Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tényleges károm származ...

Milyen tényleges károm származik abból ha nem a valós tevékenységem szerinti FEOR kóddal jelent be a munkáltató?

Figyelt kérdés

A feor kódom szerint én semmi szakképzettséget nem igénylő kisegítő jellegű munkát végzek. Valóságban szakoktató vagyok egy szaktanfolyamokat tartó nem állami cégnél, egyetemi végzettséggel.

Származik nekem hátrányom abból hogy bejelentés szerint kuli melós vagyok?


Vagy másik oldalról kérdezve: mi előnye származik a munkáltatónak abból ha engem nem a valós kóddal jelent be-a fizetést így is úgy is oda kell adnia, és nem lesz emiatt egy fillérrel se kevesebb.


2021. júl. 31. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, ha egy képesítés nélküli munkát végez valaki akinek semmilyen végzettsége nincs, az kevesebbet kap ugyanazért a munkáért, mintha egy bármilyen végzettségű csinálja, még ha a végzettségének köze sincs hozzá.
2021. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Én csak azt tudom, ha egy képesítés nélküli munkát végez valaki akinek semmilyen végzettsége nincs, az kevesebbet kap ugyanazért a munkáért"


Ez hatalmas tévedés hiszen a béralku még azelőtt megvolt mielőtt egyáltalán felvettek és bejelentettek volna.

Én már akkor tudtam mennyit fogok keresni mielőtt egyáltalán lett volna a cégnek lehetősége a bejelentéssel trükközni.

2021. aug. 1. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondolsz eleve olyan bért ajánlottak, amit egy képesítés nélküli embernek ajánlottak volna, miután elfogadtad egyértelmű, hogy így azzal a kóddal jelentettek be. Mondanám kérdezz meg valakit aki ugyanazt a munkát végzi, és van bármilyen képesítése van , mennyi a fizetése. de ha veled eljátszották, mással is megtehették.
2021. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen munkakörre vettek fel, mi a megnevezése?
2021. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert kevesebb pénzébe kerülsz így a munkáltatónak, vagy állami támogatást vesznek fel utánad, esetleg kevesebbet adóznak utánad.

Máskülönben nem szoktak a feor számokkal trükközni.

2021. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Arra nem gondolsz eleve olyan bért ajánlottak, amit egy képesítés nélküli embernek ajánlottak volna, miután elfogadtad egyértelmű, hogy így azzal a kóddal jelentettek be.“


Akkor elmondom hogy új belépőként adott végzettséggel többet kapok mint amint azonos végzettséggel az kap, aki 20 éve a cégnél van...


és ez nem vicc.

50-es fickó lassan 20 éve itt van, lényegében ugyanaz a papírja van mint nekem (a mérnöki papírok nem sokat változnak) és nem kap annyit mint én.



"esetleg kevesebbet adóznak utánad.“


Az adózás a bruttó bértől függ és nem a feor kódtól.

Ha havi millióért veszek fel utcasöprőt sok lesz az adó hiába csak utcaseprő.

2021. aug. 1. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:
9-essel kezdődő FEOR-ra van kedvezmény (szochó, a cégnek), bár milliós bérnél ez nem túl életszerű. De lehet hogy csak rosszul kommunikál a cég a bérszámfejtővel, és ez lett belőle. Rád nézve szerintem semmi jelentősége, ha akarod tedd szóvá.
2021. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!