Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szokás tenni akkor,...

Mit szokás tenni akkor, amikor nem tudsz elmenni a megbeszélt munka interjúra?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán lett volna egy interjúm most reggel, de sajnálatos mód elaludtam. Hiába volt a telefonomon beállítva az ébresztő, a fejem mellett is volt, nem keltem fel rá. Miután realizáltam, hogy nem fogok tudni beérni a megfelelő időben az adott időpontban, felhívtam és elmondtam, hogy nem tudok az általunk megbeszélt időpontra elmenni, szeretnék sok sikert kívánni a megfelelő jelölt kiválasztásához, és bocsánatot kérek a kellemetlenségért, a viszonthallásra. Hogy miért nem kértem másik időpontot? Ez már így egy elég rossz kezdet, ha nem tudok megjelenni a megfelelő időpontban.

2021. aug. 4. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanezt teszi más is. Ez a vonat már elment.
2021. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérhettél volna bármilyen másik időpontot, azt kellett volna mondanod, hogy sajnos nem tudsz elmenni, mert közbejött vmi, pl. betegség. Ez bárki másnál is előfordulhatott volna. Egy esélyt adj magadnak legközelebb.
2021. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2: Csak ez nem túl hihető, ha már csak akkor szól, ha hamarosan érkezik. Ha én tényleg beteg lennék, minimum 2 órával a megbeszélt időpont előtt üzennék.
2021. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha hamarosan érkezik=amikor hamarosan érkeznie kellene
2021. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" Ha én tényleg beteg lennék, minimum 2 órával a megbeszélt időpont előtt üzennék."


Ha tud. Én már voltam úgy, hogy úgy kezdődött a betegség, hogy bealudtam, és lázam volt, mire felébredtem.

2021. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél órával előtte is oda lehet szólni, ha bárhová nem tudsz elmenni. Pl kaphattál gumidefektet, én sajnos kaptam, de csak fodrászhoz volt időpontom, természetesen felhívtam és elmondtam neki.
2021. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán kérhettél volna új időpontot. Csak elnézést kell kérni, amiért közbejött valami halaszthatatlan és meg kell kérdezni, hogy lenne-e lehetőség egy másik időpontban lefolytatni az interjút. A legtöbb helyen nem egyetlen interjú van, ahol meghallgatnak minden jelentkezőt, hanem több, szóval egy másik nap meg tudtak volna téged is hallgatni. Ha esetleg mégis azt mondják, hogy nem, akkor megköszönöd a lehetőséged és leteszed. Ennyi.
2021. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy szóltál.

Nyugodtan lehet ilyenkor másik időpontot kérni mert ezer dolog közbejöhet.

Defektem már nekem is többször volt, kulcsot is bele tudom törni a zárba és még sorolhatnám.

2021. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elég ciki és nem vet az emberre jó fényt, hogy elalszik és nem megy időben az intejrúra. Az jó, hogy jelezted nekik, hogy akkor ne számítsanak rád, de nem kellett volna neked nemet mondani helyettük.


Az okot nem szükséges elmondani és hazudni sem kell. Egyszerűen csak annyit kellett volna mondanod, hogy "sajnos közbejött valami" ami igaz, "ezért most nem tudsz időben odaérni" (ami igaz) és meg kellett volna kérdezned, hogy "van-e lehetőség más időpontot találni"? Ők meg majd eldöntik, hogy tudnak-e más időpontot mondani és zavarja-e őket annyira, hogy üresen marad egy időpontjuk.


Ha rákérdeznek, hogy mi történt, mondd azt, hogy személyes jellegű és nem szeretnéd elmondani, nagyon sajnálod, hogy nem tudtad előbb jelezni. Ebből ők gondolhatnak arra is, hogy elaludtál, defektet kaptál, hasmenésed lett, vagy meghalt valaki a családban. Tudni nem fogják és túl sokat találgatni sem fognak. Mérlegelik, hogy mennyire tudnak/akarnak másik időpontot adni és válaszolnak rá valamit.


A legtöbb cégnél elfoglaltak az emberek, ha kiesik egy találkozójuk, boldogan csinálnak helyette mást a többi rengeteg dolgukból. Lehet, hogy másik interjút beszervezni már késő helyette, de találni fognak más tennivalót, messze nincs akkora jelentősége számukra. Persze, ha egy külföldi vezető csak azért utazott ide, hogy veled beszéljen, akkor kellemetlenebb - de az ilyen vezetőknek is szerveznek ilyenkor egy rakás másik programot, úgyhogy a felszabaduló időt nem fogja ő sem bánni.

Hogy a megbízhatóságodra hogyan hat egy ilyen malőr, az már nagyobb kérdés, de ezzel se kéne túlzásba esni. Majd ők eldöntik.


Ha sürgős volna nekik embert találni, pláne, ha már vannak más esélyesek, vagy bőven akadnak más jelentkezők is, akkor lehet, hogy nem fognak máskor behívni. De nem minden cég és pláne nem minden pozícióban teheti ezt meg. Egy csomó állásra hónapokig, vagy akár évekig is keresnek embereket. Szóval egy esélyes jelöltet nem biztos, hogy ennyire könnyen elszalasztanak. De ez nagyon függ a helyzettől és a cégtől is. A döntést viszont ne te hozd meg helyettük. Majd ők eldöntik, hogy tudnak/akarnak-e másik időpontot mondani, vagy sem.

2021. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!