Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki alapjában véve nem...

Ha valaki alapjában véve nem szeret dolgozni egy munkahelyen, akkor az előbb-utóbb mindenképp meg fog látszani rajta?

Figyelt kérdés
Esetemben arról van szó, hogy a fizetés elég jó, de a munka viszont kemény és stresszes (Étterem konyhájában mosogatás napi 12-13 órában.) Igyekszem mindenkinek tiszteletet mutatni, és alapjában véve ők is normálisak velem. A feladatomat is igyekszem ellátni, ahogy kell. Szeretni viszont nem szeretek itt dolgozni, legbelül mindig alig várom a munka végét és a szabadnapokat. Általában elég csöndes vagyok, párszor már megjegyezték, hogy szomorúnak látszom, minden rendben van-e. Vajon sejthetik, hogy igazából nem szeretek itt dolgozni, és ha adódik jobb lehetőség (kevésbé hajtós munka) legalább ugyanennyi fizuért, akkor váltani fogok?

2021. aug. 6. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésedből az jött le, hogy nem te vagy a hibás. A munkáltató feladata, a megfelelő munkakörülmények biztosítása, ami lehetővé teszi, hogy megtartsa a dolgozókat.
2021. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: A másik mosogató már több, mint 10 éve ott dolgozik, én április végén kezdtem. A szakácsoknak a fele is már elég régóta ott van. Tehát annyira nem nagy a fluktuáció. De a kérdésem lényege, hogy sejthetik-e, hogy igazából én nem szeretek itt dolgozni, ha palástolni is próbálom, ez akkor is látszódhat-e rajtam?
2021. aug. 6. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igen.
2021. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
10 éve mosogat? Én már 9,5 éve megöltem volna magam ... Fel nem tudom fogni hogy emberek hogyan képesek az életüket elpazarolni :D Még akkor is jobban járna ha kiköltözne szibériába a semmi közepére, egy faházban élne és minden nap vadásznia kellene kajáért meg fát vágni hogy legyen fűtése...
2021. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: Megfizetni jól megfizetik, ahogy írom. Akár több, mint 2000 eurót is lehet keresni egy hónapban, a borravalóval együtt. (Külföld a helyszín, ezt nem írtam, de szerintem nem is lényeges.) Csak hát eléggé hajtós, stresszes, az ember fizikailag kikészül tőle. Én sem értem, hogy bírja ennyi ideje. Amúgy a 13 éve, amióta kint élek, többségben én is mosogatómunkát végeztem, de 3 év volt a max, amit egy helyen eltöltöttem. Legalább a változatosság kell nekem. Mindazonáltal helye is válogatja, hogy mennyire megerőltető a munka. Például vállalati étkezdében dolgozni nem olyan rossz, tekintve, hogy a hétvégék és az ünnepnapok is szabadok. Csak hát azokba most nem nagyon keresnek embert, mivelhogy a helyek többségén inkább a home office-t szorgalmazzák.
2021. aug. 7. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
mar elnezest, de kit erdekel mennyit fizetnek ha a munka maga egy szar? Vagy en nem is ertem egyes emberek mit gondolnak... elso az, hogy szeressem amit csinalok, a penz csak utana jon. En is mentem mar ki lakni angliaba, probaltam a mosogatast de egy fel nap utan inkabb hazamentem, az se erdekelt volna ha 0 penz van a zsebemben es stoppolva kellett volna hazamennem, de nem csinaltam volna ...
2021. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: Tudod, nem mindenki engedheti meg magának ezt a fajta könnyelműséget. Van, akinek szükségletei vannak, családot kell eltartania, meg ilyenek. Ahogy az sem úgy megy általában, hogy addig nem dolgozom rendesen, amíg olyat nem találok, amit full élvezettel végzek, és addig mindent otthagyok 1-2 nap után. Lehet, hogy te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy munka nélkül is van valami stabil jövedelemforrásod, ha így van, örülj neki. De hidd el, az átlagot nem ez jellemzi.
2021. aug. 7. 16:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert ha jól meg is csinálja látszani fog rajta,hogy nem érzi jól magát és ilyenkor az se segít ha a kollektíva egyébként jó. Keresd a kivezeti utat,a jobb lehetőséget és amint találsz jobbat válts. Valami másra vagy szánva, ez nem a te utat azért nem tálalod a helyed ott.
2021. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os, te még nem hallottál olyan emberről, akinek nagyon kell a pénz, pl. mert nem akar hitelt felvenni? Elég fiatal és éretlen lehetsz.
2021. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatsz, nem nyugdíjig kitartó meló, nem kell mindenkivel hurrá optimistának lenned. A kötelezőt tarts be, de senki ne várja el, hogy rabszolgamunkától fülig érjen a szád
2021. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!