Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ovónőnek/tanítónak lehet...

Egy ovónőnek/tanítónak lehet tetoválása nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Semmi durva, apróbb tetoválások ujjakon, meg karon-virág, szív, hold, kereszt ilyenek. Vagy ezek is tiltottak és csak olyan helyen lehet ahol nem látszik?

2021. aug. 11. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

A kereszt (mint vallási jelkép) miért "semmi durva"?


Szerintem intézmény függő, hogy szól-e külön erről a szabályzat, de előnynek semmiképp sem előny.

2021. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Barátnőm tanító néni egy sima körzetes általános suliban, van tetoválása látható helyen. Nem feltűnő, nem nagy, de látszik. Nem hiszem, hogy gondja lenne belőle.
2021. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1, miért lenne durva egy kereszt? Egyik tanáromnak keresztes nyaklánca volt, az neked durva?
2021. aug. 11. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
A keresztes nyaklánc nem "durva", az azt jelzi, hogy vallásos az illető, de egy kereszt tetoválás általában nem ezt jelenti. Ne hasonlítsuk az almát a traktorhoz!
2021. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kereszt tetoválás ugyanúgy jelentheti, hogy vallásos az illető, a kereszténység szimbóluma, és feltétel nélküli szeretetet is. Nálam ezt jelentené, nem értem, hogy ez esetben mi a durva benne, de te biztosan jobban tudod, hogy nekem mi lenne a jelentése.
2021. aug. 11. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Általánosságokról beszéltem, semmi argumentum ad hominem, ellened szóló érvelés nem volt a szavaimban, Kérdező, eddig nem is tudhattam konkrétan azt, hogy rólad szól a kérdés. Abból indultam ki, hogy az általam látott kereszt tetoválások nem voltak ízlésesek, nem az igehírdetést szolgálták, csupán "látvány elemek voltak". Ha te ezen keresztül élnéd meg a hitedet az más kérdés, de nem gondolom akkor sem - a többi általad felsorolt szimbólumot is figyelembe véve -, hogy egy ilyen kompozíció ne jelenthetne esetleges hátrányt a későbbiekben, az álláskeresés során.
2021. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6, köszönöm a válaszodat! Azóta már olvasgattam véleményeket, és többen is írták még évekkel ezelőtt, hogy ovónőként látható helyen van tetoválásuk, meg viszonylag nagy, és nem zavarja a szülőket sem, meg nem is rúgták ki ezért őket, szóval nem minden esetben hátrány, intézménye válogatja ahogy olvastam.
2021. aug. 11. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Nyilvános helyen nem lehet, csak magánterületen.
2021. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, gond nélkül lehet, ha az állami szektorban szeretnél dolgozni.

A magánovikra már jellemző, hogy nagyon válogatnak, mivel megtehetik, az állami meg örül annak, ha egyáltalán van elég munkaerő a nem túl nagy fizetésért. Sok óvónő van, akinek az egész karja ki van tetoválva. A legtöbb gyereknek tetszik, mivel a legtöbb gyerek nyitott és nem ítélkező még ilyen korban. Amit nem tartanék mindegynek az inkább az, hogy mit tartalmaz a tetoválás, ami látszik. Szóval, ha nagyon darkos, sátánista, vagy horror témájú, akkor az már hátrány. A többi abszolút nem.

Hacsak a másik olalról gondolkodsz, azt látod, hogy kötelező az ovi és a legtöbb szülő nem teheti meg, hogy válogat az ovik között, így akarva, akaratlanul is el kell fogadja a tényt, hogy milyen az óvónő külseje. A színes haj sem baj, vagy a sok smink. Ami inkább gond lehet, azok az arc piercingjei, de azok is csak azért, mert túl könnyű belekapni és sérülésveszélyesek. De ez szimplán a nagy lógós fülbevalókra is igaz.

2021. aug. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, húgom óvónő és van tetkója.
2021. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!