Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyenge ember lennék, mert nem...

Gyenge ember lennék, mert nem iszom munkaközben?

Figyelt kérdés

Kőműves vagyok, 25 éves. Van egy kialakult csapatunk magammal együtt 5 fő. Reggel a főnök felvesz minket és délután a munka után mindenki mehet haza. 2 kollegám elszokott menni munka után kocsmázni, volt hogy hívtak és ittam is velük, sőt sokat is dohányoztam volt hogy napi 2 doboz cigaretta bőven elment. Szóval lerészegedtem de haza találtam csak rájöttem ez így hetente még okés de a kollegák mindennap ilyenek.

Tegnap os hívtak inni, mondtam nekik inkább nem iszom, nem akarok később májbeteg lenni. Kinevettek és azt mondták gyenge vagyok.

Nos az egyik ivós kollégámat a felesége otthagyta elvitte a gyerekeket is. A másik ivósnak meg senkije sincs csak az anyja akivel együtt él. Sajnos már munka közben is isznak dugiban mikor a főnök nem látja.

Nekem van menyasszonyom, aki mindig hazavár finom vacsorával,szeretettel. Ezt dobjam el? Nem akarom hogy berúgva lásson, a cigit is inkább letettem. Csak köhögök tőle és félek hogy 40 éves koromra én is olyan kiégett leszek mint a kollegáim.


2021. aug. 28. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a gyenge, aki függővé válik. Te egy normális életre vágysz és jól teszed.
2021. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Ne az alkesz munkatársakkal csinálj délutáni programot, ne velük foglalkozz. Keress normális barátokat, haverokat, legyen hobbid. Ne csak munka + menyasszony.
2021. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Önsorsrontó alkoholistákkal kerültél össze.
2021. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Fogadjunk még a gatyádat is felhúzod gugoláskor.....
2021. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva ez még hetente sem okés, nemhogy naponta.

Ne azzal foglalkozz, hogy pár alkoholistának mi a véleménye, a saját életedet ne tedd tönkre miattuk.

2021. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem menj el velük 1-2x,ha tényleg jól érzed magad velük(ha nem hagyd őket a csudâba) , de naponta lerészegedni tényleg nem egészséges, illetve tönkre teheti a kapcsolatod is.
2021. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, így helyes, ahogyan teszed.
2021. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A szenvedélyekre, amelyek egyre költségesebbek, viszonylag könnyű rászokni.

Amikor úrrá lesz az emberen a szenvedélye, akkor egyre erősebb vágyat érez arra, hogy hódolhasson neki, ezért forrásokat von el arra, hogy elő tudja teremteni magának, - mert egyre erősebben érzi azt, hogy ennyi bizony jár neki.

Aztán azzal szembesül az ember, hogy bármi is a szenvedélye, egyre nagyobb tételekben kell gondolkodnia, - egyre erősebb és több kell neki abból a valamiből és egyre kevésbé fogja kontrollálni önmagát - úgy a beszerzés terén, mint a fogyasztás terén.

És most jön a lényeg:

A legnagyobb önfegyelem és erő ahhoz kell, hogy mindezt önerőből tényleges, józan kontroll alatt tudja tartani, vagy abba tudja hagyni.

A narkónak pontosan az a társadalomra kifejtett káros hatása, nincs azzal vége a használatának, hogy maximum beledöglik, aki használja, hanem amíg eljut idáig, tönkre tesz mindent, mindenkit maga körül az, aki hódolt neki. Semmi nem számít, csak meg tudja szerezni magának a napi betevőt az illető - és ezért napról-napra egyre lejjebb képes süllyedni - egészen az emberi élet kioltásáig!

Sajnos én rászoktam a dohányzásra és az alkoholra is suhanc koromban, - napi egy doboz cigi fogyott és annyi alkohol, amennyit ki tudtam csikarni magamnak, - alkoholistává váltam.

A legnehezebb önerőből abbahagyni volt ezt az egészet, - de sikerült! Ennyit a "gyengeségről"!

2021. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem vagy gyenge, inkabb ok azok, de lehet siman csak poenbol mondtak, nem rosszindulatbol, ettol fuggetlenul nem kell veluk eljarkalni, maximum havonta 1-2 alkalom, ha egyebkent birod oket beleferhet, de olyankor sem kell lereszegedni. A regi munkahelyemen mi is megittunk neha ket kollegaval 1! sort vagy cidert hazafele este es ennyi. De nem minden nap es nem berugtunk, csak jo volt levezetesnek az az egy, kb max fel ora volt az egesz “program”, mikozben megbeszeltuk a napot meg meg beszelgettunk kicsit aztan mindenki ment haza.
2021. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Amikor el is mész velük, akkor is tarthatsz mértéket. Amíg ők megisznak 6 korsóval, addig te mondjuk csak kettővel.
2021. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!