Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyet váltottam, és 8...

Munkahelyet váltottam, és 8 nap szabadságom maradt az évre, viszont itt az új munkahelyen lesz 2 hét leállás, amire fent kellett volna tartani 10 nap szabit, de nekem nincs annyi. Ebben az esetben mi történik?

Figyelt kérdés
2021. szept. 16. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom igazolatlan napjaid lesznek, nem lesz kifizetve.
2021. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
Fizetés nélküli szabadság
2021. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Vagy adnak rendkívüli szabit vagy megkérdezik, hogy mész-e fizetetlenre, esetleg élmész táppénzre vagy rátudnak.
2021. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az a 2 nap vagy fizetetlen lesz vagy felajánlják hogy ledolgozd, akár túlórázva, akár hogy bemész a leállás alatt két napot csinálni ezt-azt.
2021. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Az új helyen időarányosan megkapod az éves szabit, függetlenül atól, hogy a korábbi helyen mennyit vettél ki. Ha abba nem fér bele a 10 nap, akkor ott a céggel együtt ki kell találni valamit, nem valószínű, hogy te vagy az első akivel ez megtörténik.
2021. szept. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a párom az új helyére ment ott nem szaroztak, beírták úgy, mintha dolgozott volna, de ugyanúgy otthon maradt, mint a többiek. Kérdezd meg attól, aki bért intézi, hogy nálatok ezt hogyan szokták megoldani.
2021. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ascelpius ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadságra a munkáltató csak a munkavállaló beleegyezésével küldheti. Állásidőre lehet küldeni a munkavállalót, mely során az alapbér illeti meg, illetve ha beosztás szerint bérpótlék is járt volna, akkor az is megilleti (ez alól kivétel a vis maior, például természeti katasztrófa)
2021. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Amikor én év végén kezdtem, jutalomszabadság címszó alatt megkaptam. A főnök annyit mondott, ne híreszteljem (már híresztelhetem, ez 6 éves történet, meg amúgy is nem írok cégnevet, anonim valamelyest ez az oldal)
2021. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akik lepontozták a 4-esemet, megindokolhatnák, ugyanis a tényeket írtam le. Ez nem tetszik/nem tetszik játék.
2022. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!