Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdek kimerülni a diákmunkámb...

Kezdek kimerülni a diákmunkámba, már nincs sok, mivel motiváljam magam a hátralévő időben?

Figyelt kérdés

Érettségi után eljöttem dolgozni közepes-nehéz fizikai munkára. Május közepe óta csinálom és eléggé szerettem de már kezd monoton lenni és ezen kívül rohadtul fárasztó. Ráadásul hosszúnadrágot, vastag zoknit és vastag munkavédelmi bakancsot igényel a munka amely miatt minden nap a vizet facsarom magamból. A lábujjaim is tiszta vízhólyagosak és a talpam is fáj.

(beszarás mit drámázok😆)

....

Már semmiképp sem hagyom abban, hisz augusztus 20ig kell dolgozni, ezt már ki szeretném bírni, utána pihenek, de egyszerűen azt érzem, hogy minden reggel egyre nehezebb az ébredés annak ellenére, hogy egységes időpontban fekszem le.


Valami túlélő tipp esetleg? Nagyon kellene motiváció de az a baj, hogy már a tudat, hogy a héten fizetést kapok sem ad lendületet.



2021. aug. 2. 06:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ne menj be pár napot igazolni fogják, nekem igazolták, mert már én is kimerültem a diákmunkába.
2021. aug. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 nincs fizetett szabadnap ha arra gondolsz mivel nincs szerződésem sem. Napi bejelentéssel dolgozom.


Az augusztus 20-at is én szabtam meg, de utólag megbántam, elég lett volna 13-ig is viszont már lefixáltam a főnönkel. Nyilván elenged ha elkérezkedem 1-2 napra de már nem most fogok.

2021. aug. 2. 06:28
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Napi bejelentés nem diákmunka
2021. aug. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Mi lesz veled a munka világában

Huuu

2021. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor rájössz hogy milyen szar a fizikai munka, és a tanulásra jobban fogsz koncentrálni.
2021. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Tovább tanulok és azzal fogok foglalkozni ami érdekel.


De ez nem azt jelenti, hogy nem fogom megállni a helyem, ha rákényszerülnék kibírnám akármeddig mivel muszáj volna.


#5 Pontosan

2021. aug. 2. 12:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hát hallod, őszinte leszek, hosszú idő után az első diplomáskezdemény vagy, aki úgy áll hozzá, hogy nehéz, de ha a szavamat adtam, végigcsinálom... ezt próbáld majd meg nem elveszteni a diplomaosztó után sem, jobb hely lesz tőle a világ.

amúgy nem tudom hova rakod a fizetésed, gyűjtesz valami nagyra, vagy elköltögeted, én ha nagyon érzem, hogy a héten lehet hogy nem kelek fel és nem megyek be dolgozni, megígérem magamnak, hogy a következő szabadnapomon megveszek magamnak valamit, ami felesleges és amúgy nem tenném, pl elmegyek élményfürdőbe, vagy veszek egy új cipőt a gyűjteményembe, elmegyek egy drágább étterembe enni (amúgy eléggé spórolok mindennel, kinéztem magamnak egy drága iskolát jövőre, és amikor így hónapok óta dolgozom de közben fizikailag semmit nem érzek belőle, mert minden fizetés csücsül szépen a bankszámlán, és várja a jövő szeptembert, az nem mindig annyira motiváló)

2021. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Gondolj arra, amivel ez a munka megkönnyíti az életedet, pl. a pénz amit kapsz érte, nem tudom hogy valamire gyűjtesz-e vagy a tanulmányaidra kell de én anno arra gondoltam, hogy ezt azért csinálom, mert tanulni akarok és ha kibírom a melót, akkor lesz miből fizetnem a kolit meg a kajámat. Valamiért te is dolgozol, motiváljon az.
2021. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Számomra ez természetes volt mindig, hogy ha valamit ígérek ahhoz alkalmazkodjak. Olyat meg sose ígérek amit nem tudok betartani.


Ez igazán jó ötlet, de gyűjtök kocsira jelenleg szóval éppenséggel ez is motiválhatna, de még az nem ebben a szezonban lesz megvéve. Illetve beruházkodni szeretnék majd az egyetemre illetve laptopom megjavíttatni, szóval ezek most a terveim.

Néha azért persze megajándékozom magam egy horgászattal :D Kedvenc időtöltésem.

2021. aug. 2. 12:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van köszönök mindent
2021. aug. 2. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!