Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy meg tudjak...

Mit tegyek, hogy meg tudjak maradni a munkahelyemen? Milyen jellegű munkahely lehetne jó számomra?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. 4.munkahelyemen vagyok jelenleg, mindegyik korábbinál én mondtam fel és most is erre készülök próbaidő lejárta előtt. Egyik helyen sem a munkával volt gondom, hanem a társasággal. Legtovább 1,5 évig tudtam megmaradni az egyik helyen, azt is csak kényszerből és már végső lelki kimerülésemben mondtam csak fel, és nagy hiba volt h nem korábban. Ezek közül csak az egyik helyen volt valóban mérgező, kirekesztő a társaság, a többinél viszonylag normális emberek voltak, viszont 2-3 hónapnál tovább valamiért nem tudom elviselni ugyanazokat az embereket...egyszerűen frusztrálni kezd a puszta jelenlétük is. Még akkor is ha egyébként szimpatikus az illető, nem tudom elviselni napi 2-3 óránál tovább sem, nemhogy 8 órán keresztül.

Nyilván ez az én defektem.. alapvetően is egy intorvertált, magának valóbb ember vagyok, és ez ellen sajnos nem tudok mit tenni. (Hozzáteszem 9 éve van párom, szóval nem mindenkire igaz, hogy egy idő után nem tudom elviselni...valahogy ez kb csak a munkatársakra terjed ki 100%-osan)

Viszont nagyon zavar, hogy egy alapvetően jó munkahelyet ott kell hagynom emiatt a probléma miatt. Nincs más választásom, mert most majd' 3 hónap után azt érzem, hogy kezdek lelkileg tönkremenni ismét a társaság miatt...egyszerűen elveszi az egész életkedvem már az is, ha belegondolok h újra és újra ezekkel az emberekkel kell együtt lennem napi 8 órákat. Sajnos ennek nagyon hamar fizikai tünetei is megmutatkoznak rajtam... nem túlzok, mikor azt mondom h kimerülők. Mindenféle betegség kijön rajtam, plusz bekattanok, mintha nem is önmagam lennék.

A kérdésem főként olyanokhoz szólna, akik hasonló cipőben jártak és megtalálták a megoldást. Milyen munkahely lehetne jó?

Pszichológus/pszichiáter ajánlást nem kérek, köszönöm... 3 'szakembernél'is jártam, csak pénzkidobás volt.



2021. aug. 2. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Tehát normális emberek voltak, de te nem tudtad őket elviselni. Ez teljes mértékben a te hibád.
2021. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
A regényedből csak azt felejtetted ki, hogy milyen területen dolgozol. Teljesen vakon mondjuk azt mondanám, hogy menj el pénztárosnak.
2021. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Átérzem a gondod, én is nehezen tudok összezárva lenni idegenekkel napi 8 órán át. Nekem is gondjaim voltak a társasággal a legtöbb helyen, mert amint meglátták hogy egy kedves, békés ember vagyok, azonnal elkezdtek kikezdeni, áskálódni ellenem vagy elméleteket gyártani rólam,hogy titokban milyen gonosz is lehetek. És amikor felcsattantam, hasonló trágár stílusban beszéltem vagy veszekedtem velük, az már nem tetszett és persze mindig én álltam tovább...az utóbbi időben viszont nagyon jó helyre kerültem, normális, rendes kollégákkal akik tiszteltek és szerettek. Ez szuper, viszont így is tehernek érzem a napi * órát eltölteni velük, amit persze nem mutatok ki, de néha nehéz, mert látják rajtam hogy engem ez a sok társas interakció lefaraszt. Nem vagyok az a szoszatyar típus, én csak a közvetlen szeretteimnek nyílok meg. Ezért tehernek érzem, hogy most is napi szinten erőfeszítéseket kell tennem, hogy minél jobban beolvadjak, mert ha nem beszélek sokat velük akkor kiutálnak. Ilyen a társadalom sajnos. Engem sajnos lefaraszt a napi rendszeres kapcsolattartás kényszerből, félidegen emberekkel a munkahelyen. Szóval erre én egy megoldást látok, az az önállósodási, szeretnék magamnak dolgozni, amiért már teszek is erőfeszítéseket.
2021. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ugyanez a bajom, szociális fóbiám, generalizált szorongásom van, depresszióra vagyok hajlamos. Nekem nagyon fontos a magánszféra, hogy feltöltődjek, de vágyom azért az emberi kapcsolatokra. Több munkakört, mukahelyet kipróbáltam, de leginkább gyárakban dolgoztam, sehol sem volt maradásom. Nagyon sok stresszt megspóroltam volna ha az adott álláshirdetések pontosak lettek volna, volt például hogy pékáru sütögetőnek jelentkeztem, de végül kiderült hogy a kasszába akartak betenni, másfél hét után menekültem onnan, csoda hogy annyit kibírtam. Nagyon sok negatív tapasztalat után most évek óta nem dolgozom. Nemrég tettem fel a kérdést az oldalon, hogy milyen lehet postásnak lenni, mármint levélkihordónak. Kis small talk nekem belefér, lehet szar a fizu, de legalább nincsenek kollégák és főnökök naphosszat, cserébe jövök megyek egész nap. Nagyon sokáig örlődtem magamban, tudom hogy többre lennék hivatott, a családom és párom is azt szeretné ha tovább tanulnék, de nekem elég a stresszből. Sajnálom hogy ilyen defektesnek születtem, sokáig harcoltam ellene, de be kell látnom hogy ilyen vagyok, 30 éves korom után sem javult sokat a helyzet. Nekem ajánlották még a válaszok között a futárkodást, teremőrködést, állatokkal, növényekkel foglalkozást, könyvtáros foglalkozást. Remélem tudtam segíteni.
2021. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
2es, akkor meg a vásárlókra fog kiakadni.
2021. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
5-ös, azt írta, hogy "2-3 hónapnál tovább valamiért nem tudom elviselni ugyanazokat az embereket", ebből nekem az következik, hogy ha cserélődnek körülötte az emberek az rendben van.
2021. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Ez az introvertáltság. Nem bírod elviselni az embereket. Vagy csak k.va kényes vagy, és nem neveltek meg. A szüleid nem akadnak ki rajtad?
2021. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
#6 akkor valami betegsége van.
2021. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanígy vagyok vele. Mindenki fogyatékos, elmebeteg, ezért menekülök. Olyan szakmába kezdtem bele, amit otthonról lehet csinálni. Ezt tanulom, miközben munkákat váltogatom, egyszer majd elég jó leszek benne, hogy pénzt is keressek vele. Ez a terv. A nyomorékokkal ne törődj, nem tudnak segíteni, életképtelen senkik, mint pl. a 7-es. Hallgass rám. Hármas négyes jókat írt.
2021. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Tehát aki nem depressziós vagy szociáli fóbiás, az mind fogyatékos?

Te, akivel nem lehet beszélgetni, nem vagy az?

2021. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!