Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvennél alkalmazottnak egy...

Felvennél alkalmazottnak egy GYOD-on lévő anyukát, akinek 3 SNI-s gyereke van?

Figyelt kérdés
Ez alapján rosszabb esélyekkel indulna, mint a problémamentes gyerekes anyák vagy gyermektelenek?
ápr. 30. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom, de nem.
ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a gyermektelennél rosszabb eséllyel indul minden szülő, hiszen ha a gyerek megbetegszik esélyes hogy hirtelen kiesik ő is a munkából. Ez pedig értelemszerűen a munkáltatónak problémát okoz. Azt nem hiszem, hogy egy SNI-s gyerek többet számít negatívban mint egy "sima".

Kitartást a munkakereséshez!

ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Eleve honnan tudnám, hogy hány gyereke van, meg hogy SNI-sek?


Amúgy nyilván pozíció és CV függő, meg a személyes benyomás is számítana. Illetve azt gondolom, részmunkaidő jöhetne szóba.

ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
nem
ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem
ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#3 Az, hogy GYOD-on vagyok, elég árulkodó, valamint a munkaidőm nem ütheti a gyerekek fix programjait, fejlesztéseit. Ezt azért elég nehéz lenne eltitkolni.
ápr. 30. 21:45
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ milyen munkára. De ha te eleve most tudod a gyerek fix fejleszteseit, programjait nem utheti a munkaidod, akkor bele se kezdj.

GYOD mellett max 4 oraban dolgozhatsz kiv. ha otthonrol vegzed a munkat.


ha osszevissza vannak a fejlesztesek, pl egyiknek kedd reggel, masiknak szerda delben, aztan csutortok delutan 4 stb. eselytelen vagy. Nagyon jonak kell lenned valamiben, hogy mindenkepp te kellj es rugalmas munkatendben dolgozhass. meg hat olyan kell legyen is a munka...


amugy sok sikert!

ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
GYOD mellett napi 4 órás munkaidő választható illetve otthoni munkavégzés lehet még jó opció. A kérdésre válaszolva, ha én munkáltató lennék, igen felvennélek, ha a munkaidő összeegyeztethető a fix fejlesztésekkel. Amitől a munkáltatók a legjobban tartanak, hogy többgyermekes anyuka majd sűrűn megy táppénzre a beteg gyerekek miatt. Attól még, hogy SNI -sek nem biztos, hogy gyakran betegeskednek illetve ha betegség esetén tudod kire bízni őket az már jó opció. Érdemes olyan munkát nézni amelynek az időbeosztása ideális számodra és érdemes őszintén elmondani a helyzetet a munkáltatónak, hogy mire számíthat pl betegség esetén. Aki a gyerekek miatt nem vesz fel, azt hidd el nem is érdemes bánni, jobb egy rugalmas vezetésű munkahelyre bekerülni. Nekem 4 gyerek van, tapasztaltam ezt azt...
ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Oké, de nem kell beszámolnod arról, hogy hány gyereked van és abból hány SNI-s. A gyod nyilván utal arra, hogy van minimum egy beteg gyermeked. Szóval ne erre koncentrálj.


Ami szóba jöhet, az a rugalmas munkarend - pl nekem ilyen van, vagy valami olyan meló, ahol

a műszakokkal lehet variálni, pl vendéglátás, kereskedelem.


Sokan küzdenek azzal, hogy lasszóval sem fognak értelmes munkaerőt (aki pl tud köszönni, és megjelenik a munkahelyen munkaidőben). Úgyhogy nem vagy esélytelen.


Javaslom, hogy az ismeretségi körödben promózd magad, hogy ha valaki tud ajánlani valamit, szóljon. Szerintem számít a személyes ajánlás is.

ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

hát attól függ, nálunk a céghez pl esélytelen lenne, kell hogy bent legyen az ember, és nem fogunk a meglévő nyolcvannal kicseszni és átvariálni mindent, csak hogy egynek jó legyen... de ha nem tudom, lenne valami "otthonról gépről is csinálható és egy teljes év van a határidőig" típusú dolgunk, azt lehet ki lehetne szervezni, de semmi nem jut az eszembe, ami ez a kategória.

a gyerekek miatt mindegy milyen beosztást kapsz, azt folyamatosan variálni fogod, ami a munkatársaknak terhes,ha hazaviszed a melót, akkor meg az életben nem készülsz el vele, hiszen ott a három gondoznivaló gyerek.

esetleg kezdj növénykaspókat festeni vagy kulcstartókat gyöngyfűzni, és írd bele a kézműves vállalkozásod bemutatásába, hogy snis gyermekeid mellett csinálod, az ilyet szereti az internet.

ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!