Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha diákmunkán kb...

Mit tegyek, ha diákmunkán kb annyit várnának el tőlem, mint egy teljes munkaidőben lévőtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Irodai munkáról lenne szó. Infó osztályon vagyok.

A meghirdetettek alapján 20 órában volt a meló, így vállaltam el tavaly egyetem mellett. Online tanultam be minden feladatot, azt hittem diákként csak besegítenem kell valakinek, de rövidesen kiderült, hogy egy teljes állású pozíciót kellene betöltsek a 20 órámmal, szigorú határidők között.

A 20 órából később 25 lett nyögve nyelősen, megbeszélés alapján. Még tudtam tartani, de néhol necces volt, egyébként pedig annak ellenére, hogy teljes pozit töltök be kb. a minimum diákfizut kapom meg.. És közölték velem, hogy ez az egyik legbonyolultabb munkakör a cégnél. A tapasztalat és a jó referencia tudatában tartottam magam az álláshoz.

Most ott tartunk, hogy nem egy héten közel 30 óráztam, ha valami nem jön ki határidőre kb. enni sincs időm.

Nagyon összetett a feladatkör, tegnap sajnos lett egy botlásom, amit egyik kollégám nagyon a szememre hányt.. Ma fogjuk csoportosan megbeszélni a dolgokat. Én ostorozom magam emiatt, de párom szerint ez így is brutális, ami el lett húzva velem, látja, hogy rendesen, tisztességesen dolgozom a feladatokkal és azt mondta álljak ki magamért, mert én csak gyakornok vagyok (más helyettesítésén lettem egyébként megrángatva, tehát nem is a saját munkakörömre szólóan) gyakran hiányzik a kommunikáció a cégnél, ami miatt ütöttem már meg a bokámat, de másnál is tapasztaltam már ezt..


Ti mit tennétek, mit gondoltok? Kiállnátok magatokért ezeknek a fényében? Hogy közöljem, hogy hát szerintem ez nem egészen fair velem szemben?

Köszi a tanácsokat!


22/lány



2021. júl. 20. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Az, hogy milyen színvonalú munkát várnak el az egy dolog. És szerintem teljesen normális, hogy egy gyakornoktól is megkövetelik a minőséget (természetesen a tudásához mért feladatok, megfelelő betanítás stb.) Az meg, hogy rosszul csinálod-e vagy túl vagy terhelve azt egy tapasztalt kolléga (mentorod, közvetlen felettesed) tudja megállapítani, nem te. Nyilván, ezen a megbeszélésen neked tárgyilagosan elő kell adni, hogy mi volt a gond, miért hibáztál. Csak valahogy túl kell lépni a kislányos egymásra mutogatáson és személyeskedésen, meg kifogásgyártáson.

Ha nem állt rendelkezésre minden információ, hogy jól csináld meg a dolgodat. Akkor nem azt kell mondani, hogy Marikanéni nem segített. Hanem, hogy nem tudtad, hogy a hiányzó információ releváns lett volna, ezért nem dolgoztál vele (de vajon fel kellett volna tűnjön, hogy hiányzik az infó?) Szóval csak okosan, tárgyilagosan, nem hiszti, személyeskedés, egymásra mutogatás, mert abból csak te húzod a rövidebbet.

2021. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez sok neked, és még rosszul is fizetnek. Én a helyedben otthagynám őket, keressenek másik futóbolondot maguknak.
2021. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelőnek tanultam még csak, pénzügyes végzettségem meg volt már.

Diákként helyezkedtem el egy multinál.

Kezdetben 2x8 órában.

Másfél évig voltam ott, a végére 4x8 +1×4 órában. Már arra a fél napra is húzták a szájukat, pedig suli az kötelező volt nekem auon az 1 napon...


Több dolgom volt kb, mint az ott dolgozóknak, ugyan akkora felelősséggel.

Az ott dolgozók kerestek alaphangon olyan 300-350ezret, én 80at.


Besokalltam. 1 hónapom volt vissza a suliból, mondtam nekik, vagy átvesznek teljes állasban, vagy ennyi volt.

Nem vettek át. Arra fogták, hogy nincs meg az angol nyelvvizsgám. (Elötte másfél évig jó volt papír nélkül is az angolom).


Na egyik napról a másikra otthagytam őket. Ennyiből volt jó a diákmunka.


1 hónap mulva a konkurens cégnél helyezkedtem el, ugyan azt csináltam, 400ezerért, teljes állásban. Ja és a saját dolgomon kívül nem passzolt le nekem senki semmit.


1 hónap mulva csörgött a telefonom, a régi cég, felvennének. Addigra jöttek rá, mennyit jelentettem nekik.

2021. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állj ki magadért.

Érdemes tudtukra hozni, hogy 20 órába nem fér bele a feladat mennyisége és amit ezen felül dolgozol azt is ki kell fizetniük.

Az úgy nem állja meg a helyét ha 25-30 órát dolgozol és csak 20 at fizetnek ki.

Igen a célravezetőbb ha nem másokat okolsz hanem tárgyilagosan a helyzetet vázolod, hogy sok a feladat.

2021. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a tartalmas válaszokat!

Nos, miután kifejtettem részemről a probléma okát (megfelelő kommunikáció hiánya, emiatt félreértések, munkaidőm rugalmassága) privátba keresett fel az említett kollégám és írt egy terjedelmes levelet, hogy nem szeretett volna engem támadni/hibáztatni és egyeztessem vele a munkaidőm, de minden rendben. Látta, hogy néha este dolgozom be... És így mindig el van végezve a munka.

Egyébként #3 ezt tervezem, amint lemegy még ez a post-covid mizéria, beszélek a felettesemmel, hogy szeretném, ha "rendesen" alkalmazna engem a cég és nem diákmelón keresztül lennék bejelentve. Valószínű 2-3x ennyi fizu kéne üsse a markom, ha már ennyit gürizek ezzel, csináljuk rendesen.

Igazából maga a cég egész jó, míg nem végzek a sulival jó volna maradnom, ha már így ennyi ideje bele látok a működésébe, csak tényleg kéne feljebb lépni.

2021. júl. 20. 10:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez egy diák meló, ráadásul vacak pénzért, én a szemükbe nevetnék és emlkézetném őket arra, hogy te 20 órában állapodtál meg és nem vagy alkalmazott. Aztán vagy megemésztik, vagy szépen otthagyod őket.


Amúgy ha ennyire nem bírod a stresszt, akkor lehet nem jó pályát választottál.

2021. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A diákmunkának alapvetően az a lényege, hogy a munkáltató gátlástalanul kihasználhatja a diákokat - legalábbis a cégek többsége szerint.


Nem kötelességed hagyni, de igazából a legjobb fegyvered, hogy felállsz és szépen otthagyod őket.


Amit veled csinálnak, azzal jópár helyen megsértik a munkavállalói jogokat, de pont azért teszik, mert ilyen mafla vagy (mint a diákok nagyrésze), és tudják, hogy bármit megtehetnek veled, úgyis tűrni fogod.

2021. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Még ez nyafog, hogy dolgozni kell, mikor a diákot sokkal magasabb órabérbe veszik fel, mint azt, aki teljes állásban ott dolgozik és hitelt fizet, családot tart el.. Meg ne sajnáljalak. Aki évek óta ott nyomja kap 900 Ft órabért, ti meg 2000 et..
2021. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Miért talán nem így van? A kérdezőnek az anyját meg az apját kene megfizetni, nem fordítva.

Nem érdekelnek a kiskorú lepontozok, anyatoknak kellene adni 1500 at óránként, nektek elég lenne 500 elcukrozni.

2021. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 ez már nem a 70-80-90-es évek. Hagy tartsa már meg azt a pénzt amiért megdolgozott....
2021. júl. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!