Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szóltok a munkatársaito...

Hogyan szóltok a munkatársaitoknak, ha pl elfelejt kifizetni valamit?

Figyelt kérdés
Csak nekem ciki, szólni, hogy bocsi de tartozol? Igazából legszívesebben szólnék, mert lehet hogy ő is pozitívan értékelné, hogy szólok ha pl az egyik kolléga elfelejtett kifizetni valamit amit te megvettel neki? Ti ezt hogyan szoktatok kezelni?

2021. aug. 31. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell túlgondolni. Ő tartozik neked. Simán lehet amúgy az is, hogy csak elfelejtette. De ha kellemetlennek érzed, hogy szóvá teszed, tegyél hozzá vmi indokot. "Sanyi, tudnád majd apróban adni a tegnapi ebédpénzt, légyszi? Akkor nem kéne külön bemennem pénzt váltani."
2021. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

ne neked legyen kellemetlen

tanuk előtt kérdezz rá félig meddig viccesen hogy nem felejtett-e el valamit

2021. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kínos dolog tudom és sajnos annak is ugyanilyen kínos érzés akinek tartoznak. Én ha lehet elkerülöm az olyan szitukat ahol pénzezésről lehet szó esetleg de pl. 2 kolléganőm között zajlott le egy ilyen mostanában, az egyik vetetett valamit a másikkal amit ő egy 20 ezressel tudott csak kifizetni de mondta a másik, hogy nem baj kiszalad a dohányboltba és felváltja. Hát nem váltotta fel csak valahogy a 3. napon amikor már viccelődve rászólt, hogy mikor kapja meg a visszajárót. Ugyanitt másik 2 kolléganő között meg kicsit elfajult a dolog mert 10 ezer forint kölcsön pénzről volt szó és hónapokkal később mert szólni, hogy szeretné visszakapni mert neki is szüksége lenne rá, erre a másik fenyegetőzött hogy majd ráküldi a hapsiját meg hogy képzeli már... Amúgy meg mondd azt, hogy neked is kéne a pénz és mikor tudná kifizetni azt a valamit.
2021. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

na én ezért nem adok kölcsön senkinek és nem is kérek kölcsön senkitől

ha nincs nálam pénz és éhes vagyok akkor inkább éhezem de akkor sem kérnék kölcsön 1 Ft-ot sem senkitől

2021. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
"Hé odvas fej! Ide a fizetéseddel, mielőtt ezt is eliszod! Jó-jó, elég ha megadod a tartozásodat."
2021. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

2

Hát ez a legrosszabb amit tehet...

2021. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Ő kért tőled szivességet és nem adja vissza?Jogosan lennél felháborodva,nehogy te érezd már magad kellemetlenül,mond neki hogy adja vissza és kész,állj már ki magadért
2021. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

-Volt határidő megbeszélve?

-Esetleg fizetésig várni akar vele, mert nem tudja máshogy beosztani a pénzét.


Ha ezek megvoltak, akkor kérdezz csak rá határozottan, hogy mikor lesz szíves kifizetni a tartozását.

2021. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amúgy én olyan cipőben járok, hogy az igazgatónak kell állandóan kajáért rohangálni valami étterembe, mert nincs kiszállítas (nem is értem... 2021 van) aztán állandóan amikor indulnék megkérdezi, hogy adjon-e pénzt.... Basszus.. Ezt meg kell kérdezni? Eleinte, amikor még hoztam neki, mondtam hogy á, majd utánna.... Stb... Aztán volt rá pld hogy elfelejtette... Igazából amikor megkérdezi mindig mondom hogy igen vagy megyek az irodába elkérni: - szia! Szeretnék indulni, oda tudod adni a kaja pénzt? - ezzel a szöveggel

Aztán oda adja nincs vele probléma csak akkor is kellemetlen, hogy nekem kell kb kuncsotogni a saját kajája pénzéért... Azt hozzá tennem, hogy nem ilyen 1500ft-okrol van szó... Hanem 3-5ezer forintos menüket rendel, amit nem biztos hogy tudok a fizetésem mellett nélkülözni, főleg hónap végén...

2021. szept. 23. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy lógsz még ennyivel meg ennyivel? Remélhetőleg odaadja, elkönyveli hogy elkezdted lehúzni, aztán vezetni fogja legalább a naptár sarkán.
2021. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!