Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy nagyon jó barátom a...

Ha egy nagyon jó barátom a főnököm lett, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó és régi barátomat hirtelen előléptették a munkahelyemen,természetesen büszke vagyok rá és nagyon örülök a sikerének,de hogyan kezeljem a helyzetet?Végül is ő a főnököm lett.lehetséges,hogy megtartsuk a barátságunkat úgy,hogy közben a főnökömnek tekintsem?Nagyon tisztelem őt és az egyik ha nem a legjobb barátom minden hibám ellenére kedvel engem ami ritkaság.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 26. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb, mintha először lett volna a felettesed, s utána kezdtél volna vele barátkozni...


Nem feltétlenül sínyli meg a barátságotok, csak nem szabad vele elszaladni a lónak (de nem fog, mivel ő is a barátjának tekint téged és felteszem, hogy benne is ugyanígy megfogalmazódott a kérdés). Én lehet, hogy megpróbálnám átbeszélni a dolgot, nem árt tisztában lenni az esetleges "változásokkal".

2014. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szuper ! Én igyekeznék minnél jobban teljesíteni minden munkát amit a barátom mint főnök rám bíz. Ezáltal ő is látná ill. biztos lehetne abban ,hogy azt a feladatott amit tőle elvárnak az ő felettesei el fogja tudni végezni mivel van neki egy "bizalmasa" aki ha más munkatárs nem is de ő biztosan nem hagyja cserben,azaz te kérdező.

Így egy idő után a főnök még magasabb pozícíóba kerülhet és az ő valamikori helyére téged fog ajánlani. Egyrészt mert van jogos indok a miértre,másrészt meg a barátod is.

A munkahelyen főnökömnek tekinteném, munka után meg barátnak és meg beszélném vele az esetleges munkahelyi gondolataimat is.

2014. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pontosan így van ahogy a 2. válaszoló írja.Munka közben a főnökömnek tekintem utánna a barátomnak akivel munka után megvitatom a napi dolgokat, mivel értek egyet,mivel nem.

De szögezzük le,hogy ő nem csak a barátom hanem a mentorom is egyben,anno rengeteg mindet tanultam tőle amit a munkahelyemen tudok is kamatoztatni.


Ráadásul emberséges is mai ebben az embertelen világban ritkaság sajnos.A születésnapom volt és hát úgy esett,hogy dolgoznom kellett.Azon a napon a munkahelyemen ő volt véletlenül az ügyeletes vezető az nap.A legnagyobb munkám közben szólt a vevőszolgálatosoknak,hogy a hangos bemondóban mondassák be a nevemet,hogy azonnal,fáradjak a tárgyaló teremben.Képzelhetitek tiszta gyomorgörcsöm volt ideges voltam és féltem,hogy vajon mit szúrhattam el.Fől értem a terembe benyitottam és ő ott várt egy tál sütivel,hogy megünnepeljek a születésnapomat ,közel egy órát sütiztünk beszéltünk és röhögtünk munkaidőben.Na ,ilyen ember a cimborám.

2014. jan. 26. 23:45
 4/4 anonim válasza:
Hát akkor nincs mitől tartanod, valószínűleg fogja tudni kezelni a helyzetet.
2014. febr. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!