Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatal/frissen végzett mérnökö...

Fiatal/frissen végzett mérnökök! Ti hogy találtok most állást Budapesten?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, mintha alig kellene ember.

2021. júl. 25. 18:54
1 2
 1/18 anonim válasza:
39%
Nemtom de én óránként 9 ezerért járok burkolni.
2021. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Milyen mérnök? ;) Tudom, sokan az IT-t gondolják alapnak.
2021. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök, villamosmérnök
2021. júl. 25. 19:02
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Viccet félre téve a Burger Kingben dolgozom... 1 éve keresek állást.
2021. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4-es: Mi a végzettséged?
2021. júl. 25. 21:08
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Én most diákbéren vagyok gyakornok. De hozzá teszem hogy ez az első szakmai melóm és most csak elsőéves voltam.


Szerintem nézz körül BP-n kívül. Pesten én se találtam, ezzel a gyakornokival is szerencsém volt. Első éves sehova sem kell. :(

2021. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Oh. Sajnálom. Bpn kívül is nézem, de még kevesebb a munka.
2021. júl. 25. 21:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Igaz, én csak következő félévben fogok végezni, de azért talán releváns lehet a válaszom.


Tavaly négy hónapig kerestem munkát, mire megtaláltam az első gyakornoki állásomat. Fél évig dolgoztam ott, aztán kénytelen voltam onnan elmenni, mert a Covid miatt lezárások voltak a cégnél, és minimális bevételem volt - órabérben dolgoztam.


Azután másfél hónap alatt találtam meg a mostani, második gyakornoki helyemet. A kezdetektől fogva tudom, hogy itt valószínűleg nem szeretnék hosszútávon dolgozni, és nem is fogok, mert a mérnöki pozícióknál itt létszámstop van.


Úgyhogy egy ideje lazán, de már teljes munkaidős, kezdő diplomás állásokat keresek, interjúztam pár helyen. Egyelőre semmi tétje nincs, ha átvesznek egy jó helyre, örülök, nyilván.


De magát az elhelyezkedést nehéznek éltem meg mindig is. Tavaly is, és most is.


Bár, kb egy év gyakornoki tapasztalattal a hátam mögött sokkal könnyebb. Nem dobják azonnal az önéletrajzomat, és a jelentkezésemet a kukába. Motivációs levelet is írtam - volt miről. 😂


Az, hogy az interjúim most nyáron miért nem sikerültek... nos, az megint egy másik kérdés. Én mindig megtettem, amit megkövetelt a haza, ha fogalmazhatok így. Szakmai kérdésekre készültem - meg azért ragadt is rám valami 3 év egyetem alatt -, idegen nyelveket gyakoroltam.


Kicsit lúzernek érzem magam, mert a csoporttársaimnak, akikkel tartom a kapcsolatot, jobban megy az elhelyezkedés. Egy szaktársnőmnek például két nevesebb multi is adott remek, teljes állású, nem gyakornoki (!) állásajánlatot, kezdő mérnök fizetésért, nem gyakornoki alamizsnáért. Na igen.


De a többség ugyanúgy küzd, mint én, ahogy észrevettem.


Budapesti, huszonéves, végzős villamosmérnök hallgató srác vagyok.

2021. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

"Fiatal/frissen végzett mérnökök! Ti hogy találtok most állást Budapesten?"

Nekem az volt a trükköm, hogy jelentkeztem.

Kb. 2 hónap alatt találtam helyet és összesen fél tucat helyre adtam be a jelentkezésemet.

Többnyire multikat néztem. De én kifejezetten gyakornoki állást néztem.

2021. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Gyakornoki állás azért más egy kicsit...
2021. júl. 27. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!