Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeptemberben kezdek az új...

Szeptemberben kezdek az új munkahelyemen. Van valami tanácsotok, hogyan tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés
könnyen leblokkolok új helyzetekben és úgy viselkedek mint egy elveszett kisgyerek.. ráadásul a másik gyakornok akit felvettek őt ismerem és tudom, hogy nagyon jól adja elő magát, könnyen barátkozik. szóval már előre félek, hogy őt megkedvelik majd, engem viszont kinéznek
2021. aug. 17. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Pár alapszabály:

-Akarj, de legalább is legyél hajlandó arra, hogy tanulj!

Nyilván tanultál egy szakmát, abban fogsz gondolom elhelyezkedni, mint

gyakornok.Akárhova mész dolgozni, mindenhol, mindenütt lesznek helyi

sajátosságok, helyi jellegzetességek, amiket meg kell tanulni az adott

munkahelyen való hosszútávú megfelelés érdekében. Ezeket ha eleinte fel

is kell még majd jegyezned, igyekezzél megtanulni őket, mert ezek a

dolgok az adott helyen való boldoguláshoz mindenütt nélkülözhetetlenek,

bármilyen és bármely munkahelyről van is szó. Ilyenek pl.esetlegesen a

munkahely egyes telephelyei közötti átjárás-közlekedés, a munkahelyi

jogosultságok-kompetenciák. Utóbbiak közé tartozik pl. az is, ha nem

social media gyakornoknak vesznek fel a munkahelyre, akkor ne

Facebookozz, Twitterezz, Tublr-ezz,Instagramozz stb. a munkaidődben.


A legfontosabb: mindig legyél hajlandó arra, hogy újat tanulj!


-Ha valamiben hibázol, és ezt el is mondják tételesen, akkor jegyezd meg,

vond le a tanulságot és ne kövesd el még egyszer ugyanazt a hibát!

2021. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a kollégák nem barátok-barátnők. Az aktuális szerelmi csalódásodat, vagy azt, hogy átvert a szomszéd Pisti és te most emiatt mérhetetlenül lelombozódtál, ezt ne mutasd ki a kollégák felé, 1. mert nem tartozik rájuk 2. mert eleve nem vet jó fényt valakire az, ha nem pletyós, pletykás.
2021. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Légy nyílt, szorgalmas, tanulékony. Lehetőleg nem beszélj többet, mint amennyi szükséges. Mosolyogj, légy kedves. Lássák, hogy örülsz a munkának. Az idősebbeket tiszteld. A rossz példát kerüld. Próbálj önálló lenni. De ha csapatmunkáról van szó, akkor légy olyan, mint egy jó csapatjátékos. Sok sikert!
2021. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a szokásos alap dolgok, amiket emberek között kell csinálni, hogy normálisan viszonyuljanak hozzád
2021. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte járj el velük munka után, ha teheted. Tudom, hogy ez nyűg és én is gyűlölöm a csapatépítőket meg az ilyen erőltetett dolgokat, de az első pár ilyen alkalmon nem árt, ha ott vagy.


Menj el velük ebédelni esetleg. Engem minden új helyemen hívtak magukkal, de egyébként is megkérdeztem volna a körülöttem ülőket, hogy csatlakoznak-e hozzám esetleg.


Eleinte ne akarj mindent magadtól megoldani és kitalálni. Úgyis bele kell tanulnod dolgokba, minden új cégnél megvan ez a kör, ennek kapcsán is lehetsz kicsit közvetlen. Persze, ne zavard őket a munkájukban, ne tartsd fel őket, de azért nem baj, ha apróságokról megbizonyosodsz mielőtt nekiállsz, esetleg ellesel tőlük ezt-azt.


Lehet ennél jobban is nyomulni, de én azt mindig kellemetlennek tartottam. Nem rajongtam azokért a kollégákért, akik a túlzott barátkozásukkal megváltoztatták a megszokott tempót nálunk.

2021. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!