is. Mondjuk, ha ezt külön számolom, akkor a hetediknél vagyok most.

Ezt követte egy keleti, külföldi melóhely úgy 1 hónapig. Nem volt minden rendben a bejelentéssel és a fizetéssel.

Inkább elmentem nyugatra, mert helyben nem volt semmi.

5 évig dolgoztam szakmámon kívül. Ideje volt váltani, a jobb fizu és az egyéb lehetőségek miatt.

Ismét szakmámba kerültem, de már itt külföldön. Ez nem egész 3 éve volt.

Jelenleg megint a stresszel van a gond. A munka alapvetően nem stresszes, csak én. De ez már elég ok a váltáshoz.

Ami megakadályozza, hogy 3 perc a lakástól, a párom is ott dolgozik, így 1 autóval kényelmes, és most csak 1 van.

Ha lehetőség van rá, én is szeretek 1 helyen maradni. Ha túlleszek a mostani helyzeten, akkor ez egy nyugdíjas állás. Csak ezzel a fizetéssel nem lesz jó a nyugdíj. A cég mindenkit alulfizet a környező cégekhez képest.

Ez is a stressz egyik oka.

Viszont váltani is stresszes.

Épp most leszek 37. De, ha úgy érzem, hogy ideje odébbállni, akkor megteszem.

Egyelőre tudom, hogy a stressz az én fejemben van, így máshol sem lesz jobb. Max talán a fizu. De akkor 2 autót kell fenntartani és többet utazni. Az meg lehet, hogy még stresszesebb.

2021. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

8 helyen voltam.


Elsőn 9 hónapot, utána 7 helyen 1-2 naptól 1-2 hétig.. majd a 8. helyen vagyok lassacskán 5 éve.

2021. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 munkahelyem volt, ami már nem diákmunka.


Első irodai adminisztrátor, adatrögzítő munka volt csoportban, 2,5 évig. Nagyon vegyes volt, volt benne nagyon jó és nagyon rossz. A végére már majdnem belehaltam az unalomba és sok dolog változott a csapatban, környezetben rossz irányba. A szenvedésem mértékét mutatja, hogy a semmire mondtam fel.

Második az elsőnél sokkal kihívásokkal telibb, de még mindig irodai adminisztrátor munka. 5,5 hónap. Esti egyetem miatt hagytam ott (igen, úgy gondoltam, hogy a tanulás miatt megéri, de voltaképp azért tartok most ott, ahol).

1 nap egy boltban, semmi extra nem volt, de nem bírtam. Végeredményben ez a puhányság egyik fajtája. :D

2 hét egy áruházban, imádtam, de jött a kövi lehetőség.

1,5 hónap 4 órában szoftverfejlesztés egy pár fős garázscégnek otthonról, 0 segítséggel.

11 hónap szoftverfejlesztés, alkalmazás-üzemeltetés.

Fél éve szoftverfejlesztés, devOps.


Érdekes, de az elsőt, azt a 2,5 évet tök hosszú időszaknak érzem. Rengeteg az emlékem onnan, köztük sok jó is! Van, akikkel tartom a kapcsolatot azóta, van, akivel ritkábban, van, akivel sűrűbben.

Néha bringával megyek melóba és akkor hazafelé hosszabb úton szoktam jönni, mert az kényelmesebb és kicsit többet tekerek, mozgok így. Ekkor elmegyek amellett az irodaház mellett is, ahova költöztek és amellett is, ahol anno én is lehúztam azt a 2,5 évet. :D


Kérdező, ha nem érzed magad jól, mindenképp megéri váltani!

Ezen kívül én úgy gondolom, nem árt néha más környezetbe, közegbe cseppenni. Megnézni, máshol mi jobb, mi rosszabb.


Amúgy, mint munkahely, eddig összességében nekem egyre jobb volt mindegyik (bár a végére utáltam mindet). Azért ha egy görbén ábrázolnánk, egyre kevésbé monoton munkáim voltak, egyre inkább használni kellett az agyamat, volt tanulási lehetőség.


Szóval, ha úgy érzed, hajrá!

2021. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

3 diákmunkám volt eddig. Mindhármat fénysebességgel hagytam ott.

Első melót 6 nap után, másodikat 4 nap után, harmadikat 5 óra után.

2021. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiváncsi vok hogy ennyi munkahely váltást egy komolyabb allasinterjún hogyan magyarázzák meg az emberek?🙂
2021. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!