Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon 10-20 év múlva...

Magyarországon 10-20 év múlva egyre kevesebb munkalehetőség lesz?

Figyelt kérdés
Még nagyobb lesz a munkanélküliség?
2021. júl. 26. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Meg egyre több nyugdíjas, egyre több funkcionális analfabéta,egyre több alapkészség hiányos.Vannak dolgok amiket nem lehet automatizálni egy gyárban , de vannak amiket igen, ezt Ózd példája jól megmutatta...érdekes kihívás lesz a politikai elitnek meg a multicégeknek, izgatottan várom...
2021. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Magyarországon lesz így, hanem világszerte. A számítástechnika ahová beteszi a lábát, ott automatikusan kiszórnak embereket az utcára. Programozókra, rendszergazdákra, a számítógépek által működtetett gépsorokat, robotokat karbantartó, felkészítő, javító, alapanyagokkal feltöltő, kiszolgáló, alapanyagokat raktározásának hátterét biztosító emberekre lesz szükség, - a többi mehet gyakorlatilag a levesbe.
2021. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Van ország, ahol már most ez van.


Spanyolország néhány pontján például - beszélgettem valakivel 2014-ben és ő mondta, hogy a városukban sok ember, ha elveszti a munkáját, sokáig nem talál másikat, ott egyes helyeken még a külföldiek is gondot okoznak, hogy ők is ott vannak, "elveszik a munkát a helyiek elöl".


Mondjuk az is tény, hogy okosan kell választani települést és a munka terén is kreatívnak kell lenni, az meg plusz pont, ha rugalmas is vagy és igazából akármit el tudsz vállalni.


Nekem több magyar ismerősöm ment spanyolon belül olyan helyre, ahol mondta nekem valaki 2014-ben, hogy nagyon nehéz ott normális állást találni.


Több közülük mindenféle apróbb munkát bevállalt, az egyikük takarított, a másikuk azt hiszem aerobikot oktatott meg általános iskolai magántanár is volt és volt aki szintén segített tanulni a kicsiknek és az általános iskolában volt... nem is tudom mi a pontos megnevezése a foglalkozásnak... annyi volt a feladata hogy 13:00-15:00 ott volt az iskola udvarán és az egyik tanár mellett ült és a tanárral együtt vigyázott a gyerekekre. Azt hiszem néha az ebédlőbe is felküldték, ahol az volt a feladata, hogy nézze, hogy mindenki mindent megevett-e meg, hogy ne legyen balhé az ebédlőben, meg segítsen, ha valaki rosszul lesz ebéd közben, meg mindenki menjen ebédelni, etc.


Nekem is felnőtt koromban az egyik helyi anyuka a szia-szia után már rögtön munkát ajánlott, mert a gyerekének kellett angol magántanár. (Nem fogadtam el, mert igazából csak 1 hétre mentem oda.)


Mindenesetre közülük az egyik maradt kint végleg, kisbabája lett meg férje, a többiek idővel hazajöttek vagy átmentek máshova.


Meg volt egy ismerős, aki úgy ment ki a gyerekeivel, hogy a szintén magyar barátja már kint dolgozott főállásban egy cégnél. Az ismerősöm a kezdetekben nem dolgozott, a nyelvet se beszélte, ott ragadt rá, főleg, mert a gyerekek miatt meg kellett tanulni a nyelvet, majd 1-2 év után ápolóként el tudott helyezkedni egy idősek otthonában (az hiszem ő itthon is ezt csinálta), aztán lett egy másik állása, ami nem alkalmi volt, csak már nem emlékszem mi de már jobban fizetett, és, amikor szétmentek a barátjával akkor ő kint is maradt a gyerekeivel. Mind a három gyerek kint él, azóta felnőttek, az egyik már gyerekeket is szült és boldog házasságban él.


Tehát már létezik olyan ország, ahol nehezebb munkát találni és nagyobb is a munkanélküliség és ott, hogy ne kopjon fel az állad, olyan apróbb munkákat tudsz elvállalni, amiket fent leírtam példának.

2021. júl. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de nem csak Mo.-on. És mivel addigra már szinte minden ember 100%-ban pénzfüggővé válik ezzel együtt eljön az alapjövedelem ideje különben csúnya dolgok történnek.
2021. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!