Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem válaszol a gyakorlati...

Nem válaszol a gyakorlati helyem az emailemre, mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Nyáron gyakorlaton kell részt vennem (pár napot, így nem csúsztam ki az időből). Még júniusban írtam annak a helynek (az egyik főnök email címét adta meg a suli), ahova szeretnék menni, hogy fogadnának-e. Másnap jött a válasz, hogy igen. Visszaválaszoltam, hogy mikor kezdhetnék, és azóta nem válaszolt. Azóta írtam, hogy ekkortól mehetnék-e meg hasonlókat, de azokra az emailekre se válaszolt.

Nem tudom, mennyire örülnének, hogy ha random egyik nap beállítanék, hogy na akkor megjöttem gyakorlatra :/

Gondolkodtam olyanon, hogy elmegyek és megpróbálok személyesen egyeztetni, de tudom, hogy a főnökök sokszor nincsenek bent, nem biztos, hogy a témában kompetens emberrel tudnék beszélni. (Nincs közel hozzám a hely annyira, hogy feleslegesen utazgassak)

“Ismerek” 2 embert, aki ott dolgozik. Az egyiket egyetemről látásból, a másikkal meg, mint ügyfél találkoztam néhányszor és akkor beszéltük, hogy ezt tanulom. Gondoltam, hogy valamelyiküknek írok facebookon, de nem igazán tudom, hogy mit is írhatnék nekik (Szólj a főnöködnek, hogy válaszoljon :D Szerinted random beállíthatok valamelyik nap és kezdhetek? :D …)


2021. aug. 8. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Mégegyszer írtál e-mailt? Először azzal próbálkoznék vagy esetleg telefonon felhívni.
2021. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Semmiképp se állíts be random egyik nap a gyakorlati helyre... Ez elég nagy udvariatlanság lenne. A gyakorlat megkezdése előtt rengeteg dolgot tisztázni kell (szerződés, pontos dátum, feladatkörök, munkaidő....).

Személyes egyeztetni se menj be, mert szintén udvariatlanság előre megbeszélt időpont nélkül beállítani.


Inkább keress másik gyakorlati helyet. Ha több üzenetre sem válaszolt, akkor az csak szándékos lehet, mivel senki sem feledkezik meg ennyi e-mailre válaszolni.

2021. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Mikor én gyakorlati helyet kerestem, akkor bementem személyesen helyekre. (Éttermek) Kedvesen fogadtak mindenhol. Amelyiket kiválasztottam, ott megbeszéltük miket kell kitölteni, mikor kezdhetek, mik az elvárások stb.
2021. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Katona Dius ***** válasza:
8%
Mikor írtál neki e-mailt? Ha 1-2 hete, akkor lehet, hogy szabadságolás van, és nincs bent a főnök, akivel beszéltél.
2021. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3# Igen, de az éttermi gyakorlatoknál más a helyzet. A kérdező írta, hogy "mint ügyfél" találkozott egy kollégával. Egy pl. bank és pénzügyi szektorban nem örülnek neki, ha valaki csak úgy beállít.


Kérdező, milyen munkahelyre mennél?

2021. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Csak saját tapasztalatot írtam. Ez is gond? Semmi rosszat nem akartam...
2021. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy fajta klinikáról.


Ha személyesen bemegyek, lehet, hogy éppen ráér valaki velem beszélni, de lehet, hogy épp kevesen vannak sok betegre és csak a recepcióig jutok :/

2021. aug. 8. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:

6# Semmi támadó jelleg nem volt a hozzászólásomban, ne sértődj meg.


Kérdező, ha klinikáról van szó, akkor tényleg jobb ha időpontot kérsz. Másnak nem tudod az elérhetőségét? Akár valakinek az asszisztensével beszélni? Ha nem, akkor próbáld meg, hogy bemész személyesen a recepcióra és ott kérsz időpontot.

2021. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!