Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez korrekt, mit...

Szerintetek ez korrekt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Felvettek hozzánk egy fiatal nőt, akinek nulla tapasztalata van azon a területen, ahol alkalmazzák. A munka tanulható, viszont olyan alap dolgok már most is kellenének hozzá, mint a word és excel felhasználói szintű ismerete. Igyekeztem neki az elején segíteni ezekben a dolgokban, mivel a főnököm megkért, hogy próbáljam az elején kicsit "terelgetni". Úgy érzem, hogy rosszul sült el. Akármi van, hozzám jön segítséget kérni. Hiába mondok el neki valamit tízszer, megkérdezi még egyszer. Nem azt mondom, hogy nem érti, amit mondok neki, inkább úgy érzem, hogy nem is érdekli, nem igyekszik igazán, mert úgy is újra és újra elmondom majd neki...legalább írná le magának. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy van egy kisfia, akit egyedül nevel és már elég sokszor volt miatta otthon. Múltkor ő maga vallotta be, hogy csak kicsit fújni kellett az orrát a kisfiúnak, tehát szerencsére semmi komoly, de inkább otthon maradtak, mert neki a gyereke a legfontosabb...közben a munkáit én csináltam a cégnél, mert otthonról semmit nem tud és nem is akar dolgozni. Előre félek, mi lesz az influenzás időszakban vagy ha megint online oktatás jön a covid miatt? Már erre is közölte, hogy ha az megint beüt, akkor ő nem tud mit csinálni. Ráadásul minden munkatársam pátyolgatja, hogy szegény nő, gyerekkel egyedül stb... szóval nem is tudom ezt hogyan elmondani senkinek, mert biztosan szörnyeteg lennék mindenki szemében. Én nagyon gyerekcentrikus embernek tartom magam, de szerintem ez már túlmegy egy határon. Úgy érzem, a gyerekre hivatkozva kell más helyett dolgoznom rendszeresen, ugyanannyi pénzért és ha bent van, akkor is engem húznak elő, mert sokszor jobban tisztában vagyok a futó ügyekkel, mint ő. Szerintetek mit lehet tenni? A hölgyet egyébként pont a tehermentesítésem miatt vették fel.
2021. aug. 31. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát talán még annyit tehetsz- bár ez nagyon óvodás -, hogy elmondod neki, hogy vegyen basszus egy füzetet és írja fel. Aztán ha ez sem válik be, akkor közlöd a főnökkel, hogy ennek semmi értelme.

Ja, és ha valaki az ő ügyeivel kapcsolatban érdeklődik, akkor irányítsd hozzá, hogy az adott témában a nő a kompetensebb. Aztán ha majd tiltakoznak, hogy ez nem is így van, mert te jobban tudod, akkor kérdezz rá, hogy akkor a nő miért van itt.

2021. aug. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Katona Dius ***** válasza:
79%

Vagy jelezd a főnöknek, hogy nem halad a tehermentesítés, ugyanannyi munkád van, és még fizetnek is egy embert feleslegesen. Vegyenek fel mást helyette. Gondolom tart még nála a próbaidő.

Ha igen, én jelezném főnök felé, hogy a nő ha bejön dolgozni sem nagyon teszi, nem látsz benne akarást arra, hogy megtanulja a munkakört, nem mész vele semmire.

Én is szeretem a gyerekeket, és nem vitatom, hogy egyedül nagyon nehéz velük. De saját munkahelyemen láttam, hogy gyermeküket egyedül nevelő nőt is meg tudták oldani a gyerek otthon tartását online alatt és bejöttek ugyanúgy dolgozni.

2021. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Én annyit tettem, hogy amikor 10edszer is el kellett mondani, akkor leírtam én, hogy mit hogy kell. Meg nálunk van olyan doksi, amit minden héten el kell készíteni, és minden héten 1 óráig magyaráztam, hogy hogy kell tartalomjegyzéke csinálni, stb. Aztán inkább egyszer 1 óra alatt csináltam egy sablont, most már egy majom is létre tudja hozni amit kell.

De ha nem vagy olyan nyomi mint én, akkor tényleg szolhatsz a főnöknek.

2021. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam hülyebiztos használati utasításokat írni, kb. olyanokat is leírok, hogy ha nem működik a nyomtató, akkor először ellenőrizd, hogy kap-e áramot. De én olyan helyen dolgozom, ahol a beosztottaim 90%-ának szüksége is van erre. Ha valakit azért vennének fel ide, hogy engem tehermentesítsen, attól elvárnám, hogy magának készítsen jegyzeteket. (A saját munkámhoz ugye nem írok használati utasítást, max. kisebb jegyzeteket, hogy pl. mi a jelszó a különböző programokhoz.)
2021. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A hölgyet egyébként pont a tehermentesítésem miatt vették fel."


Nézd pozitívan a helyzetet: időnként ott van a munkahelyen, és néhány feladatot meg is tud oldani egyedül. Ennyire tud tehermentesíteni.

:-)))

2021. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Mióta dolgozik ott? Ha téged akarnak tehermentesíteni, és már ott van 1,5-2 hónapja, akkor nyugodtan mondd meg a felettesednek, hogy sajnos úgy érzed nem haladtok előre és nem hogy kevesebb, hanem több dolgod van az új kolleginával, mert a betanulása nem megy gördülékenyen a segítségadásaid ellenére sem. Ezzel pedig, nem hogy könnyebb lenne, hanem pont nehezedik a munkád. A gyereket nem kell említeni, azt oldja meg, vigye a nagyihoz, vagy bízza az apjára vagy fogadjon mellé bébiszittert.
2021. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!