Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégsem tudják intézni a...

Mégsem tudják intézni a kedvezményes tanrendet, de nem tudok igényelni, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Felvettek diákmunkára az egyetemem nemzetközi kapcsolatok irodájába. Ez egy ilyen piszlicsáré munka, havi bruttó 40 ezer forintot adnak és hétfőtől péntekig 9-11-ig van a munkaidő. Ugye mivel iskolaidő, ezért kéne kedvezményes tanrend, amivel nem kell bejárnom órákra. A probléma csak az, hogy állásinterjún azt mondták, hogy intézik és garantálják a kedvezményes tanrendet, ma pedig voltam papírokat intézni, és mondták, hogy nem tudják elintézni és garantálni se, nekem kell intézni és reménykedni, hogy elfogadják.

A baj az, hogy a tárgyfelvétel lejárt, amivel együtt a kedvezményes tanrend igénylés is. Viszont amúgy sem igényelhettem volna, mert mai napig nincs az óráimnak ideje, hogy mikor lesznek az órák, tehát csak vakon vehettük fel az óráinkat. Ha pedig nem lehet bebizonyítani, hogy egybeesik a munkával az órám, akkor nem lehet igényelni. Viszont lement az 1 hét tárgyfelvétel már jó régóta és mai napig nincs egyik órámhoz se időpont. A kérvényt pedig csak a tárgyfelvétel befejeztéig lehetett kérvényezni. A tanárok, akikkel lesznek az óráim, 5-ből 4 nagyon szigorú és ragaszkodnak ahhoz, hogy bejárjak az órájára munka helyett, hiszen nappalis diák vagyok, ez a feladatom. És sajnos a nagy számok törvénye alapján biztos, hogy lesz óra ami beleesik ebbe a 9-11-ig idősávba hétköznap. Főleg elméleti órák, amik nálunk kötelezőek. Van valami tanácsotok?



2021. aug. 25. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, dolgozol máshol.
2021. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van a tanárodnak. Nappali egyetemista vagy, tehát te neked kutya kötelességed bejárni az órájára és nem dolgozni iskolaidőben. Ha dolgozni akarsz iskola mellett, akkor szépen mész árufeltöltőnek vagy gyorsétterembe iskolaidő után. Nem is értem miért létezik irodai diákmunka, nem lehet a kettőt összeegyeztetni, képtelenség. Bruttó 40 ezer forintért pedig egy értelmes ember sem vállal munkát, hiába csak heti 10 óra. Ez egy felesleges púp a hátadon. Én azt ajánlom, hogy mondj fel egyből, mert nem fogsz tudni ott dolgozni.

Mondjuk az ilyen egyetem is megér egy misét, ahol a tárgyfelvétel rég lezárult és még nincsenek időpontjaid... Hogyan küszöbölöd ki, ha ütköznek az óráid? Professzionális szervezés, gratulálok. Számítottak a félévre, de diákokra nem.... Gondolom valami noname vidéki egyetem. Én a helyedben nem is jártam volna erre az egyetemre, gondolom mennyit fog érni az a papír....

2021. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Munka miatt nincs egyéni tanrend nappalin!
2021. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk van
2021. aug. 25. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted van, a tanáraid szerint meg nincs és nekik van igazuk. Nappalin tanulsz, akkor járj be.
2021. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült megoldanod végül?
2022. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!