Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Takarító munkakörbe miért...

Takarító munkakörbe miért kizárólag nőt keresnek, még az álláshirdetésbe is beírják? Nem mindegy ki tolja a partvist?

Figyelt kérdés
2021. szept. 3. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem takarító cégem van.Felőlem jelentkezhetne férfi is, de nem szoktak.
2021. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Felőlem jelentkezhetne férfi is"


Na de itt be is van írva hogy nők jelentkezését várják.

Na most még ha akarna is ffi jelentkezni és elolvassa a hirdetést már nem is jelentkezik. így nem csoda hogy nincs ffi jelentkező

2021. szept. 3. 10:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sok fuvaros állást láttam, ahova beleírták a férfit. Jelentkezett mindre egy női ismerősöm, azonnal elutasították. Még élnek ezek a sztereotípiák, hogy takarító csak nő lehet, sofőr csak férfi és így tovább. Ennek ellenére nyugodtan jelentkezz, próbáld meg, vesztenivalód nincs.
2021. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, általános kikötés, hogy csak nők jelentkezését várják! Ezt oda is írjak, vagy ha felhívod a hirdetőt, elmondja.
2021. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Viszont üzemekben, gyárakban gépes takarítónak férfiakat is alkalmaznak.
2021. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a #3as írja.Mert sok munkakörbe van nemi preferencia.Ettől függetlenül ha jelentkeznél az állásra nem biztos, hogy nem adnának esélyt.
2021. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2%
Jelentsd fel őket, mert ez diszkrimináció!
2021. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Hozzánk jár takarítani egy egész fiatal srác, amúgy megmondom őszintén, hogy elég fura látvány. De nagyon jól végzi a dolgát. 👍
2021. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyan, miért fura látvány?
2021. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
#9 Több ok miatt. Egyik, hogy szimplán női takarítókhoz vagyok szokva nálunk. Másik, hogy furcsálom, hogy egy férfi ennyivel beérte, mint karrierje csúcsát, ugyanis alkalmazott takarítóként ennél feljebb nincs út, zsákutca az egész. Harmadik pedig, hogy mivel ismerem már, intelligens, szorgalmas emberről van szó. Valamilyen furcsa érzést kelt bennem, hogy ezt ő gond nélkül bevállalja, miközben én a földalá süllyednék szégyenemben, hogy takarítóként szorgoskodok főállásban. De ha én még meg is szoknám, az ismerőseim teljesen bizonyossággal kiröhögnének a hátam mögött.
2021. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!