Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy csináljátok hogy ilyen...

Hogy csináljátok hogy ilyen sok a béretek?

Figyelt kérdés

Mindig amikor néztem hogy itt ki mennyit keres, a legtöbben ilyen 500 ezreket nettóban.

Viszont most néztem hogy a minimálbér mellett a többi bér is iszonyú kevés, például a szakmunkás minimálbér, a bérminimum is. A közmunkáról már nem is beszélve.

Ti hogy kerestek ilyen rengeteget?



2021. júl. 28. 11:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
58%

#30: Hát aki nincs benne, az nem hiszi el, nem igazán adok arra, hogy a karrieremet itt hogyan értékelik, mert nem látják a reális képet. Nem is tudom mit szólnál, ha részleteiben elmesélném milyen karriercélokkal jönnek a gyakornokok interjúra.

Az, hogy valami újat látsz, ami meglepő normális helyzet ebben a világban, elmúltak azok az idők, amikor valaki kijött a szakközépből, aztán 40 évet lehúzott érdemi újdonság nélkül a szakmáját tekintve. A tapasztalat arra kell, hogy amikor találkozol az újjal, akkor arra tudd hogyan reagálj, dolgozd fel, építsd be, használd fel. Folyamatos tanulás, stb stb. a szokásosak, amikben gondolom ezek után szintén nem hiszel


#29

2021. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

#31 Senki nem becsmérelte a karrieredet. Autóiparban nem gyakori a haveri alapon osztogatott kinevezés. Mert hogy oda kell figyelni. Figyelmetlenül olvastál/értelmeztél.

Elkerülte a figyelmedet hogy még gratuláltam is.


Gyakornokokhoz nem sok szerencsém volt. Keveset vettünk fel. Összesen egyel volt szerencsém dolgozni. Aki aztán fel is lett véve rendes alkalmazásba. Egyedüliként a gyakornokok közül. Hozzánk felvételizőkből van némi képem. Vegyes és nem jó meg nem rossz, mert van minden féle.

Folyamatos tanulás nem mende monda, mert aki nem követi manapság vissza hullik. Ezért nem is írtam ilyet. le nem írt dolgokkal összemosni pedig nem szép és okos dolog. Kötekedés nem vezet sehova. Persze te tudod.

2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

#32: Nem kerülte el a figyelmem az él a válaszodban, ahogy most sem a már direkt sértegetés szintje sem, miszerint nem megérdemelt kinevezést feltételezel...


Én rendszeresen interjúztatok gyakornokokat (még formális kinevezés előtt is én koordináltam a gyakornoki munkát a területemen és én választottam ki), a túlnyomó többség már pályakezdőként is csak annyi karriercélt tud megfogalmazni, hogy vezető legyen. A szakmaiság gyakorlatilag fel sem merül ennél a kérdésnél.


#31

2021. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
80%

Ne a gyakoriról vonja átlagot.

De egyébként lehetséges ennyit keresni, csak jó szakma és megfelelő gyakorlat kell hozzá. Na meg egy csepp szerencse sem árt.

Férjem jól keres. 7 éve még 140 volt a keresete. Egyszerű melósként. Letette a villanyszerelői szakmát, képezte magát. Angolul beszél. Keresett egy kicsit jobban fizető állást.

Talált villamos karbantartóit. Pár év alatt elég jó gyakorlata lett, itt 230-280at kapott. De ehhez vállalt ügyeletet is.

Megint váltott, most már plc-vel is foglalkozik, csak angolul beszél a munkahelyen, 12 óra, műszakolás, ünnepnapon is megy, de az alapbére 380, erre a pótlékok, megkapja az 530at a legrosszabb hónapban is.

Én cégen belül vállaltam olyan melókat, amikkel fejlődhetek. Plusz lett még egy szakmám. Így 250et kerestem utoljára, amikor eljöttem gyedre. Én 80ról indultam amikor elkezdtem máshol dolgozni.

2021. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

#33 Nem írtam olyat hogy nem megérdemelt kinevezés, csak annyit hogy 6 év tapasztalat még messze nem sok. A többit magadnak találtad ki. Szíved joga persze. Igyekeztem a tényekre szorítkozni. Bocs ha bántásként ment át.


#34 Kb erről szól hogy küzdeni kell. Sajnos jobban mint nyugaton, mert az nem elég hogy bemész a munkahelyedre és dolgozol. Tettetek érte hogy jobban éljetek. Meg is érdemlitek az eredményét. Aki sír az is megérdemelné hogy ne a kajára keressen csak, de sajnos ez nem így van.

2021. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
85%

#35: Biztos én értettem félre:


"nehezen hihető sztoridat leírtad. 5-6 év nem igazán sok hogy így fogalmazzak"

"Sok mindent láttál és tapasztaltál már, de még messze vagy a szakértőtől"

"haveri alapon osztogatott kinevezés"


De teljesen mindegy, én ezt lezártam, tudom mit tettem le az asztalra, hol vannak még hiányosságok stb stb. Nem ez az oldal fogja a karrieremet meghatározni. Szóval én ezt le is zártam

2021. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van 15 év munkatapasztalatom és folyamatosan képzem magam.

Olyan terüelten dolgozom (IT) ahol egész jól hasznosíthatóak a továbbképzések. Nem egyszerű de lehet velük annyival többet keresni, hogy megtérül a befektetett energia.

2021. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
2021. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
15%
Aki olyan sokat keres, az nem gyk-n fog lógni.
2021. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!