Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki nem megy el dolgozni...

Ha valaki nem megy el dolgozni alacsony havi fizetésért, akkor ne is legyen igénye nagyobbra?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mit szeretnél tudni? Mert erre a kérdésre alapjában véve csak "Ne legyen!"-nel vagy "De igen, legyen!"-nel lehet felelni.
2021. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha azért nem megy el alacsony fizuért dolgozni mert van jó végzettsége és tudja, hogy kapna ennél jobb munkát jobb pénzért, akkor miért ne legyen igénye nagyobbra.

Viszont ha van 8 osztálya, hiába vágyik nagyobbra egy gyári munkánál, úgyse fog jobbat kapni valószínűleg. Úgyhogy választhat hogy vagy elvállalja a rosszabb munkát vagy munkanélküli lesz.

2021. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom ha érettségim van, akkor nem lehet nagyobb igényem egy 8 általános iskolásénál.
2021. szept. 2. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, ha a megfelelő tudásod megvan hozzá, én például érettségivel mentem el programozónak. Ha viszont nincs érettségid, a gyáron kívül tényleg szóba se állnak veled, az egy minimum szint, ami a munka világához kell.
2021. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 Érettségivel már nagyobb esélyed van jobb munkára mint egy 8 osztályosnak.
2021. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha az illető pályakezdő vagy új országban keres munkát, akkor azt mondanám, hogy igaz. Emlékszem, még egyetemista koromban, mikor először kerestem állást, én sem tudtam, hogy hol húzzam meg a határt. Úgy gondolom, hogy az, aki új a szakmájában, tanusítson némi alázatot. Senki sem fog belehalni abba, ha 3 vagy 6 hónapon át szűkösebben él a tapasztalat érdekében. Én bevállaltam ezt a kellemetlenséget és utána sokkal hamarabb ment a jobb álllások levadászása, minden további álláskereséssel jelentősen növekedett a bérem és mire végeztem a szakommal, a diplomám mellé volt egy csomó tapasztalatom, miközben mások meg arról magyaráztak, hogy hogy találjanak állást, ha mindenhez tapasztalatot várnak. Néha le kell nyelni ezt a békát azért, hogy megtérüljön. És ezt úgy mondom, hogy nem szakmai munkát én is csak jó pénzért vállaltam be, mert ha 600 forintért melózok, annál még az is jobban megéri, ha maradok otthon tanulni. De a szakmai előremenetel kicsit más...
2021. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha teszel azért, hogy legyen jobb, akkor nyugodtan lehet igényed jobbra, de ha már bejön a képbe, hogy ki tudd fizetni a számlákat különben utcára kerülsz, és pillanatnyilag nincs jobb, akkor kénytelen vagy elvállalni a rosszabbat, és közben törekszel arra, hogy ne ragadj benne, hanem tovább tudj lépni.
2021. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Homo ! Leragadtatok a gender diplománál .

A tudás számít.

Hány sportolónak ,még érettségije sincs,és 100 000 000 keresett.Hirtelen Görbicz, Kreko ( sakk ) ,Ronaldó,Messzi.

Messi a legutóbbi 4 évben 168 000 000 000 huffot keresett.!!!!!!!!

Ennyi !!

2021. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokomfitty ***** válasza:
53%
Hogy kinek mi az igénye szerintem magánügy mint ahogy az is, hogyan igyekszik azt valóra váltani. Persze a Mama hotellel (vagy nagybácsi, menő házastárs, stb) a háta mögött az ember hajlamos zokon venni, ha észrevételt, esetleg ultimátumot kap. Ha nem a más pénzén akarod növeszteni az egódat senkit nem érdekel, a valóság majd helyreteszi a dolgokat.
2021. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!