Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Takarító munkakörbe miért...

Takarító munkakörbe miért kizárólag nőt keresnek, még az álláshirdetésbe is beírják? Nem mindegy ki tolja a partvist?

Figyelt kérdés
2021. szept. 3. 10:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

" hogy ezt ő gond nélkül bevállalja,"


És nem lehet hogy a semmi és eközött kell választania? és akkor már inkább ezt választja?


MInt amikor én elmentem jobb híján szórólapozni. Választhattam hogy vagy ez vagy a semmi és akkor inkább ezt választottam

2021. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én már cigány férfiakat is takarítani. Amúgy cég vagy magánember keresi? Mert nem mindegy, ha ééérted.
2021. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10 Ja, tehát csak az vele a bajod, hogy csórónak tartod.Értem.Gondolom ha 900ezer nettót keresne, akkor már nem szánnád.
2021. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 úgy látom rosszul jött le amit írtam, mert pont, hogy tisztelem, ugyanis az én családi és baráti köröm kb. kitagadna, ha ilyen munkát végeznék.
2021. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Férfiként úgy vélem, hogy kettős szemlélet lehet magyarázat a kérdésedben felvetettekre:

1. A háztartás vezetését túlsúlyban a nők szokták végezni, - ezen belül pedig súllyal ők vállalják be a takarítást, mint háztartási feladatot, - tehát "jobban értenek hozzá".

2. A férfiak kötelességtudata nem úgy működik, mint a nőké. Ha a férfi úgy véli valamiről, hogy "értelmetlen" vagy csak szimplán tele van valamiért a "lábközi szatyra", akkor általában az a bevett forgatókönyve erre, hogy nemes egyszerűséggel bele szarik a feleslegesnek ítélt feladatba. Nem szabad elfelejteni, hogy a férfiakba bele van genetikailag kódolva az eredménycentrikus megközelítés, - míg a nők sokkal jobban elviselik a monoton, sokszor ténylegesen is értelmetlen feladatok elvégzésének kényszerét. A gyakorlatias férfiak többsége eszköztelen, - minél hamarabb szeretik megoldva látni az önmaguk elé kitűzött feladatot.

2021. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!