Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjak fel korrekt módon?

Hogy mondjak fel korrekt módon?

Figyelt kérdés
Nem a metódus érdekel, egyszerűen nem tudom, hogy fogalmazzam meg a felmondásom indokát. Ez az első felmondásom, nagyon tapasztalatlan vagyok e téren. Másfél éve dolgozom egy cégnél és már lelkileg nem bírom tovább. Egy házaspár viszi a céget és elég hülyén bánnak az alkalmazottakkal. Olyan határidőket szabnak egy-egy munkára, amik tarthatatlanok, gyakran a hétvégéim is azzal telnek, hogy dolgozom. A főnök felesége pedig nagyon lekezelő. Sokszor velem takarítatja ki a közel 100 négyzetméteres irodát, pedig nem takarítónőként vagyok felvéve...Egyértelműen azért akarok eljönni, mert gyűlölök ott dolgozni, de ezt mégsem mondhatom meg a főnökömnek. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mik a tapasztalatok?

2021. júl. 22. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell megindokolnod, tölts le egy mintát a netről és azt töltsd ki
2021. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a főnököm elég kekeckedő, nem fogja annyiban hagyni. Igazából félek tőle és mivel ez az első igazi munkahelyem nem tudom, hogy kezeljem le.
2021. júl. 22. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sima rendes munkavallaloi felmondás. Indokolni nem kell. Ha kérdezi miért, akkor mondd azt, hogy kaptál egy olyan ajánlatot, amit nem akarsz kihagyni, dupla akkora fizetés mint a mostani. Ennyi. Többet nem fog kérdezni. Te pedig többet ne mondj.
2021. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi én ettől rettegtem, hogy majd mit szól a főnök - és mit szólt? Semmit. :)


Szóval nem kell aggódni.


A főnökök fel vannak arra készülve, hogy valaki elmegy, szóval nem te leszel az első, aki felmond.


Felmondasz tudomásul veszik, letöltöd a felmondási időt, kész.


Nem mondhat olyat, hogy már pedig te nem mész el onnan, ha igen, azt azonnal jelentened kell, de 100%, hogy nem mond ilyeneket, csak elfogadja a felmondásod és ennyi.


Inkább azzal szokott gond lenni, ha valaki azonnali hatállyal akar felmondani, mert azt meg kell indokolnod és nagyon jó indoknak kell lenni.

2021. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A leggyakoribb és legeygszerűbb indok, amire nem lehet mit mondani, hogy kaptál egy visszautasíthatatléan ajánlatot.
2021. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy még ez az első munkahelyed nem indokolja azt, hogy annyira beszari vagy, hogy egy teljesen fölösleges információval egészítsd ki a felmondásodat.
2021. júl. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a főnököm elég kekeckedő, nem fogja annyiban hagyni. Igazából félek tőle és mivel ez az első igazi munkahelyem nem tudom, hogy kezeljem le."


Az megvan, hogy az ipse nem az Isten, hanem egy ugyanolyan nyomorult ember, mint te?

2021. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azonnali felmondásnál kell jó indokot mondani. Ha letöltöd az 1 hónap felmondási időt akkor semmi.

Egyébként több cégnél be szokott válni ha azt mondod, hogy úgy alakult az élet, hogy jövőhéttől el kell költöznöd a 150km-re lévő nagyszülőkhöz így nem fogsz tudni bejárni se. Több ismerősnek bevált. Inkább elengedik, ők is tudják hogy nincsenek vele előrébb ha elmész táppénzre vagy nem jársz be. Munkaügyi bíróságra meg kb a cégek 0,3%-a megy.

2021. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kérdezgeti, akkor mondd h idős rokont kell ápolni vagy családban kell ápolni vkit. Családi vállalkozásban dolgozol tovább stb. Esetleg megmondod h nem tudsz ezen a munkahelyen fejlődni vagy egy régi ismerősöd megkerestt téged jobb ajánlattal.


Ezek jutottak eszembe.

2021. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj, mit félted a kis lelkivilágukat?? Látható, hogy ők sem féltik a dolgozókét. Ha senki nem meri megmondani nekik, hogy ge -cik, akkor honnan fogják megtudni??

Itt csaj az a lényeg, anyagilag milyen tipusú felmondással járnál legjobban, azt kell kieszközölni. Ha anyagilag (pl végkielégités) nem köt semmi, nyugodtan írd csak le a felmondásban a véleményed, hogy a bánásmódjuk miatt mondasz fel.

2021. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!