Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet két tevékenységi köröm,...

Lehet két tevékenységi köröm, ha egyéni vállakozó vagyok?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok, de felajánlotta a főnököm, hogy kiválthatom az egyéni vállalkozóit, és akkor több lesz a fizetésem nettó százezer forinttal. Azonban nekem van burkoló szakmám is, gondoltam, ha kiváltom a vállalkozóit, akkor elmennék mellette néha burkolni is, és legalább számlát is tudnék adni, stb. Szerszàmom, autóm úgyis van.

Megtehetem ezt? Törvényes?

Még nem most szeretném kiváltani rögtön, még csak tájékozódom.


2021. júl. 28. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármennyi lehet.
2021. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint lehet. A logika is ezt diktálja, mert ha egyéni vállalkozóként kétféle munkát is tudsz és szeretnél végezni, nem szakadhatsz szét két személlyé. Ugyanakkor értelmetlen lenne korlátozni, hogy csak egyvalamit csinálhatsz, semmi mást. Mert pl. mi van, ha a vízvezetékszerelő szokott kivitelezni és szerelni is? Simán lehet, miért ne lehetne.


Gyorsan rákerestem, rögtön egy olyan cikk jött szembe, ami azt tárgyalja, hogy a KATÁs egyéni vállalkozóknak érdemes-e halmozni a felvett tevékenységeket vagy sem. Ebből is az tűnik ki, hogy lehet több tevékenységed.


Viszont azzal vigyázz, hogy egyéni vállalkozóként a több nettó mellett nem keletkeznek-e extra fizetési kötelezettségeid, megéri-e neked, ha emiatt kevesebb lesz a nyugdíjalapod, és hogy az legális-e egyáltalán, hogy valaki gyakorlatilag alkalmazottként foglalkoztat, miközben papíron vállalkozásként csinálod az adott munkát. Mert ez inkább tűnik a munkáltató részéről a bérköltség megkerülésének okosba'. Azt pedig, hogy az alkalmazottakkal inkább kiváltatják a katás vállalkozóit, csak hogy ne kelljen annyit fizetni utánuk, "színlelt munkaviszony" jogcímen bünteti a NAV.


Egy könyvelő tudna tuti válaszokat adni. Egy egyalkalmas tanácsadás nem hiszem, hogy irdatlan pénzbe kerülne, ha úgy gondolod, szánd rá.

2021. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így a cégem alvàllalkozóként szerepeltetne engem. Elvileg így törvényes a dolog. De köszönöm a választ, utána fogok nézni!
2021. júl. 28. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, nekem 4 tevékenységi köröm van.
2021. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát remélem, mert én is felvettem vagy 4-5-öt... :D
2021. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt számold ki, hogy melyikkel jársz azért jobban...


mert pl főállás mellett csak 25 ezer lenne neked a KATA és nyomhatnád a burkolósdit ugyanúgy mellette.


A másik meg igen, valóban fontos, hogy KATÁsként te adózol saját magad után. Nyugdíjadra ergo neked kell (érdemes) innentől félretenned, ha főállású Katás akarsz lenni.


És ez nem vicc: a.) vagy befizeted főállásban az 50 helyett 75 ezer adót a nyugdíj miatt, vagy b.) nézel szépen magán nyugdíjmegtakarítási lehetőséget amit a nyugdíjazásodig pakolsz magadnak havonta. (inkább utóbbi éri meg szerintem)

2021. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!