Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kibeszélt a hátam mögött, mit...

Kibeszélt a hátam mögött, mit tegyek ?

Figyelt kérdés
A kolléganőm kibeszélt engem a hátam mögött, a kollégámnak aki a legjobb barátom, azt mondta rólam hogy én nem állnám meg a helyem más munkahelyen mert makacs vagyok, meg azt is mondta hogy idézem: „Nem hiába mondta róla hogy fogyaték...” (gondolom fogyatékos) végét elfojtotta mert kicsit megbánta ezt kimondani, igy mesélte a barátom. Igaz nem ő gondolta rólam hogy fogyatékos vagyok, de ha kimondta akkor valamilyen szinten egyet is értett vele, az nem tudom ki mondta rólam hogy az vagyok. 3 éve kolléganőm, és kicsit kedvelem is, de ezek után nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá, eddig mindig megbeszélt velem mindent és közvetlen is volt velem én is megbíztam benne. Észre is vette rajtam hogy haragszom rá kétségbe esetten kérdezte hogy haragszom rá ? de nem mondtam el neki hogy tudom hogy kibeszélt engem, mert akkor meg a barátomat árulom el vele hogy ő elmondta. De nem akarok vele haragban lenni, de nem tudom hogy kezeljem ezt a helyzetet,beszéljek vele ugyanúgy mintha mi sem történt volna ? miközben a szivem meg szomorú ? Pedig komolyabb kapcsolatot is akartam volna vele, de igy már nem tudom mit tegyek.
2021. júl. 25. 20:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%
Sajnálom a kolléganōdet.
2021. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Jártam hasonlóan, soha többet nem beszélgettem a kolléganővel, csak amennyit feltétlenül kellett a munka miatt, azt is nagyon kimérten, hűvösen.

Az ilyen nem érdemli meg, hogy jópofizzanak vele.

2021. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ne mondj el neki bizalmas információkat.

Munkahelyen nem szoktam beszállni a ki mit mondott játékokba mert mire hozzám eljut az infó többször változhat.

2021. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Ez minden munkahelyen, főleg nők körében, előfordul. Ez van. Ne foglalkozz vele. Ha tudnád rólam mit terjesztenek... Magas székben ülök, már a pozícióm is szúrja sokak szemét.
2021. aug. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem mondd azt hogy tőlem tudod aztán majd elgondolkodik a dolgokon és a pasid se kerül bajba na meg ha a pasidnak ezt elpletykálta akkor tuti másnak is megmondta szóval ne izgulj tuti a fél műhely tudja hogy fogyatékkal rendelkezel szerintem ne szégyeld másnak is van fogyatéka sőt lehet túl nagy is nekem is van de leszaromszóval most mennem kell na helló
2021. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a visszataszito szarkevero, aki mindezt visszamondta.
2021. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az is szarkevero az allitolagos barid is meg hát a kolléganő..hát igen miért is nem lepődöm meg🙂mondjuk ha 3 éve jóban rosszban én csak annyit mondanék neki: korlátozódjon innentől kezdve a kommunikációnk a szakmára..innentől kezdve azt gondol amit akar a kolléganod is s a barid is. Mindegyik ge..i a maga módján mint általában az emberek tobbsége. Csak magadban bízhatsz senki másban. Az igaz őszinte kapcsolatok nem melóhelyen szövődnek ott mindenkit az érdeke hajt. Ugyanannak az embernek nyalhatnak ha épp az érdek úgy kivánja,s bele is rúghatnak mindenki a profitért van ott. Persze vannak kivételek is de az esetek tobbsegeben gusztustalan alakokkal kell lehúzni 8 órát akik sokszor mosolyognak mikozben..🙂
2021. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Még mindig itt tartasz?


Annyira túl tudjátok bonyolítani ezeket a dolgokat, meg a kibeszélések, játsszmázások.. Mindenkit kibeszélnek időnként, engem is a munkahelyemen, csak én lexarom. :D És?


Mit befolyásol téged más ember véleménye? Amikor engem kibeszéltek azok irigységből tették, akkor miért érdekeljen?


Mellesleg a válasz erre az egészre, hogy én gyűlölöm a játszmákat, és én ugyan nem megyek bele ezekbe: ha zavar, akkor odamész a kolléganődhöz és számonkéred. Nme játszmázol, ne mártírkodol, önts tiszta vizet a pohárba. Vagy rakd helyre. Tapasztalat: a legrövidebb út mindig az egyenes, úgy tudsz ennek véget vetni, ha nem mész bele, hanem őszintén kérődre vonod és elmondod a problémádat.


Nekem is a kolléganőm sokat akart velem cicaharcolni, nagyon fárasztó volt, mert sokszor ego emg szakmai versengés miatt csinált dolgokat. És az emberek meglepődnek, amikor nem tettetem a h*lyét, nem csinálom ugyanezt, még csak nem is passzív-agresszív viselkedést nyomok, hanem direktben és egyenesen megkérdezem tőle, hogy "téged zavar x dolog? Ezt azért csinálod/ezért hagysz ki/azért beszélsz rólam, mert.."?


Ez pedig sokkal célravezetőbb és nagyobb hatalmat ad az embernek.

Szedd össze magad kicsit és állj ki magadért..

2021. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Ennyire nem lehet unatkozni. Életem van, dolgozni azért megyek be, hogy legyen pénzem. Normális munkahelyi légkör megtartására alkalmas vagyok, elvagyunk napközben, de ennyi. Munka után sem találkoztam még egy emberrel se közülük.


Voltam vezető beosztásban, (múltidő covidnak köszönhető) legtöbb idő az ilyenekkel ment el. Nem kell az ilyen pletykákkal foglalkozni. Amíg egy ember nem mondja a véleményét a szemedbe, addig neked ahhoz semmi közöd, az ő baja. Ha meg a munkáddal van baja, ahhoz meg neki nincs semmi köze. A főnökeid csak szóltak volna màr, ha fogyatékos lennél, és mindent szarul csinálnál.


Viselkedj vele úgy mint eddig. Ha pedig a "barátod", aki megy hozzàd az új pletykával mit mondtak rólad, vele meg közöld, hogy "ne haragudj, de nem akarok ezzel foglalkozni, mondjon amit akar"


A "barátod", meg a tipikus "elmondom mert én olyan jól informált vagyok, hogy ezt is tudom" alkat. Ha a barátod lett volna, bevéd adott szituban, és nem kelt benned ilyen érzéseket azzal, hogy elmondja.


Nem baráti kapcsolatok ezek, hanem klikkek, teljesen érthető, hogy órákat össze vagytok zárva, és hasonló gondolkodású emberek keresik egymás társaságát. Többet is gondolnak bele az emberek mint ami.


Nekem a munkám kizárólag a pénzem, amiből a párommal tudunk nyugodt életet élni, és a barátaimmal elmenni szórakozni. Egy eszköz, semmi több. Egyáltalán nem érdekel, ki mit gondol rólam. Nem érdekelnek az ilyen játszmák. Ennek ellenére el lehet velem lenni, értem a poént, elszórakozok velük, nekem se mindegy milyen hangulatban vagyok bent. Harcolni, segget nyalni, spicliskedni, taposni pedig nem fogok, ha korrekten végzem a munkám akkor felesleges is lenne.

Ha meg nem a munkádat tárgyalta ki, akkor meg tipikus példa a "miért nem kell megosztani az egész magánéletem" szitunak.

2021. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
Ezt képes voltál kiemelt kérdéssé tenni? Legyen már életed ember.
2021. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!