Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeken mindegy, hogy...

Munkahelyeken mindegy, hogy melyik banknál van folyószámlám?

Figyelt kérdés

Bármelyikre utalnak fizetést a munkavállalónak?

A kérdés, amiért kiírtam, hogy egyik ismerősöm, aki a miskolci Bosch cégnél dolgozik, pár hónapja mondta, hogy mindenkinek egy banknál kellett folyószámlát nyitnia.

Én ezt aligha hiszem el, hogy volna ilyen kikötése egy cégnek.

Aki esetleg ott dolgozik, tudna erről pontos információt mondani?



2021. aug. 7. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos operátori urban legend, a soron unatkoznak és baromságokat találnak ki.
2021. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Jó hát ott Borsodban sem az eszükről híresek az operátorok.

Nyilván bullshit...

Nyugodtan nyiss számlát annál a banknál ahol szimpatikusak neked a feltételek.

2021. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindegy, nem kotelezhet ra a ceg, hogy egy adott bankkal köss szerződést.
2021. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A munkahely elvileg nem szólhat bele. Dolgoztam olyan multinál, amelyik egy honfitárs bankkal és biztosítóval dolgozott, de még csak nem is ajánlották, hogy hozzájuk utaltassuk a fizetésünket.
2021. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt ilyesmivel dolgom, amikor a cég beszüntette kp-s fizetést akkor kijött egy banktól egy csóka, összehívták a népet és akinek nem volt bankszámlája (bezony, volt ilyen!) az helyben nyithatott nála. De nem volt kötelező, mehettél máshová is.
2021. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam én, hogy nem igaz, amit az ismerősöm állít. 😒

2021. aug. 7. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Hivatalosan nem szabhatják meg.

Gyakorlatilag dolgoztam olyan gyárban ahol addig nem kaptál fizetést amíg a kijelölt bankban meg nem nyitottad a számlád.

2021. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

"addig nem kaptál fizetést amíg a kijelölt bankban meg nem nyitottad a számlád"

Ezt csak az egyszerűség kedvéért mondták, de ha máshol nyitottál volna számlát, az is jó lett volna.

2021. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Baromság. Semmi előnye nem lenne.
2021. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem. Amikor az egyetemre beiratkoztam, akkor is az volt, hogy akinek még nem volt bankszámlája, annak nyitnia kellett egyet (kellett!), ezért ott volt egy bizonyos banktól néhány ügyintéző a beiratkozásnál, akiknél egyből el is lehetett intézni (lehetett!), ezért sokaknak eszükbe se jutott másik bankhoz menni. Na de ha valaki mégsem ennél a bizonyos banknál akart számlát nyitni, akkor bárhol máshol is megtehette. Vagyis azok a bankosok csak azért voltak ott, mert így egyszerűbb volt az egészet megszervezni, elérni, hogy minél több hallgatónak minél hamarabb legyen bankszámlája, de igaziból nem az volt a lényeg, hogy annál a bizonyos banknál nyisson számlát mindenki, hanem az, hogy bármelyiknél, csak legyen számlája mindenkinek, méghozzá minél hamarabb, hogy az ösztöndíjak, segélyek, stb. átutalásakor már ne kelljen majd ezzel vacakolnia az egyetemnek.
2021. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!