Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan írjak be az önéletrajzb...

Hogyan írjak be az önéletrajzba egy köztudottan nívótlan iskolában megszerzett érettségit?

Figyelt kérdés

Idén a 2021/2022-es tanévben végzek reményeim szerint, es meglesz az érettségim. Az önéletrajzomba mindenképpen be akarom írni, viszont az a helyzet, hogy az iskola a Buddhista egyház álltal finanszírozott, alapítványokon keresztül működő, hátrányos helyzetűeknek létrehozott, úgynevezett második esélyt adó iskola. (Ez nem azt jelenti, hogy hátrányos helyzetű, buta emberek járnak ide, csupán annyi, hogy lazább-kötetlenebb de az érettségire ugyan úgy felkeszitenek). Nos mivel a Buddhista egyház finanszírozza a fenntartását, így gondolom a nevét is ennek tisztele okából adták így lett Tan Kapuja Buddhista gimnázium a neve.

Kicsit sajátos elnevezés egy Szécheny, Nagy Lajos (vagy egyéb hírességről elnevezett vagy egy hasonló köztudottan ismert és nívós gimnáziumokhoz képest. A közvetlen környéken is ismerik ezt az iskolát, es sok rossz indulatú pletyka is van vele kapcsolatban az erettségi vizsgák-bizonyítványok érvényességével kapcsolatban.


Kérdésem az, hogy hogyan fogalmazva írjam be az önéletrajzomba, hogy ne hazugságot írjak (mert letagadni nem akarom ezt az iskolát) viszont, valahogy ùgy akarom beírni, hogy az olvasójában elsőre ne egy gagyi iskola hatását keltse, az ahogy elolvassa, hogy Iskola: Tan Kapuja Buddhista Gimnázium.

Nem lenne elég azt beírni hogy Buddhista Gimnázium, még talán az se hat olyan gagyinak.

Erre szeretnék tőletek valami opciókat, hogy hogyan írjam bele!

Vâlaszaitokat előre is köszönöm


2021. aug. 12. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd be nyugodtan. Nem hiszem hogy bármi bajod származhat belöle.
2021. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha eléggé kecsegtető vagy amúgy is a HR-eseknek,nem fognak azon fennakadni, hogy viszonylag egy gyenge gimibe jártal.
2021. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem álláskeresésnél senkit nem fog izgatni, hogy milyen gimnáziumot végeztél. A lényeg, hogy megvan az érettségid.

Nyugodtan írd bele a teljes nevét az iskoládnak, ne ferdíts rajta.

2021. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvasgattam a sulid weboldalába. Öszintén szólva én már csak azért behívnálak interview-ra, hogy megkérdezzem, milyen ez a suli. Ritkán találkozik az ember olyannal, aki buddhista gimnáziumba járt, meg ahol a beás nyelvet oktatják idegen nyelvként. Mindenképpen írd be.
2021. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem amit mondasz. Szerintem jó, amit kigondoltál. Legyen csak Buddhista Gimnázium.


Sajnos nálunk nagyon előítéletesek az emberek, és még talán ez sem mindenkinek elfogadható, de egy jó kompromisszumnak gondolom, mert ez a kapus dolog már tényleg sokaknál kiverné a biztisítékot.


De alapvetően nem az érettségi helyszíne lesz a meghatározó, hanem hogy utána milyen tapasztalatokat és képzettségeket szereztél.

2021. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Reflektálnék az #5-re...


Szerintem nem akarsz olyan helyen dolgozni, ahol annyira elöítéletesek az emberek, hogy ezmiatt nem hívnak be interview-ra.

Tehát az én tanácsom, pont azért amit az #5 ír, hogy írd be a teljes nevét.

2021. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen pozitívan álltok hozzà. Sajnos a régiónkban nem. A tan kapujának valóban számomra is kicsit kisegítős hangzása van. Hát ha még tudnátok, hogy kb 2012-ig Kistigris gimnázium volt a neve. (Nem lehet mondani, hogy nem elkötelezettek a támogató vallási irányzatfelé) :D na attól viszont ez a Tan Kapuja pár fokkal jobb.
2021. aug. 12. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írj annyit, hogy tól-ig, gimnáziumi érettségi.

A legtöbb helyen, ahol az érettségi a végzettségi küszöb, nagyon nem érdkeli őket, hol szerezted. Igazából az érettségivel nem bizonyítasz semmi többet, mint hogy értő olvasásra és önálló tanulásra képes ember vagy, aki valamilyen idegen nyelven is meg tud szólalni. Éppen ezért ilyen relációban mindegy, hol szerezted.

2021. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!