Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzeti dohányboltokban csak...

Nemzeti dohányboltokban csak huszonéves flegma lányok dolgoznak alacsony fizetésért?

Figyelt kérdés

Nem vagyok dohányos, de az utóbbi időben többször voltam ünnepnapokon dohányboltban energiaitalt venni.


3 különbözőben voltam, de mindben elég egyszerűnek tűnő, bunkó fiatal nő volt az eladó.


Feltételezem nem fizetik agyon őket, ezért is bunkók.



2019. jún. 17. 11:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem is diplomás orvosok, mérnökök elhiheted.
2019. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Igen így van.
2019. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Ebből annyi igaz, hogy általában nőneműek. De ahol én eddig jártam, volt fiatalabb is, idősebb is. Viszont velem mindenki kedves volt (eddig). Lehet, hogy te sem voltál túl barátságos.
2019. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

de, mindig normálisan viselkedek, ha bemegyek boltba.


és körülbelül mennyit keresnek ilyen helyen?

2019. jún. 17. 11:21
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
100-130ezer Ft nagyobb városban vagy bp-n valamival többet kapnak.
2019. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
150 körül max 170 viszont 12 óráznak szombat vasárnap is, bejelentés 4 óra, jogok, MTK nuku. Rabszolgatartás egyik formája. Bár az állami cégek kivételével minden az.
2019. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Hasonlóan keresnek, mint más eladók. Nem kiemelkedő, de nem is a legrosszabb. Körülmények is változóak, mint más boltokban is. Van, akit normálisan bejelentenek. Van, ahol megy a trükközés.
2019. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszer voltam, az exemmel még. Tök barátságos volt az eladónő.
2019. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Sosem szerencsés általánósítani


Vannak bunkó, és vannak kedves eladók.

A dohányboltokban az a baj, hogy nem tartják be a munkaváallással kapcsolatos törvényeket(nincsenek rendesen bejelentve, nincs szabadság stb...) így oda általába olyan emberek jelentkeznek akinek hirtelen nincs más lehetőségük.

Könnyen felvesznek bárkit, szar a fizetés és szar a foglalkoztatási körülmények(fentebb írtam).

2019. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

9: Akkor te se általánosíts. :)

Egyáltalán nem igaz, hogy a dohányboltokban nem tartják be a szabályokat. Vannak olyanok, ahol nem tartják be. Nem egy ember, cég a tulajdonosa az összes dohányboltnak. Ugyanúgy vannak normális és gázos helyek, mint bármilyen bolt esetében, vagy bármilyen más munkahely esetén.

Családban is van eladó, nem dohánybolti, de eladó. Ő is dolgozott már teljesen idilli helyen, és kevésbé ideális helyen is. Olyan is volt, hogy már a felvételi beszélgetésénél kiderültek a gázos dolgok, oda nyilván nem ment. Egyébként nagyon sok más eladót ismer, és általában megbeszélik egymás között, hogy melyik hely milyen, amikor valaki új helyre jelentkezik. És nem az ügyeskedők vannak többségben, főleg nem nagyobb üzletekben, bevásárló központokban. A kis egy-két személyes butikok szoktak rosszabbak lenni.

2019. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!