Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne párnap betegsza...

Hogyan lehetne párnap betegszabadságot kérni?

Figyelt kérdés

A helyzet az az, hogy a munkahelyemen az augusztusi szabadásgokat már rég le kellett adni és ki is osztották, viszont szükségem van 3 napra. Sajnos ilyenkor már nem engednek rajta semmit variálni, max a kollégákal lehetne cserélni, de pont a nyár közepén senki nem partner ebben illetve nem is akarok mindenkit végig kérdezni ne legyen gyanús utána.


A másik probléma, hogy a körzetünkben új orvos van fogalmam sincs ki az mennyire megértő, és mit lehet elintézni vele a nevét sem tudom.

Ebben az esetben mit lehetne tenni, próbáljam meg beadni hogy valami komolyabb hasmenésem van azt annyira nem lehet ellenőrizni sem, de félek az "nem ér meg" 3 napot, vagy inkább próbljam megbeszélni őszintén?


Melyik lenne jobb megoldás?



2021. júl. 19. 20:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam ilyen helyen, ahol nem lehetett csak úgy szabira menni, ezért mikor állásinterjúra kellett mennem, én is kiirattam magam pár napra. Szerintem vérmérséklet kérdése, én nem mertem bemondani, hogy lógni akarok (te meg nem is tudod, mennyire partner benne az orvos), úgyhogy én is bekamuztam valami hasmenés/láz/hasonlót.
2021. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne nyaralás miatt, mert ha kitudódik még munkaügyi bíróságra is visznek táppénzcsalás miatt. Elég egy jóindulatú ismerős vagy kolléga aki felnyom, volt már erre nem egyszer példa
2021. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondd el neki, hogy szükséged van pár napra stresszes vagy. Hátha..
2021. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
három napot szerintem simán bekamuzhatsz, az nem feltűnő
2021. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Ha valóban SZÜKSÉLGED VAN 3 napra, nyomós indokkal, azt beszéld meg a főnököddel őszintén. De csak ha tényleg fontos (orvosi kivizsgálás komoly betegség gyanújával, temetés vagy hasonlók). Az "elegem van ebből az egészből" meg az "inkább mégis leugrunk az asszonnyal Bibionéba" nem nyomós indok.
2021. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Sajnos itt is előre lekell adni a szabit aztán utána csak egymás közt van módosítás. A főnökömmel szinte fölösleges, mert nem igazán tud segíteni ilyenben, temetésre van külön szabadságunk de kicsit morbid dolognak tartom valamelyik hozzátartozóm halálát be kamuzni, bármilyen orvosi vizsgálat és egyéb miatt pedig ő maga mondja hogy azt az orvosal, majd utána a HR osztállyal intézzem, ő nem nézi ki milyen szabadságon van.
2021. júl. 19. 22:49
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
Megint a trükközés menne, anélkül, hogy törvényes és gerinces módszert egyáltalán megpróbálnád...
2021. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
20%
A gerinces módszerrel az a baj, hogy ha nem partner a főnök akkor utána már gyanús elmenni táppénzre.
2021. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
#8: Tehát van egy szabályrendszer, ami előre le van fektetve. Nem akarod betartani, és akkor még az a probléma, hogy túl gyanús, ha ki akarod játszani? Nyilván pont ezért nem megy bele a játékba a főnök sem.
2021. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

9es könnyű addig okosnak lenni amíg nem adodik ilyen problémád.

Bar en sose voltam tappenzen egy percet se de el tudom kepzelni, hogy barmilyen elethelyzet adodhat amikor szükség van pár napra es ha meggebedsz sem tudod tappenz nélkül megoldani.

2021. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!