Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire van értelme egy...

Mennyire van értelme egy tőlem 60 kilométerre lévő KFC-ben állást vállalni?

Figyelt kérdés

Eddig 13 munkahelyre jelentkeztem és eddig ettől az egytől kaptam visszajelzést, ennél messzebb pedig már nem akarok menni, mert mindennap bejárni fáradtságos lenne. Néztem is az étterem nyitvatartását és ha estig kellene dolgoznom, akkor hazamenni semmiképp sem tudnék. Mert reggel el tudok menni oda busszal, aztán vonattal, de hat után már nem megy busz oda ahol én lakom, így 20 kilométert még gyalogolnom kellene a sötétben az országút szélén.


Ha esetleg egyből az jutott eszedbe a kérdés láttán, hogy "ez hülye", akkor annyi segítséget megköszönnék, hogy hol tudnék elhelyezkedni úgy, hogy életemben nem dolgoztam sehol idáig, csak egy érettségim és nyelvvizsgám, egyetemre pedig levelezőn járok.



2021. szept. 15. 09:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
98%
10: Van olyan munkahely és munkakör, ahol elég fél évet eltölteni ahhoz, hogy tartós egészségkárosodást szenvedj. És különben is hol húzzuk meg a határt rövid- ás hosszútáv között? 3 év például rövidnek vagy hosszúnak minősül?
2021. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ás=és
2021. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%
Én 55 km-re lakok a jelenlegi munkahelyemtől de van ingyenes céges busz aminek a megállója 3 percre van tőlem és az út legnagyobb része nem forgalmas országúton megy tehát kb 1 óra alatt megvan.Már kezd kicsit unalmas lenni de még vállalható viszont nálad több átszállással,nem ingyen és főleg úgy hogy este nem megy vissza busz már nem reális.Ahogy a többiek mondják próbáld meg megbeszélni hogy este ne kelljen dolgozni vagy valahogy megoldani a hazajutást mert ezt így nem lehetne.
2021. szept. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nos, ha valaki ezt esetleg látja, azóta már 30+ munkahelyre jelentkeztem, már inkább nem is számolom, de egyébként végső elkeseredésemben jelentkeztem megint ide, de most elutasítottak.


:(

2021. okt. 20. 11:01
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

8-as, mi lenne, ha nem osztanád az észt a kis sulikás “tapasztalatoddal”?

Én napi 3 órát ingáztam a suliba. Igen, kibírtam. A távolsággal való példálózásodra meg csak annyit, hogy az első munkahelyemre konkrétan Szolnok közeléből jártam Pestre ~100 km-t egy irányba. Csak éppen először vonattal, aminek a közelben volt a megállója, majd autóval végig pályán.

NEM SÉTÁLTAM 20 KM-T! Nem mellesleg te sem, szóval nem kéne magas lóról szövegelni, hogy jaj menjen csak, csinálja (ki magát), mert ha nem, akkor egy lusta disznó (burkoltan ezt mondtad a sült galambos szövegeddel).

Tanulni meg jaj, oda ne rohanjak...Nyilván mindennap volt legalább 8 órád és minden egyes nap kellett legalább 1-2 órát készülnöd intenzíven. Ok, legyen. Csak akkor sem talpaltál 8-12 órát, hanem ültél. Nagyon nem mindegy, hogy azután kell belevágnod egy “laza” 20 km-es sétába vagy azután, hogy egész nap álltál, futkostál.

De nézzük matematikailag!

Tegyük fel, a kérdező 5 percre lakik a buszmegállótól, ami reggel ugye jár. Tegyük fel, hogy 8 órát dolgozik mondjuk este 7-ig. Tegyük fel, hogy a 20 km-es út országúton+mire beér a városba a busz, ő meg az étterembe, 25 percet vesz igénybe (ami egy elég jó idő).

Nos:

Felkelés 9:15-kor, mert kell enni valamit, erre a melóban ebédig nem lesz idő

Elindulás 10:05kor, 10:15-kor már megy a busszal, érjen ki időben azért

Beér, lepakol 10:45-re, ennyivel azért illik bent lenni műszak felvétel előtt, aztán kezdődik is a munka

19:00: vége a melónak, indulás haza

5 km/h már egy tempósabb, de fenntartható gyaloglási ütem. Ezzel négy, azaz NÉGY órába telik neki hazaérni.

Tehát hazaérkezés 23 órára, bár nem túl reális, hogy valaki folyamatosan bír ekkora tempót tartani állómunka után, úgyhogy inkább számolhatunk 23:15-el. Még szeretne enni egy kicsit, fürdeni is kéne, hajat mosni az olajszag miatt. Összeüt valamit, gyors zuhi, máris van 0:15. Szóval van koppra pontosan 9 órája aludni, már ha leteszi a fejét és már horkol is. Azt most nem hozom fel, hogy a családjával pl nem beszélt egy szót sem. Meg azt sem, hogy mennyire balesetveszélyes sötétben az országúton sétikálni még mellényben is.

Ha minden ilyen pöccre megy és jó kondiban van a kérdező, még talán működhet is. DE nem számoltam azzal, hogy:

- menetrend (lehet, sokkal korábban kell indulnia, mert úgy ér csak be)

- messzebb lakik a megállótól

- hosszabb a menetidő

- messze van a megálló az étteremtől

- reggel 5-5:30-kor kezd, mikor még ritkábbak a járatok (ugye itt akár 4-fél 5-ös indulás is játszhat, de lehet, csak jóval korábban megy olyan, amivel beér időben)

- a műszak nem 8, hanem 9, 10, 11 vagy akár 12 órás

- nem bír folyamatosan gyorsan sétálni, hosszabb, 4,5-5 órás a hazaút

- rossz alvó, 1-2 óra kell neki az elalváshoz


Kérdező!

Ha ennyi helyre jelentkeztél és még csak be sem hívtak, akkor nagy eséllyel az önéletrajzoddal van baj. Nincs egy tapasztalt rokon, ismerős, aki megnézné és véleményezné? Netes mintákat néztél? Esetleg (persze a személyes adatokat kitakarva) itt is kérhetnél segítséget, tanácsot egy kérdésben ezzel kapcsolatban.

Nekem sincs diplomám, érettségi+szakma+nyelvvizsga(egyébként nem kéne úgy tenni, mintha ez annyira szarba se nézhető lenne, használható végzettség nélküli az a 8 általános vagy netán akinek az sincs meg), de nem okozott nagyon nagy gondot az elhelyezkedés. Voltam pl telefonos ügyfélszolgálatnál is jó fizetésért tapasztalat nélkül (a szakmámnak köze sincs az ilyen jellegű munkához). Ráadásul ott messziről érkező kollégák is voltak, mert alapvetően a covid óta home office-ban kellett dolgozni, amihez eszközöket persze adtak. Amit elvártak, az egy stabil, társalgási szintű angoltudás na meg persze az, hogy bírd idegekkel a hülye embereket.

2021. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15-ös! Azóta már 30+ helyre jelentkeztem, inkább nem is számolom többé. Az önéletrajzot átnézte egy olyan ismerős, aki foglalkozott már korábban ezzel, így nem hiszem hogy azzal lenne a baj. Egész egyszerűen olyan legalja ez a környék, hogy semmi munka, a messzebb lévő városokba meg gondolom az ott élőket veszik fel.


Leírom én is matematikailag a dolgot, menetrendet, mindent beleszámolva. Először is, tegyük fel hogy 11-kor kell kezdeni. Próbálom onnantól hazafelé nézni az utat, mert úgy egyszerűbb. Hogy odaérjek tizenegyre, van egy kiváló busz, ami 10:41-kor ér oda az étteremhez. Ez 10:28-kor indul az állomástól, tehát ebből adódóan logikus, hogy addigra ott kell lennem. Egy megfelelő vonat 10:14-kor érkezik, 09:29-kor indul. Aztán, hogy eljussak ehhez a vonathoz, egy 08:36-kor induló busz lesz a szerencsés. Nos, ez eddig nem olyan rossz, mint amilyennek gondoltam.


Ha így nézzük, és 19:00-kor van vége, akkor az egy dolog hogy vonattal el tudok jutni valameddig, de a 20 km még mindig ott van hazafelé, mert az utolsó busz jobb esetben 17:56-kor megy. Tehát azt hiszem így jártam.


Azóta írtam emailt egy közeli vasöntödének is. Oda nem szívesen megyek, meg mindenki azt mondja, hogy az a legalja munkahely a környéken, dehát valahová mégiscsak kell mennem. Bár még onnan sem írtak vissza...


Azóta rájöttem, hogy nem vagyok gyorsétterembe való, mert oda pörgős emberek kellenek, valamint nem vágok valami életvidám arcot sem. Szerintem az éven lemondok a munkakeresésről és ezt a két hónapot eltöltöm még élősködőként. Aztán itt helyileg elvileg januárban fog nyílni valami tésztagyár, apám oda szeretne menni, mert nem tetszik neki a jelenlegi munkahelye, aztán hátha felvesznek engem is. Ez tűnik jelenleg reális lehetőségnek, bár én még ebben is kételkedem.

2021. okt. 31. 06:51
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne sajnáld ezt a munkahelyet, 20 km séta kivitelezhetetlen amúgy is, próbaidőn belül felmondtál volna. Reméljük bejön a tésztagyár, viszont ha az utolsó busz megy du. 6-kor, akkor majd azzért kéne kaparni, hogy jogsid és autód legyen, mert akkor több munkalehetőség kerül elérhető állapotba
2021. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam már jó párszor én is az utolsó mondatodra, csak ugye az sincs ingyen.
2021. okt. 31. 07:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!