Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondtam. Szeptember 1. én...

Felmondtam. Szeptember 1. én lesz új munkahelyem. De 5 hetes terhes vagyok. Akkor innen úszott minden támogatás?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyet valószínűleg visszautasítom. Nem akarok kiszúrni velük.
2019. ápr. 29. 07:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Jó ötlet. Szúrj ki magaddal! Minek neked az a GYED...
2019. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Ja ,mondjuk most látom, szeptember, hát addigra úgysem fognak már felvenni.
2019. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez igy most buktad sajnos. Ha babát terveztek, nem szabad felmondani. Csak egyszeri anyasági csp és gyesed lesz.
2019. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen, akkor úszott minden. A huszonezres gyesre is be tudjatok vállalni a gyereket? 5 hónapig milyen jövedelemből éltek majd?
2019. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Párom gépkocsivezető. 600ezret keres,nyílván nem az én 100ezres fizetésemen fog múlni. Tehát akkor a huszonpárezer majd jár. Ok.


3 éve próbálkozunk,már 1 éve a felmondáson jár az eszem. Most telt be a pohár.


Tb az jár ilyen esetben ha várandós vagyok,vagy azt is fizetnem kell majd? 3 hónapig most fizeti a munkaügyi,ezt megkérdeztem. De utána?

2019. ápr. 29. 08:02
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, fizetned kell a tb-t magad után. Illetve az önkormányzatnal lehet kérvényezni, hogy ők fizessék, de ha valóban iylen magas a párod jövedelme, nem fogják.
2019. ápr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

240 ezer ft-ra van papíron bejelentve,de akkor sem férünk bele az 1 főre esőbe.

Akkor fizetem. Köszönöm a válaszokat :)

2019. ápr. 29. 08:12
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Azert fog jarni a 25ezerparszaz Ft GYES, adokedveny 10ezer, csaladipotlek 12ezer(?)


Ez kb 50ezer Ft lesz havonta, de 100ezres fizetesnel se lenne sokkal tobb a gyed/csed, csak ugye akkor meg erre rajonne az adokedvezmeny es a csp, osszegezve nem lesz nagy kieses a kasszabol, ne is foglalkozz vele, boldog babavarast! :)


(Amugy en is 6 honap gyesre vallaltam a 2.gyereket, aztan parom megy gyed extrara, nalunk sem az en keresetem a mervado, annyival viszont elorebb leszunk, h levelezon egyetemre jartam, h jobb munakam legyen, most fogok allamvizsgazni. Viszont, lehet lesz 3.baba is, 3 gyerek mellett meg nem fogok dolgozni.)

2019. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Most álláskeresésin vagy? Ha azt megszakítod, és a szülés környékén kéred újra, akkor lesz gyeded (már ha az elmúlt 2 évben dolgoztál 365 napot.)
2019. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Jól írták, ha most öt hetes vagy, akkor nem te fogod őket visszautasítani szeptemberben, hanem ők téged.

Amit kapsz az a gyes, csp, adókedvezmény ha a párod tudja érvényesíteni. Ez nem sokkal kevesebb mint amit a fizetésed után kapnál. Mivel a párod jól keres, ne foglalkozz vele.

2019. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!