Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan jöhetnék ki jól mindenk...

Hogyan jöhetnék ki jól mindenkivel a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy iskolában dolgozom, rajtam kívül még kb. 150-en dolgoznak itt (ebből naponta 60-70 emberrel rendszeresen találkozom). A közvetlen munkatársam kb. mindenkivel leáll beszélgetni, de én kínosan érzem magam, mivel én nem ilyen vagyok. Általában csak akkor beszélek velük, ha a munka miatt szükséges vagy egyéb okból hozzám szólnak. Hogyan lehetnék beszédesebb?

Ti mennyire kommunikáltok a munkahelyeteken?



2021. szept. 5. 22:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze akivel egy helyen dolgozok, a közvetlen munkatársam, vele elbeszélgetek nap közben, nem csak kukán ülünk egymás mellett egész nap...
2021. szept. 5. 22:31
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Aki mindenkinek a barátja, az senkinek sem a barátja.
2021. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy mindenkivel egyformán jóban tudsz lenni. Pláne ekkora kollektívában, és pláne nem feltételezhetően korosabb, nők alkotta közegben.
2021. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek megfelelned egy munkahelyen. Persze nem kell feleslegesen ellenségeskedni, neveletlenül viselkedni senkivel, de azt nyugodtan elfelejtheted, hogy mindenkivel jóban fogsz tudni lenni. A munkahely nem életre szóló barátságokról szól, hanem munkakapcsolatokról, ahol ideig-óráig együtt működnek emberek számukra idegen emberekkel egy nagyobb, közös cél elérésének okán és ezért munkabért, ill. illetményt kapnak. Nem is bölcs dolog összemosni a munkát a magánélettel, - ha tetszik, ill. szimpatikus neked valaki onnan, akkor a bizalomra épülő kapcsolatok ápolását érdemes a kerítésen kívül lebonyolítani. Pillanatok alatt szövődnek intrikák, összeesküvés elméletek már csak abból is, hogy "Képzeld, a Katit felvette a Béla az autójába és együtt mentek le a kapuig!" Ebből sok embernek azonnal az jön le, hogy a Kati a kocsiban töltött 50 másodperc alatt jót tett orálisan a Bélával... Ha nem adnak táptalajt, akkor is szemétkednek egymással az emberek, - nemhogy úgy, hogy adnak is.
2021. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a kérdés csak akkor fontos, ha a munka stabil megtartásához szükséges a szociális fejlettség.

mert ha csak annyi a munkád, hogy bemész és fa szán megcsinálod, akkor felesleges stressz faktor ezen rugózni.

2021. szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges mindenkivel kijönnöd.
2021. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Mint ahogy a többi válaszoló is írta... ne akarj mindenkivel jóban lenni...

Kifejtem neked:

A suliban a menő srác nem keresi mások kegyeit... ő nem foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla, és pont ezért menő, mert mer önmaga lenni.

Mint addig amíg azon töröd magad hogy megfelelj másoknak, addig nem fogod tudni jól érezni magad a bőrödben, nem tudsz mindenkinek megfelelni... de ha megfelelsz önmagadnak, akkor boldog leszel, és ha boldog leszel, akkor be vonzod az embereket... ki ne akarna egy mosolygós boldog emberrel beszélgetni?


Ha meg azzal van gondod, hogy nem tudsz miről beszélgetni, akkor arra azt tudom mondani, hogy csak figyelj rájuk...

Mondjuk találkoztok, bemutatkoztok egymásnak, majd felhozol egy random témát vele kapcsolatban... az emberek szeretnek magukról beszélgetni, szóval kérdezd meg mondjuk hogy "mivel foglalkozol? Szoktalak itt látni, de soha nem beszéltünk még" ekkor elmondja, hogy mivel foglalkozik, és te csak figyelsz rá, majd mikor végzett a mondandójával felhozhatsz egy másik kérdést, a hallottak alapján... vagy a semmihez nem tudsz hozzá szólni, akkor egy másik kérdés a témával kapcsolatban pl."szereted is csinálni?, vagy csak azért csinálod, hogy legyen munkád?" És így tovább...

De nagyon fontos az arckifejezést!!! Lásson vidámnak, és keltsd azt az érzetet, hogy érdekel az amit mondanak neked...


Én mindenkivel jóban vagyok nagyjából a gyárban... üzemlakatosként dolgozok, esti érettségi mellett... és az esetek 80-90%-ban jól eltudok beszélgetni az emberekkel, úgy hogy alig fűzök hozzá valamit a témához, csak szimplán figyelek rájuk, és azt az érzetet kelltem, hogy érdekel is amit mondanak.

2021. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 nagyon jól megfogalmaztad
2021. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Légy nyitott
2022. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:
100%

Fontosak az un. "small-talk"ok.

Jól vagy, mi újság, jól áll neked ez a ruhácska ... ... ...

Ezt gyakorolhatod. Olyat ne mondj amit nem gondolsz komolyan. Csak találd meg az emberekben ami szimpi lehet és dicsérd meg.

Ez személyiség típus függő, nekem pl. aki INTJ vagyok régen nagyon rosszul ment. Gyakoroltam, most jól megy. És hát nem kerül semmibe hogy a másik ember kapjon tőled pici figyelmet és jobban érezze magát tőle. Sokszor amúgy nem is beszéddel Small-talkolok, csak simán rámosolygom arra aki szembe jön.

- Ez nem megfelelési kényszer szerintem, semmi köze hozzá. Szimplán csak a kommunikációs készség magasabb szintre fejlesztése.

Jobban érzed te is magad tőle ha már megy, jobban az is akin alkalmazod. Minek legyünk szarul ha lehetünk jól is...

2022. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!