Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lopásnak számít ha elteszem a...

Lopásnak számít ha elteszem a borravalót gyorséttermi dolgozóként? (Meki, Burgerking, KFC)

Figyelt kérdés
Gyorsétteremben dolgozok és az órabérem felét összeszedem 4-6 óra alatt borravalóban mert sokan szoktak adni. Lopásnak számít ha zsebre is rakom azt a pénzt? Mert nekem adják nem az étteremnek.

2021. júl. 24. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
56 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen.

De én azt mondom, nem.

2021. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a borravalós perselyből veszed ki, szerintem nem.

Ha adok, én is azért adok mert az illetővel és a szakáccsal elégedett voltam. Nem az étterem tulajjal.

Dolgoztam én is olyan helyen, ahol perselybe gyűlytötték, aztán minden hónapban jött a tulaj és kiürítette. Soha semmit nem láttunk belőle.


Az már más kérdés, jogy ha észreveszik nem kerülsz-e bajba?

2021. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
A borravalót a srácoknak adom, akik a 40 fokban, olajszagban állnak és turbótempóval sütik a szarságokat. Nem az üzletvezetőnek, aki ül a klímás irodában. Más kérdés, hogy mi a belső policy és bajod lehet-e belőle. Lopásnak semmiképp nem nevezném.
2021. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Ennyire ne alacsonyítsátok már le magatokat könyörgöm. Hogy lenne lopás, ha kifizetik a rendelt kaját és azt a pluszt teszed csak el, amit NEKED, SZÁMODRA, a MUNKÁDRA, a KISZOLGÁLÁS MINŐSÉGÉRE adnak?


Miért féltek ennyire a cégektől? Ki nevelte ezt belétek, hogy olyanok mintha istenek lennének?

2021. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%

Igaz nem gyorsétteremben dolgoztam, de olyan helyen ahol szintén akadt egy-két ember aki kerekítette a végét nekem szánva azt a 20 Ft-ot pl.

Külön szóltak érte betanításkor, hogy el ne merjem tenni, van persely, abba kell beledobni ha otthagyják az aprót. Azért én néha eltettem. Ahogy bántak ott velem... minden bűntudat nélkül.

2021. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Soha nem dolgoztam még csak hasonló szakmában sem, de eleve nem tartom jó dolognak, hogy a munkáltató bármilyen formában jogot/igényt formáljon a szolgáltatás valós árán felül fizetett "hálapénzre". Az ember, legalábbis én, általában akkor ad borravalót, ha a kiszolgáló személy kedves, segítőkész, ezért ez neki szól és nem a vendéglátóhelynek! Ettől pofátlanabb már csak az, amikor a vendéglátóhely alapból felszámol bizonyos százalékot borravaló gyanánt és ha nem akarsz adni, akkor neked kell szólni. Felháborító! Ha rajtam múlna bezáratnám az összes ilyen helyet! ...más kérdés, hogy ha a tulaj helyében lennél és a beosztottad eltenné a borravalót annak ellenére is, hogy elvárod tőle, hogy dobja be a közösbe, lehet Te is elgondolkoznál rajta, hogy akarsz-e vele hosszútávon dolgozni. :) Lopásnak persze akkor sem mondanám.
2021. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy markolóval romboljuk le a rohadt cégeket.
2021. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
Csak a fenti 3-at vagy mindet? Egy markoló kevés lesz! :D
2021. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Mindegyiket. Saját szervezetet indítunk a cégek lerombolására. Egy napon, egyidőben, de előtte kilopjuk az értékeket és a pénzt. Dark weben tevékenykedünk majd, beindítja valaki maszkban a markolót hogy nekimenjen az épületnek, aztán kiugrik belőle és elfut.
2021. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Na várj már. Én dolgoztam Burger Kingben és eleve tilos elfogadni borravalót. Ha elfogadod nem is tudod hova tenni, ugyanis nincsenek zsebek a ruhán. Ha te valahogy meg tudod oldani a borravaló elrakását, azzal üzleti szabályt sértesz, amely ha kiderül, megróvást kapsz.
2021. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!