Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen írásbeli figyelmez...

Munkahelyen írásbeli figyelmeztetés a későbbi kirúgás előszobája? Mert semmi másra nem jó egy ilyen figyelmeztetés csak erre

Figyelt kérdés

Ha valaki a munkahelyén írásbeli figyelmeztetést kapott eléggé ordítóan kamu indokkal (késés miatt miközben nem késett és ezt beléptetőrendszer és kamera igazolja) akkor ennek egyetlen oka és célja lehet: a későbbi kirúgás megalapozása, ennek való megágyazás?


Mert másra nem igazán jó egy ilyen papír. Ha a főnök nem akarja kirúgni, hanem tényleg csak konstruktív kritika jelleggel felhívni az embere figyelmét valamire, akkor nem papírokat írogat meg pecsétel aláír, hanem félrehívja és négyszemközt minden hivataloskodás nélkül elmondja a témát.


De ha csak arra kell a figyelmeztetés hogy alátámasszon egy már előre eltervezett, későbbi felmondást és előre megágyazzon neki, akkor érthető az egész? Hogy miért „hivataloskodnak“ ennyire?


2021. aug. 24. 15:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mert papírra csak az kerül amit a cég akar. Az hogy késett. Az hogy van kamera ami igazolja hogy nem késett az nem kerül papírra... így mi marad az ügyből papíron? hogy késett és semmi más.

és ez már egy kezdőalap lehet egy későbbi elbocsátáshoz.

2021. aug. 24. 15:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt ma már ez a kérdés. Az is valószínű, hogy te magad tetted fel.
2021. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem lopáson kaptak, és csak azért nem rúgtak ki rögtön mert november vége felé volt ez, és megbízhatónak tartottak, de nem ismertek elég jól :D

Kaptam egy írásos figyelmeztetést, és beszélgettünk is erről, de egyszer már megpróbáltak elrakni engem onnan, talán visszamenőleg ezért, viszont én mondtam hogy akkor le is teszem a munkát, és haza is mennék, jól megijedtek, és nem piszkáltak utána.

2021. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" jól megijedtek,"


Hát ez a cég nem az az ijedős fajta, főleg azért se mert anyagi gondban van és érdeke neki az emberektől megszabadulni minél olcsóbban.

Pl egy kamu alapokon nyugvó azonnalival. se felmondási idő se semmi.

2021. aug. 24. 16:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem a kirúgás előszobája.


Nekem 9 éve adtak írásbelit, azóta se rúgtak ki, sőt: előléptettek.

2021. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Nem a kirúgás előszobája."


Mit szólsz ha fogadást ajánlok neked?

Én állítom, hogy 1 hónapon belül állás nélkül leszek, addigra még 2-3 szintén kamu figyelmeztetéssel. és ez (ez is ) lesz az indok.

Tartod?

2021. aug. 24. 16:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagy az én vétkem, letettem egy diplomát, és mivel bártáblás hely így emelni kénytelenek. Nem akarták megadni én meg mondtam hogy akkor szerződéssel irány a bíróság. Erre megadták , de azonnal feketelistára kerültem mint a "szemét" aki ugrálni mer.

A jutalmam a kirúgás lesz.Azért mert mertem szólni azért ami jár.

2021. aug. 24. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez az alapítványi iskola?
2021. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tartom.
2021. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kamu indokkal, megalapozatlanul történt az írásbeli figyelmeztetés, akkor esélyes, hogy igen. De maga az írásbeli figyelmeztetés megléte nem feltétlen jelenti azt egyéb esetekben, hogy ki lesz rúgva az illető. Lehet, hogy egy kis seggberúgás kell neki, hogy jobban dolgozzon.
2021. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!