Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek többsége negatívan...

Az emberek többsége negatívan tekint arra, aki hosszabb ideig nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Most az ismeretségi körömben van egy srác, aki már több, mint egy éve nem dolgozik. Mondjuk szülőkkel él és azt mondja előtte tett be állampapírba, abból van valamennyi bevétele, de nekem úgyis fura, hogy ennyi ideig így legyen. Vagy jobban keresőknél az sem ritka manapság, hogy fél évre letegyék a munkát és csak utazgassanak, hogy ne égjenek ki. Érdekes ez a dolog, régen nem tudtam volna elképzelni, hogy így is lehet élni, azt hittem nyugdíjas korig mindenáron kell nyomni, ez a családi, társadalmi elvárás. Sok olyan közmondás is van, ami negatívan ítéli meg azokat, akik nem dolgoznak. De igazából, ha van máshonnan is bevétel, meg tud élni az illető, akkor el lehet lenni munka nélkül is.

ápr. 30. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi koze hozza senkinek. Mondjuk a magyarnak mindenhez IS van. 🤣
ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A rohado kapitalizmusban, a hanyatlo Nyugaton, a UK-ben, az USA-ban bevalt gyakorlat, hogy simen elmennek 1 evre fizetes nelkuli szabadsagra. Vagy felmondanak es 1 evig csak utazgatnak, nyaralnak. Miert ne? Ha megtehetik, nyilvan nem a gyartosor mellett ez a protokoll. ;-) Kelet-Europaban, Magyarorszagon mas szokasok es erkolcsok voltak ervenyben, KMK, "aki nem dolgozik, ne is egyek" szlogen, a munkas-paraszt osztalyban meg ma is ez a divat.
ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

A munkanélkuliség azt is roncsolja aki ebben van. A társadalmi megítélés az még hagyján.

De aki munkanelkul van annak szép lassan se önbecsülése, se kilátásai, se pénze terve semmije nem lesz, aztán alábbhagynak az igények is jó az a kinyult melegito lyukas zokni, elkezd befordulni antiszoc lenni, és feladni az álmait is.

Ez egy lassan ölő méreg, nem szabadság és buli és nem építő, nem sugárzol a sikerélményektől sem, nem tudod lassan emberek közt sem magadat hova tenni hova sorolni, lassan azt se tudod ki vagy, vagy kinek kellenél meg hova kellesz te.



Van az a réteg akinek buli a pénztelenség és mulassunk a családiból is, ezek már szerintem belebolondultak a pénztelenségbe es kínjukban depresszio ellen élnek világba csak. Mert ezt idegileg másképp nem lehet bírni szerintem.


Ez nem lehet cél.

ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"De igazából, ha van máshonnan is bevétel, meg tud élni az illető, akkor el lehet lenni munka nélkül is."

Pontosan így csinálom én is.

Sajnos a hozott generációs torzítások még mindig jelen vannak az emberek nagy részénél. A munka alapú társadalom. Hogy be kell menni valahová, dolgozni kell, nyomni ezerrel az amúgy nem tudom mit, de csinálni kell. És így megy el egy élet.

Aki fejlődésre képtelen, vagy nem tanult tovább, az sajnos valóban ki fog égni a robotmelóban. Szerencsés aki a munkahelyén fizikailag és mentálisan is jól van, szereti amit csinál, nem érzi robotnak és a környezet is normális.

Aki megatívan tekint arra, aki nem dolgozik (de nem tarthatja el magát, van bevétele, mindegy honnan), annak saját magával van problémája, vagy irigy, vágyik ő is arra. Mindig a saját gondolatainkat vetítjük ki a másikra. A kommentek, megjegyzések mindig azokról szólnak, akik teszik, nem azokról akikre teszik.

ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

negatívan, de ki nem sz@rja le őket.


Arra is negatívan tekintenek, aki vásárol egy drága autót :D

ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Igen éés ahelyett, hogy mögé néznének a dolgoknak, elkezdenek teóriákat gyártani: nem akar, és ezzel le is van tudja a "gondolkodásuk".


Emlékszem 2006-2010 közt mennyien ugatták a másiknak, hogy:: "Mennyé dóóóógozni!". Na, ezekre kiváncsi lennék, hogy 2010 után, amikor esetleg kib*ták őket, vagy tönkre ment az életük pl.: a devize-probléma miatt, hogyan kuncsorogtak segélyért, könyöradomáányért, munkáért.


Megértés, gondolkodás ebben a társadalomban már nincs.

ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

#3

Ha tükörbe nézek, sajnos nem azt látom, hogy a munka nemesít...

Amíg munkanélküli voltam, tanultam nyelveket, kisimultam testileg, lelkileg, nem fájt semmim. Volt időmb többet foglalkozni a külsőmmel, otthonommal. Festettem, filmeket néztem, könyvet olvastam.

Elég időm jutott a családomra. Nem voltam idegbeteg, ha elkellett végezni az itthoni kötelezőket.

Most van munkám, cserébe az összes többi felsorolt jó dolog azonnal semmivé lett, amint újra felütötte a fejét a dicső munka az eletemben. Juhé, de hasznos dolog is az! Csak kar, hogy anyagilag nem sokkal állok jobban, mint mikor álláskereső voltam!

ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha nincs vm alapbetegsége, ami korlátozza a dolgozásban, akkor igen, elítélem. Nem várom el, hogy beleszakadjon a munkába, de egész nap otthon ülni, aztán baj esetén az én adómból segélyezni... Hát kössz -_-
máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 szivesen.
máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha melózol is folyton bajuk van vele, pl ha pocsék melód van akkor is megszólnak érte. Akkor amikor annyit igázol mint egy állat kevés pénzért sem lesz feltétlen sokkal jobb társadalmi megbecsültséged, szoval szerintem ezt el kell engedni.
máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!