Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen pályát érdemes választa...

Milyen pályát érdemes választani, hogy ne bérrabszolga legyen az ember, ne legyen gondja a pénzre, de legyen szabadideje is és értelmes legyen a munkája?

Figyelt kérdés

Nagyjából ez a három kritérium, amit szeretnék teljesíteni. Értelmes, szerethető munka, én rendelkezzem nagyjából az időmmel (tehát ne 9-től 5-ig melózzak) és jó keresetem legyen (mondjuk nettó 400 fölött).


Egy darabig azt hittem, hogy majd "magától megjön" ez, de ahogy felnőttem, rájöttem, hogy ezt tudatos tervezéssel kell megteremteni.


30 éves vagyok, ami hátrány, van diplomám, és beszélek nyelveket, ami előny, de messze nem vagyok olyan képzett, mint amennyire lehetnék, mert az időm nagy részét egyszerűen elcsesztem, ezen nincs mit szépíteni. Kész vagyok keményen tanulni, hogy ezt bepótoljam.


Egy probléma van, hogy úgy látom, hogy ami valahogy mindig megtérül, az a matek és az informatika, de általában minden, ami matek alapú. Sosem szerettem túlzottan a matekot, de nem vagyok hülye hozzá (az érettségim ötös volt, ha ez számít), csak nincs nagyon ráállva az agyam a számokra, számításokra. Amire rá van állva az agyam, az a nyelvek, azokat nagyon könnyen tanulom, mert erős a hallás utáni és látás utáni memóriám. Kreatív is vagyok, szeretek alkotni, bütykölni, videót is vágni akár, de ezeket az oldalaimat nem fedeztem még fel igazán.


Ami a szívemhez közel áll, az a természetvédelem és a vadvilág. De nem tudom, abból hogy lehetne megélhetést csinálni.


Tanácsot szeretnék kérni olyantól, akinek ezeket sikerült összehoznia, hogy milyen út vezethet ide, mik az esélyeim ennyi idősen (tanulni van még lehetőségem, jó anyagi háttérrel rendelkezem és nincs még saját családom), illetve, hogy egyáltalán helyesen gondolkodom-e. Lehet, hogy túl körülményes vagyok, de az a benyomásom, hogy a legtöbben nem gondolják át ezeket, mikor képzést választanak, és utána gondjaik lesznek az elhelyezkedéssel, pénzzel, szabadidővel.


2021. szept. 23. 00:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy tudom, hogy a programozás lenne a legésszerűbb út, de sajnos az sose érdekelt.
2021. szept. 23. 00:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl egyéni vállalkozóként adok tanácsot szakpolitikai és fejlesztési témákban városoknak, EUs intézményeknek, ritkábban cégeknek és különböző kormányoknak, kutatásokat írok, meg hasonlók. Többek között az általad említett témában is. Viszonylag rugalmas, változtatos, sok helyen dolgozok, és azért nemzetközileg elismert szakértőként lehet számlázni 500 EUR körül naponta, szóval elég 5-10 napot igazán hajtanom egy hónapban, a többiben fejlesztem magam, önkéntesen dolgozok be valahova, tanítok, stb. Ez mondjuk azért is alakult így, mert a 12M-s KATA keret gyorsan elfogyott, ha túlpörögtem az év első felét, és fizethettem a 40% büntit a végén.

Az ide vezető út viszonylag egyszerű. Proaktívnak kell lenni, szakmai közösségekbe járni, specializált tudást magadra szedni (nem árt egy doktori fokozat sem), és nyitott szemmel járni újabb és újabb lehetőségeket keresve. Eleinte érdemes részmunkaidőben belevágni.


Ha nem szolgáltatsz, vagy céget alapítasz, akkor szinte minden esetben valakinek fogsz dolgozni, ötöd annyiért mint amennyit a munkád ér. Ez ilyen. Kis kockázat, kis nyereség.

2021. szept. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyárts gyerekeknek való normális méretű fröccsöntött gumi/szilikon játékokat, meg olyanokat is, amiknek tömör gumi/szilikon a belseje, amit normálisan tudna rágni fogzáskor. Amilyenekkel én játszottam gyerekkoromban, azokat manapság már "retro" gumijátéknak hívják, és egyszerűen nem értem, miért nem kapni ilyeneket manapság már SEHOL.
2021. szept. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Life coach tuti nyerő.
2021. szept. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el mérnöki/műszaki pàlyàra. Van olyan àllàs ahol màsfél millàt kapsz nettóba, két napot mész, két napot nem és napi 12 óràban. Szerintem ez nagyon korrekt. Igaz hogy azért tenni is kell, mert mester szakos diploma a feltétel.
2021. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a műszaki pálya lenne ilyen szempontból az ideális, de nem tudom, hogy esetemben ez mennyire lenne reális. Nem készültem soha mérnöknek, nem érdekelt a fizika, term. tudományokkal utoljára gimiben foglalkoztam. Ha az ember hivatást választ, ahhoz azért az kell, hogy érdekelje és proaktív legyen, ahogy az első is írta, nem?
2021. szept. 23. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!