Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 5-10 éven belül megnövekedhet...

5-10 éven belül megnövekedhet a pályakezdő tanároknak a fizetése?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta tanár szeretnék lenni, de most nem rég hallottam az egyik pályakezdő matektanártól, hogy olyan gyenge fizetést kap (150 ezer ft-ot), hogy pályát szeretne váltani a közeljövőben. Több millió Ft diákhitelt vett fel és ezt hosszú évekig nem is fogja tudni kifizetni, ha nem váltana pályát.

2023-ban érettségizek, nem szeretnék lemondani az álmaimról. Közgazdásztanár szeretnék lenni (kereskedelmi ágazaton), úgyhogy elég sokrétű lenne a végzettségem.



2021. júl. 30. 06:29
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
10 éven belül azért csak lesz valamennyi, de az elmúlt évek tendenciáit nézve ne számíts nagy emelkedésre, ezredrangú kérdés itthon az oktatás.
2021. júl. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A tanárokat sose fizették meg.

Orbán meg aztán végképp leszarja.

Max olyat tudok elképzelni, hogy majd kitalálja, hogy elengedi a diákhitelt vagy kaptok ti is évvégén plusz egy havi fizut.


Másik oldalon még ott van, hogy olyan tanár legyél, aki ki tud menni civil szférába.

Egy matek tanár mehet programozni.

Sok sikert!

2021. júl. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Közgáz tanárként te szakiskolába mehetsz dolgozni és kialkudhatsz bért. Az állami rendszer a szívás.
2021. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem fog számottevően nőni. De nem kell ilyen kötöttpályásan gondolkodni a dologról. Én is imádok tanítani, szóval tanítok is két egyetemen és középiskolában is szaktárgyakat, de ezek nem töltik ki az időm harmadát sem, a maradékban tanácsadóként dolgozok, és számlázok napi 150k-t. Igy nem zavar hogy a tanár oldalt nem fizetik meg, mégis csinálhatom amennyit akarom.

Közgazdász szakemberként neked is rengeteg ilyen opciód van, arról nem is beszélve, hogy elmehetsz magánsulikba.

2021. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Minimális szinten növekedhet, de akkor sem lesz annyi, hogy egy albérletben egyedül élve el tud tartani magadat.


Pedagógus dinasztiából származom. A nagyszüleim közül hárman tanárok, a szüleim tanárok és két nagynénim is tanító. Bármelyikükkel is beszéltem azt az egybehangzó választ kaptam, hogy a tanárok mindig is alul voltak fizetve az aktuális rendszertől függetlenül.

Én biztos, hogy nem leszek tanár.

2021. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem fog nőni mert a legtöbb tanár bunko.Meg van olyan is hogy, tanárka meg buktatja a fél osztályt vagy csak 1-2 embert enged tovább.Az emberek meg felnőnek és nem felejtenek.Sok tanár azt gondolja le adja az anyagot és ennyi a dolga.Pedig az is a dolga lenne minél keveseben morzsolodjanak le.De ebben nagyon rosszul álunk és minden felmérésbe a keresztény iskolák vezetnek.Igen nagy gondok vannak az állami iskolákban oktatásban.
2021. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló. Nem tagadom, hogy vannak olyan tanárok, akik nem a pályára valók (ezt az egyetemnek kéne kiszűrni), de ilyen általánosítást én nem mondanék a helyedben. Inkább azt mondanám, hogy az amúgy nagyon lelkes tanárok egy idő után elveszt(het)ik a motivációt, többek között azért, mert érzik, hogy semmibe nem nézik őket (miközben marha sok meló van mind az egyetem elvégzésében, mind pedig a későbbi munkában) és ez az anyagiakban is meglátszik.


Kedves kérdező. Neked csak annyit mondanék, hogy nyugodtan kezdj bele, főleg ha ez az álmod, hiszen mindig lesznek olyan diákok, akik igazán érdeklődőek és annál nincs jobb mikor látod, hogy eredménye lesz az erőfeszítésednek. Továbbá, hogy ezt a többi válaszoló nagyszerűen leírta, a közgazdásztanár végzettség igazán rugalmas, ha esetleg kell mellé más tárgyat is választani és jól megy a nyelv mindenképp azt válassz. Így ha esetleg gázos lesz továbbra is a fizetés és úgy látod nem éri meg akkor is lesz más meló, ahol tudsz dolgozni és nem megy a kukába a végzettséged. :)

2021. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen alapon járó béreket szerintem be kéne tiltani... azért mert valaki pályakezdő, egy-két éven belül ugyan azt csinálja mint a többi (nem csak tanároknak van ilyen alapú fizu)
2021. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!