Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha bejelent a főnök tudni...

Ha bejelent a főnök tudni fogja mennyi munkaviszonyom volt vagy ,hogy évekig nem dolgoztam?

Figyelt kérdés
Nem szívesebben kötnék egy idegen orràra, hogy egy ideig lelkileg szétestem. Ha ez egy kisbolt akkor nekem kell megcsinàlnom az adóbevallàst vagy ők fogjàk amúgy részmunkaidős àllàs.
2021. aug. 26. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha normál alkalmazottként vagy bejelentve, a NAV megcsinálja az adóbevallást.
2021. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt muszáj lesz megmondanod, hogy idén még nem dolgoztál, mert az adózás miatt le kellene adnod az előző munkáltatódtól hozott járulék és adóelőleg igazolást.
2021. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy tudják visszamenőleg. Max ha viszed a rózsaszín kiskönyved ott làtni.

De nem szégyen ha volt egy rosszabb időszakod. Most szeretnél dolgozni, az a lényeg.

2021. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
#2: Ha az önadózást választja, akkor nem.
2021. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Hazudj valamit, rokonodat ápoltad, stb, amúgy semmi köze hozzá a munkáltatónak. Az adóbevallásodat pedig megcsinálja a NAV
2021. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentést egy adatlap beadásával csinálja azon nincs ilyen, hogy hol dolgoztál. Viszont ha leadod a tb kiskönyvedet amit ugye lekell adnod, abban látszik hogy hol mikor dolgoztál, de nem hiszem hogy nézegeti. Még mindig mondhatod, hogy dolgoztál alkalmilag vagy nem voltál bejelentve.

Az adóbevallást a nav csinálja. Ha csináltatsz ügyfélkaput akkor ott meglehet nézni, leellenőrizni az adóbevallásod és elfogadni. Ha csak simán dolgozol a boltban nincs egyéb jövedelmed, nincs részvényed, nem vagy őstermelő akkor sima ügy az adóbevallásod. Elfogadod hogy jó és kész. Ha nincs ügyfélkapud akkor arra is van megoldás, csak én nem foglalkoztam vele soha mert nekünk van ügyfélkapunk. De le van írva a neten hogy mit kell csinálni.

2021. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyébként az a legegyszerűbb, ha azt mondod, feketén dolgoztál abban az időben.

Magyarországon ezt senki nem fogja megkérdőjelezni :)

2021. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!