Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lusta, alkalmatlan főnök...

Lusta, alkalmatlan főnök meddig tud a helyén maradni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hőbörgő melós. Szeretek dolgozni. És nem mondom, hogy a vezetői lét nem óriási felelősség, és nem is arról beszélek, amikor ő a tulajdonos is egyben, és kb. azt csinál, amit akar. El se hittem volna, ha az első munkahelyem nem arról szólna, hogy mindenki két ember munkáját végzi (a kisfőnökök is), a főnök meg sétálgat és eltűnik munkaidőben. Nagy a fluktuáció, senki sem marad 3-4 évnél tovább, aki igen, abból vezetőt csinálnak. A felsővezetőknek nem tűnik fel, hogy minden dolgozó hülye, a főnök meg egy szent? Vagy ennyire nem érdekli őket?
2021. aug. 17. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a munkája, milyen a munkahelye, mennyire feltűnő a semmittevése, vagy papíron hozza az elvártat, mert a csapata dolgozik helyette, mennyire nyalta be magát az ő főnökeinél.
2021. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És az alsóvezetők ezt miért tűrik el? Én őket sajnálom a legjobban: fele annyi pénzért dolgoznak a főnök helyett, mellette a dolgozók feladatát is néha át kell vállalniuk (nemhivatalosan), és még a saját munkájukat is teszik.
2021. aug. 17. 12:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiért te is eltűröd váltás helyett
2021. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagynevű multi, tapasztalatnak kell. Normális ember 3-4 éven belül vagy lebabázik. De miért olyan hülye valaki, hogy előlép?
2021. aug. 17. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert pénzből él mindenki. Aztán ha bemártod mi van?? Semmi, mert évek óta hozza az elvártat, a vezetőknek meg az a lényeg. Igazából egy jól összecsuszolt csapat főnök nélkül is tud dolgozni, de a te melóhelyed olyan, hogy "kell oda valaki". Ez van. Ismerős, mert az én főnököm se melózik, de nem vagyok hülye, hogy bemártsam, mert megütném a bokám. Amúgy emberileg normális, csak lassú és lusta mint a dög, meg ki is van égve, de hát a 1.5 milka fizetés havonta, az 1.5 milka... Azért bárki ottmarad a posztján, bármit is kell csinálni, bármennyire is rühelli.
2021. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, megmagyaráztad, fontosabb az önéletrajz, akkor meg nincs min rugózni. Tűrd és kész.

Egyébként 3-4 év mai világban már nem olyan kevés, az emberek többsége mániákusan váltogat pár évente.

2021. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem csak a bemártásról van szó. A felsővezetők mikor látják, hogy ja, a részlegen/osztályon/kihelyezett épületben általános az elégedetlenség, senki sem akar ott maradni, és meddig hiszik el a főnöknek, hogy mindenki hülye és lusta, azért kell őket kirúgni?
2021. aug. 17. 13:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Milyen munkahely az, ahol a főnök nettó másfélmillát kap, olyan kicsi hely, hogy személyesen is ismered, és senki sem jár a nyakára, hogy semmittevéssel keresi a kenyerét?
2021. aug. 17. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A vezetőknek kötetlen a munkaideje, szóval ha eltűnik a te munkaidődben, az nem azt jelenti, hogy nem pótolja be mondjuk késő délután vagy éjfélkor. Nekem is volt olyan beosztottam, aki képtelen volt átlátni, mennyi munkája van egy vezetőnek és baromi irigy volt a kötetlen munkaidőmre és ott mószerolt, ahol tudott, mert valóban igénybe vettem a kötetlen munkaidőt, tehát nap közben is volt, amikor elmentem ebédelni vagy ha arra volt szüksége a családomnak, akkor később mentem be. Azt már nem irigyelte, hogy sokszor még éjfélkor is és hétvégén is dolgoztam, de nyilván át se látta. Persze vannak lébecolós főnökök is, de speciel abba te nem köthetsz bele, ha a te munkaidődben ő elmegy és magánügyeket intéz, mert a vezető kötetlen munkaideje ezt megengedi, cserébe viszont egy vezetőnek nincs igazi szabadsága se és sorolhatnám...
2021. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pont az a kérdésem lényege, hogy én mindenkinek megadtam az esély arra, hogy én nem látok bele a munkájába tehát nem lébecol. De én a lusta, lébecolós fõnökökre gondolok.
2021. aug. 21. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!