Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan változtassak a szokásai...

Hogyan változtassak a szokásaimon, hogyan találjam meg a számomra megfelelő, ideális munkahelyet? (26/F)

Figyelt kérdés

Egy alapszakos, és 2 mester corvinusos diplomával rendelkezem. Jelenleg a második mesterdiplomámhoz tartozó szakmai gyakorlatot végzem, ami áprilisban ér majd véget. Az már biztos, hogy ide nem tudnak felvenni, és bár jó a fizetés, nem egy álommeló amit csinálok (marketing)


Arra viszont tökéletes a gyakorlat, hogy magamat is jobban kiismerjem, rájöjjek arra, hogy nagyon nem az én világom a multivilág. Hiányoznak a rendszerek, folyamatos a stressz, a teljesítéskényszer, minden nap túlórázom, és néha nagyon ad hoch kapom a megoldandó feladatokat, amit más se tud kb megoldani. A főnököm is csak néhány hónapja van a pozijában, illetve nálunk ilyen 2-3 fős teamek vannak, ha valaki kiesik, nehezen pótolható.


Jelenleg az a baj, hogy ötletem sincs, hogy mit tudnék a gyakorlat után kezdeni. Nem érzem magaménak a multivilágot, de nem tudom, hogy a jelenlegi helyzetben egy startup vagy KKV jobb megoldás lenne-e. Gyanítom nem. Ezen felül eléggé introvertált vagyok, és néha makacs is, nehéz engem meggyőzni, ha valamiről szentül hiszem, hogy az úgy van. Ugyanakkor 3 nyelvet folyékonyan beszélek, rendszerszerető, alapos vagyok. Viszont könnyen elmegy a kedvem a munkától, ha monotonnak érzem..


Mit tudtok javasolni?



2021. jan. 10. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipő, 40+ év. Sztem saját biznisz. Nincsen jó. Hidd el. Sorolhatnám miért. De felesleges. Állami cég, kevés lóvé, multi biztosabb, mint a kkv, a kkv izgalmasabb, mint a multi, de nincsen rendszer. Semmi. Össze vissza minden. Se HR se táppénz, se túlóra. :-) a startup rizikó. És mindig mindent nulláról kell építeni. Úgy, hogy fogalmuk sincs, hogyan működik húsz éve pl egy cég. Mi az a konfliktus.. bővülés, szb. Sablon probléma gondot okoz. Viszont változatos. Magadnak dolgozz
2021. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen rendszerre gondoltok?
2021. jan. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugy ertem, teljesen kiforratlan minden. Nincs egy egyseges eljarasrend, hogy mit hogyan kell csinalni.
2021. jan. 10. 02:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi tanulás és gyakorlat után első körben le kellene tudnod választani az általános multi világot, az általános iparági trendeket a te sz/r munkahelyedről és személyes, szűk látókörű tapasztalataidról (nem pejoratív értelemben véve).

Ha ez megvan, akkor kellene megtalálnod azt, hogy mi érdekel abban a szakmában, szakmákban, amit eddig tanultál. Ha tudod már, hogy kb. mivel szeretnél foglalkozni, akkor lehet azon gondolkozni, hogy ezt egy normális multinál, kkv-nál, vagy startup-nál akarod megtenni. Mindegyiknek van előnye és hátránya, egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy egyik jobb, mint a másik. Abszolút cég és emberfüggő, hogy ki hol találja meg a számítását

2021. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem amit írsz, de azt is mérlegeld, hogy mások is képesek helytállni. Vannak jobb és rosszabb helyek. Te most lehet egy jobb helyen vagy, lehet hogy rosszabb helyen, nem ismerem a marketing szektort.

Lehet szektort kéne váltanod?

Én pl. autóipari mérnökből váltottam programozóvá, és eddig bejött: sokkal nyugisabb, nincs annyi anyázás, biztosabb megélhetés. Túlóra itt is van, de sokkal motiváltabban csinálom valahogy.

2021. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet egyébként ez a nagy problémám. Én is autóiparban vagyok egyébként. Tudom, hogy miután véget ér a gyakorlatom, nem fognak átvenni teljes állásba, és nem azért mert rossz munkát végeznék, hanem jelenleg nincsen üres pozi, és egyelőre nem is néz ki úgy, hogy lenne, amikor végzek a gyakorlattal. Így enyhén szólva motiválatlan vagyok, pláne, hogy a gyakorlat kötelező részét, ami kell a diplomához már teljesítettem. Szerintem ha tudnám, hogy van jövőm a cégnél, lehet én is másképp állnék hozzá.
2021. jan. 10. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Viszont, ha te ilyen rövid idő alatt elveszíted a motivációdat, akkor első körben azon kellene dolgozni. Aztán jöhet minden más.

Feltételezem május végén államvizsgázol. Addig ki kellene húzni és olyan érdemi eredményeket elérni, amik jól mutatnak az önéletrajzodban, aztán visszatérni arra, amit korábban írtam


#4

2021. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!